کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

اصول و روش شستن لباس نوزاد

اصول و روش شستن لباس نوزاد

اصول و روش شستن لباس نوزاد

اصول و روش شستن لباس نوزاد با لباس بزرگسالان کاملا متفاوت است. بنابراین باید با رعایت نکات ضروری به شستشوی آنها بپردازید. ما در این مطلب به بررسی این موضوع و بهترین روش شستشوی لباس نوزاد می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

از آنجایی که نوزادان دارای پوسته حساسی هستند و با کمترین میکروب بر روی لباس های شان بیمار می شوند، باید حین شستشوی لباس های آنها با دقت بیشتری عمل کنید و از روش‌های مشخص که مخصوص شستشوی لباس نوزادان استفاده کنید.

متاسفانه برخی از افراد نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند و لباس نوزادان را همراه با لباس بز رگسالان شستشو می دهند که این امر می‌تواند به ایجاد حساسیت های پوستی و سایر بیماری ها برای آنها بیانجامد. اصول و روش شستم لباس نوزاد شامل نکات و مواردی می شود که به شما کمک می کند تا بتوانید فرایند شستشو را با دقت بیشتری انجام بدهید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

کارشناسان بهداشت جهانی همواره بر نحوه شستشوی اصولی لباس نوزادان تاکید دارند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به اطلاع رسانی در این زمینه بپردازند. بنابراین اگر سلامت برایتان اهمیت دارد حتما به تمامی موارد مرتبط با سلامتی آنها توجه داشته باشید.

بررسی نکات و اصول و روش شستن لباس نوزاد

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم اصول و روش شستن لباس نوزاد با لباس بزرگسالان کاملاً متفاوت است، بنابراین باید با رعایت نکات مشخص و به کار بردن اصول اساسی در شستشو، لباس نوزاد خود را با بهترین کیفیت شستشو دهید.

یکی از مهمترین نکاتی که باید در شستشوی لباس نوزادان توجه داشته باشید عکس لباس های نوزادان دارای برچسب یا تیکتی است که مشخص می کند چگونه باید شست و شوی آنها بپردازید. اعتماد بررسی مهمترین و اساسی ترین نکات و اصول و روش شستن لباس نوزاد می پردازیم.

  • لباس های کوچک را درون یک کیسه قرار بدهید

یکی از کیسه های توری مخصوص شستشوی لباس نوزاد وجود دارند که می توانید به راحتی البته کوچک کننده توراب و سایر لباس نوزادان را درون آن قرار بدهید تا مانع رسیدن آسیب به آنها شوید.

  • از سفیدکننده استفاده نکنید

لباس خواب کودک ار ماده ضد حریق تشکیل شده است. بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که نباید از مایع سفید کننده برای شستشوی آن استفاده کنید. دلیل آن هم این است که از بخشی مواد شیمیایی درمانی کاهش پیدا می کند.

  • شوینده مناسب تهیه کنید

برای شستشوی لباس نوزاد خود نباید از هر نوع مواد شوینده استفاده کنید زیرا برخی از این مواد باعث ایجاد آسیب و مشکلاتی برای پوست و سلامت نوزاد شما می شوند. بهترین ماده شوینده برای شستشوی لباس های کودکان و نوزادان موادی است که باعث ایجاد حساسیت و پوست نوزاد نشود و از طرفی بافت لباس هیچ گونه تغییری  نکند متأسفانه برخی از مواد شوینده باعث ایجاد بافت خشن در لباس و مشکلات دیگر می شوند.

اگر احساس کردید پس از استفاده از یک ماده شوینده ای خاص خواص بیشتری از آسیب ها و ایرادات برای لباسهای نوزاد شما به وجود آمده است باید هرچه سریعتر استفاده از آن را متوقف کنید و با تحقیقات کافی اقدام به خرید یک ماده شوینده مناسب کنید.

علاوه بر این برخی از نرم کننده ها می توانند به لطیف شدن بافت لباس کمک کنند بنابراین اگر احساس کردید که شوینده شما مناسب نیست حتما در اسرع وقت به تعویض آن بپردازید و در کنار آن از مواد نرم کننده مناسب شستشوی لباس نوزاد استفاده کنید.

  • لکه های لباس را از بین ببرید

همانطور که گفتیم اصول و روش شستن لباس نوزاد با لباس بزرگسالان کاملا متفاوت است بنابراین اگر لکه هایی بر روی لباس نوزاد و کودک شما موجود بود ابتدا سعی کنید به از بین بردن لکه ها بپردازید سپس در مرحله بعدی فرایند شستشو با آنزیم را آغاز کنید.

در صورتی که لکه های مدفوع ادرار یا شیر بر روی لباس موجود از می توانیم از محلول آمونیاک و آب برای از بین بردن آن استفاده کنید یا لباس را در آب سرد قرار بدهید سپس در مرحله بعدی فرایند شستشو را آغاز کنید این امر به شما کمک می‌کند تا علاوه بر جلوگیری از رساندن آسیب به بافت کلی لباس فرایند شستشوی عادی را انجام بدهید.

  • شستشوی کهنه های پارچه ای

در صورتی که به جای مای بی بی ازکهنه های پارچه ای برای تعویض نوزاد استفاده می کنید بهتر است که برای شستشوی آنها از مواد شوینده مناسب و ضد حساسیت استفاده کنید به هیچ عنوان نرم کننده ها را برای شستن پارچه ها به کار نبرید زیرا باعث ایجاد عفونت و حساسیت در نوزاد می شوند.

شستشوی لباس نوزاد به صورت حرفه ای

اگر به دنبال اصول و روش شستن لباس نوزاد هستید و می خواهید بهترین شکل ممکن این کار را انجام بدهید باید به شما بگوییم که انجام این کار آنقدرها هم دشوار نیز تنها با رعایت چند نکته ساده میتوانید به راحتی و به صورت کاملاً حرفه ای لباس نوزاد خود را بشویید.

استفاده از مواد شوینده مناسب و رعایت زمان بندی شستشو یکی از موارد مهم در اصول و روش شستن لباس نوزاد به صورت حرفه‌ای به شمار می رود. در صورتی که از اصول مشخص شستشو اطلاع ندارید سعی کنید که به مطالعه مطالبی بپردازید که به شما کمک می کند تا در شستن لباس نوزاد خود با دقت بیشتری عمل کنید.

اهمیت به کارگیری اصول و روش شستن لباس نوزاد

همان‌طور که گفتیم نوزادان مانند بزرگسالان نمی توانند خود را با محیط اطراف به خوبی منتقل کنند زیرا در حساس ترین دوره رشد قرار دارند و بنابراین شما به عنوان پدر و مادر باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و به هیچ عنوان از روشهایی که برای شوی لباس های خود استفاده می‌کنید برای لباس نوزادتان استفاده نکنید.

متاسفانه بسیاری از بیماری‌های پوستی و حساسیت هایی که نوزادان به در اوایل تولد به آن مبتلا می شوند به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در شستشوی لباس های آنها به وجود می آید بنابراین تمام سعی خود را بکنید تا از بهترین و مناسب ترین مواد شوینده، با رعایت موازین بهداشتی استفاده کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188933445