دسامبر 22, 2022

آموزش باز کردن درب لباسشویی

آموزش باز کردن درب لباسشویی

آموزش باز کردن درب لباسشویی

آموزش باز کردن درب لباسشویی به شما کمک میکند تا حین مواجهه با مشکلات متعدد در باز کردن درب دستگاه از این آموزش استفاده کنید. ما در این مطلب تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به بررسی عوامل مرتبط با علت باز نشدن درب لباسشویی و آموزش باز کردن درب دستگاه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

ماشین لباسشویی یکی از کاربردی ترین وسایلی است که امروزه در تمامی منازل وجود دارد در واقع وجود آن یک نعمت بزرگ است زیرا دیگر افراد به دلیل داشتن مشغله‌های کاری توانایی استفاده از روش های سنتی برای شستشوی لباس‌ها و سایر وسایل خود را ندارند و همین دلیل ماشین لباسشویی به کمک آنها می شتابد تا بتوانند به راحتی و با استفاده از قابلیت‌های متعددی که این دستگاه در اختیار شما می‌گذارد فرایند شستشوی لباس‌های خود را سرعت ببخشند.

اما گاهی اوقات در عین ناباوری یک سری از مشکلات و آسیب ها برای دستگاه شما به وجود می آید که توانایی برطرف کردن آنها را ندارید به عبارت دیگروجود آسیب یا اختلال در ماشین لباسشویی به دلیل اینکه یک فرآیند کاملا تخصصی است و باید توسط افرادی مورد بررسی قرار بگیرد که در این زمینه تجربه و دانش تخصصی دارند و می‌توانند مشخص کنند که دقیقاً علت آسیب چیست و از طرفی روش برطرف کردن آن را در اختیار شما می گذارند.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

مجموعه بزرگ تعمیرآنلاین به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز تعمیر لوازم خانگی که از سال ۱۳۸۵ تاکنون فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی آغاز کرده است با ارائه اطلاعات کامل راجع به آموزش باز کردن درب لباسشویی به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت مواجهه با هرگونه اختلال در دستگاه هرچه سریعتر با استفاده از مطالب آموزشی مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید.

آموزش باز کردن درب لباسشویی

چه زمانی می‌توانیم درب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

بسیاری از افراد که به تازگی به خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک پرداخته‌اند ممکن است با سوالات زیادی در ذهن خود مواجه شوند برای مثال آنها می خواهند بدانند که چه زمانی می توانیم درب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پس از قرار دادن لباس ها در دستگاه و روشن کردن آن برنامه شستشو آغاز به کار می‌کند .

بنابراین دیگر در به دستگاه قفل شده و شما توانایی باز کردن آن را ندارید! به همین دلیل اگر می‌خواهید لباس جدیدی در دستگاه قرار بدهید و آن را بشویید باید توجه داشته باشید که حین شستشو و پیروی از برنامه آن توانایی قرار دادن هیچگونه لباس جدیدی در دستگاه را ندارید. بنابراین تنها در شرایط زیر قادر به باز کردن درب دستگاه هستید.

زمانی که آب ماشین لباسشویی به طور کامل تخلیه شده و فرآیند شستشو به اتمام رسیده است. در این زمان قفل دستگاه به صورت خودکار باز میشود و شما امکان باز کردن درب ماشین لباسشویی را خواهید داشت.

باز کردن درب لباسشویی پس از تخلیه کامل آب امکان پذیر است پس اگر مشاهده کردید که مقداری آب در درون دیگ ماشین لباسشویی باقی مانده است باید صبر کنید تا فرآیند شستشو به اتمام برسد علاوه بر این ممکن است به شما دچار یک سری از اختلالات شده باشد و آب داخل دستگاه به طور کامل تخلیه نشود این امر می تواند علت باز نشدن درب دستگاه باشد.

در چنین مواقعی باید با یک مرکز تعمیر معتبر تماس بگیرید تا با بررسی دقیق علت آسیب به برطرف کردن مشکلات متعدد بپردازد.

بی موضوع توجه داشته باشید که پس از اتمام فرآیند شستشو درب دستگاه را به زور به طرف خود نکشید زیرا ممکن است فرایند تخلیه به طور کامل صورت نگرفته باشد و این فشار آوردن به درب دستگاه باعث خراب شدن سوئیچ درب شود.

آموزش باز کردن درب لباسشویی

در آموزش باز کردن درب لباسشویی به موردی که باید اشاره کنیم این است که گاهی اوقات آب داخل دیگ لباسشویی به طور کامل تخلیه نشده است و این امکان وجود دارد که درب دستگاه باز نشود.

در صورتی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال شده باشد امکان باز کردن درب برای شما وجود ندارد بنابراین سعی کنید که با استفاده از پنل تنظیمات موجود بر روی دستگاه تنظیمات قفل کودک را غیرفعال کنید.

  • یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب لباسشویی خراب شدن قفل آن است که در چنین مواقعی می توانید با استفاده از ضامن قفل که در زیر ماشین لباسشویی قرار دارد دستگاه را باز کنید.
  • در آموزش باز کردن درب لباسشویی یکی از مهمترین مواردی که بسیاری از مشتریان توصیه می کنیم این است که پس از اینکه متوجه شدید درب دستگاه باز نمیشود سعی نکنید که با فشار زیاد آن را باز کنید .
  • زیرا باعث رساندن آسیب به سایر قطعات خواهید شد. در بسیاری از موارد علت باز نشدن درب دستگاه خرابی میکروسوئیچ درب است که باید برای شناسایی آسیب و برطرف کردن مشکلات به وجود آمده هر چه سریعتر دستگاه را خاموش و مجدد روشن کنید اما توجه داشته باشید که باید یک فرصت تن دقیقه‌ای به آن بدهید تا توانایی استفاده مجدد از دستگاه را داشته باشید.
  • گاهی اوقات ممکن است میکروسوئیچ درب به طور کامل دچار اختلال شده باشد بنابراین باید از یک مرکز تعمیر معتبر بخواهید با بررسی دقیق این قطعه و برطرف کردن آسیب به وجود آمده بپردازد.
  • خرابی پارگی لاستیک دور درب لباسشویی می تواند از دلایل اصلی باز نشدن درب دستگاه باشد بنابراین شما توصیه می‌کنیم که در چنین مواقعی پس از اینکه دستگاه فرآیند شستشو را به اتمام برساند کمی صبر کنید تا لاستیک دور درب لباسشویی سرد شود و حالت قبلی خود را پیدا کند تا بتوانید به راحتی درب را باز کنید.
  • اما توجه داشته باشید که اگر لاستیک دور درب دستگاه دچار پارگی شده باشد هر چه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تعویض لاستیک دور درب لباسشویی را انجام بدهید زیرا ممکن است آسیب ها و مشکلات دیگری به دستگاه شما وارد شود که یکی از مهم‌ترین مشکل دارد نشت آب از درب لباسشویی است.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید