ژانویه 27, 2023

آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی

آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی

آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی به صورتی است که باید بر اساس فاکتورهای مختلف اقدامات لازم جهت تعویض تایمر را انجام بدهید در این مطلب به بررسی نحوه صحیح تعویض تایمر دستگاه می‌پردازیم.

تایمر ماشین ظرفشویی یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در این دستگاه وجود دارد. می توانیم از آن به عنوان مغز دستگاه یاد کنیم زیرا بسیاری از عملکردهای ماشین ظرفشویی شما بر اساس برنامه‌ای که تایمر به دستگاه میدهد اجرا خواهد شد.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر تعمیرر دچار مشکل شود ترخه عملکرد دستگاه شما دچار اختلال خواهد شد بنابراین باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تعمیر یا تعویض این قطعه را انجام بدهید.

بهترین مرکز تعمیر و تعویض تایمر ماشین ظرفشویی

اگر ساکن شهر تهران هستی و مشکلاتی در استفاده از ماشین ظرفشویی خود مواجه شده اید و میخواهید اختلالات به وجود آمده برای آن را برطرف کنید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به مجموعه تعمیرآنلاین که یکی از بهترین و معتبرترین مراکز ارائه دهنده خدمات تعویض تایمر ماشین ظرفشویی است مراجعه کنید.

نمایندگی های معتبر تر این مرجوع در سراسر شهر تهران از غرب به فعالیت هستند بنابراین برای اینکه بتوانید دستگاه خود را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنید باید در اولین فرصت با مجموعه ما تماس بگیرید کلیه فرایندهای مربوط به تعویض و تعمیر قطعات مختلف در منزل شما انجام می شود بدون اینکه بخواهید دستگاه خود را تا تعمیرگاه منتقل کنید.

علت کار نکردن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟

برای دریافت آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی نیازمند بررسی علت کار نکردن این قطعه هستید. کارشناسان همواره توصیه می‌کنند که برای انجام هر چه بهتر به فرایند تعویض حتماً به مراکز تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی مراجعه کنید. اگر می خواهید بدانید علت خرابی و کار نکردن تایمر ماشین ظرفشویی چیست ما در ادامه به ذکر مهمترین موارد پرداخته‌ایم.

 • خرابی سوئیچ درب ماشین ظرفشویی
 • خراب بودن تایمر و کنترل ماشین ظرفشویی
 • وجود اختلال در شناور یا سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی
 • خراب بودن سوئیچ ماشین ظرفشویی علت عدم کارکرد تایمر

در آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین مواردی که به شما آموزش داده می‌شود این است که ممکن است سوئیت درب دستگاه دچار مشکل شده باشد و باعث شود تایمر به درستی کار نکند.

متاسفانه بسیاری از مشکلات و اختلالات که برای دستگاه شما به وجود می آید به دلیل یکسری از آسیب های جزئی ایجاد می‌شود اما اگر به آن توجه نداشته باشیم ممکن است علت آسیب های شدید شود.

میکروسوئیچ درب منزل قطعاتی است که برای رعایت ایمنی در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. از آنجایی که تا زمان بسته شدن درب دستگاه فرایند شستشو آواز نخواهد شد باید برای برطرف کردن مشکلات احتمالی دستگاه خود چه علت کار نکردن تایمر هستند میکروسوئیچ درب را مورد بررسی و عیب یابی قرار بدهید.

زیرا اگر میکروسوئیچ دچار مشکل شده باشد در دستگاه به درستی بسته نمی شود و از طرف دیگر فرآیند شستشو آغاز نخواهد شد.

شما پس از انتخاب برنامه مخصوص شستشو و تعیین زمان بندی آن می توانید بر آینده شستشوی دستگاه را آغاز کنید اما همانطور که گفتیم وجود یک سری از اختلالات و مشکلات برای میکروسوئیچ درب فرایند کارکرد دستگاه را با اختلالات زیادی مواجه می‌کند. بنابراین تا درب دستگاه به‌ درستی بسته نشود و میکروسوئیچ تعمیر نگردد به هیچ عنوان توانایی استفاده از آن را نخواهید داشت.

این امکان وجود دارد که اتصالات میکروسوئیچ درب دچار اختلال شده باشند برای این کار باید میکرو سوئیچ را باز و به بررسی اتصالات بپردازید و اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید از کارشناسان متخصص مجموعه تعمیرآنلاین کمک بگیرید آنها توانایی آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی را دارند و می توانند به بررسی مشکلات میکروسوئیچ بپردازند.

وجود اختلال در تایمر و کنترل الکتریکی دستگاه

از دیگر مشکلات و آسیب هایی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید و باعث ایجاد اختلال در فرآیند کارکرد تایمر شود خرابی تایمر و کنترل الکتریکی دستگاه است. برای بررسی سلامت این قطعات باید موارد زیر را به درستی انجام بدهید.

 • اتصالات سیم تایمر را به درستی مورد بررسی قرار دهید.
 • تمامی سیم ها را برای اطمینان از جریان برق تست کنید.
 • برای اینکه بتوانید اتصالات تایمر را به برد الکترونیکی متصل کنیم باید در این زمینه تجربه و مهارت کافی داشته باشید بنابراین آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی به شما کمک می کند تا بتوانید به تعویض قطعات مرتبط با این قطعه بپردازید.
 • تکنسینهای تعمیرآنلاین همواره آماده ارائه خدمات مختلف و تعویض قطعات مختلف دستگاه شما هستند بنابراین اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید می توانید از دانش و تجربه کارشناسان ما استفاده کنید.

خرابی شناور یا میکرو سوئیچ شناور دستگاه

در آموزش نحوه صحیح تعویض تایمر ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین مواردی که ممکن است کارشناسان به آن توجه و قصد تعویضش را داشته باشند، شناور یا میکرو سوئیچ شناور دستگاه است.

 • فراموش نکنید که شناور به‌عنوان یک سوپاپ اطمینان در دستگاه شما قرار گرفته است.
 • تنها در صورتی که میزان آب در مخزن دستگاه به حد مطلوب برسد شناور کار خواهد کرد در غیر این صورت ممکن است یک سری از اختلال در کارکرد آن به وجود آمده باشد.
 • زمانی که آب به سطح مورد نظر برسد سوئیچ شناور اطلاعات توقف را به شیر برقی ماشین ظرفشویی می رساند.
 • اگر مخزن نمک ماشین ظرفشویی پر از آب شود اما دستور توقف صادر نگردد باید به احتمال زیاد شناور یا میکرو سوئیچ شناور دستگاه را مورد تعویض قرار بدهید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید