اکتبر 6, 2022

اصول و نحوه شستن لباس نوزاد

اصول و نحوه شستن لباس نوزاد

اصول و نحوه شستن لباس نوزاد یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید زیرا دغدغه بسیاری از مادران این است که چگونه لباس نوزاد خود را بشویند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که اگر هنوز لباس های نوزاد خود را با دست می شوی باید با بررسی یک سری از موارد از ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها استفاده کنید.

لباس نوزاد یکی از حساس ترین نوع پوشاک برای شستشو محسوب می شود بسیاری از افراد می خواهند بدانند که چگونه باید لباس نوزاد خود را بشویند که به آن صدمه وارد نشود یا باعث رساندن حساسیت بدن نوزاد نشود .

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که اگر می خواهید لباس نوزاد خود را بشویید و از اصول و نحوه شستشوی لباس نوزاد اطلاع ندارید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تمامی اصول مخصوص شستشوی لباس نوزاد پردازیم.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

اگر تا به امروز گمان می کردید که شستن لباس نوزادان تفاوتی با شستشوی لباس بزرگسال ندارد باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. نحوه شستشوی لباس نوزاد کاملاً با بزرگسالان متفاوت است همانطور که گفتیم به دلیل حساسیت بالایی که پوشاک نوزادان دارند باید سعی کنید که با استفاده از یک سری از اصول مشخص اقدام به شستشوی این لباس ها بکنید.

انواع روش شستشوی لباس نوزاد

روش سنتی

یکی از رایج ترین روش هایی که از گذشته تا کنون افراد برای شستن لباس نوزاد از آن استفاده می کنند استفاده از روش دستی یا سنتی است این روش به صورتی است که با استفاده از یک تشت و مواد شوینده اقدام به شستشوی لباس نوزاد با دست می کنید.

نکته‌ای که در شستشوی لباس به صورت دستی وجود دارد این است که ممکن است فرایند آبکشی و شستشو به درستی انجام شود بنابراین توصیه به شما می کنیم این است که حتماً با بررسی اصول و روش شستن لباس نوزاد با استفاده از ماشین لباسشویی سرعت عمل خود را در شستشوی افزایش بدهید و کیفیت آبکشی و فرآیند شستشو را نیز ارتقا بدهید.

ممکن است تصور کنید که با استفاده از آب داغ لباس نوزاد شما تمیز تر شسته شود اما باید به شما بگوییم که این می تواند به بافت و یا برخی از لباس ها آسیب برساند و سعی کنید که هر لباس را با دستورالعمل مخصوص شستشوی خود بشویید.

روش مدرن استفاده از ماشین لباسشویی

برای شستشوی لباس نوزاد یکی از رایج ترین روش هایی که امروزه توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از ماشین لباسشویی است همانطور که گفتیم این یکی از مدرن ترین روش ها برای شستشوی لباس نوزاد محسوب می شود برای اینکه از ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس نوزاد استفاده کنید یک روند همیشگی که برای شستشوی لباس بزرگسالان هم استفاده می شود را طی می کنید قرار دادن لباس ها در دیگ مخصوص شستشو و ریختن مایع شستشو در جا پودری بنابراین می توانیم بگوییم که شستشوی لباس نوزاد هیچ تفاوتی با شستشوی لباس بزرگسالان ندارد.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که اصول و نحوه شستن لباس نوزاد باید کاملاً متفاوت با شستشوی لباس بزرگسالان باشد. زمانی که از تفاوت شستشوی لباس نوزاد با بزرگسال صحبت می کنیم منظورم این است که لباس نوزاد بسیار نازک تر از لباس بزرگسالان است نوع لکه ها و کثیفی هایی که بر روی لباس نوزاد وجود دارد متفاوت است.

بنابراین ممکن است استفاده از زمان طولانی برای شستشوی لباس نوزاد باعث رساندن آسیب به بافت آن بشود و سعی کنید اگر قصد شستشوی لباس نوزاد خود را دارید حتما آنها را به صورت جداگانه بشویید.

تفاوت نحوه شستشوی لباس نوزاد با بزرگسال

اصول و نحوه شستشوی لباس نوزاد و بزرگسال کاملا تفاوت دارد دلیل آن هم این است که نوع لکه هایی که بر روی لباس نوزاد از طرفی بزرگسالان مدت زمان زیادی را به تن دارند و عرق بدن آنها باعث رساندن آسیب به لباس نوزاد می‌شود و سعی کنید اگر قصد شستشوی لباس نوزاد خود را با استفاده از ماشین لباسشویی دارید آن را در یک برنامه شستشوی کوتاه‌تر و جداگانه قرار بدهید.

استفاده از جرمگیر ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین نکاتی که در شستشوی لباس نوزاد وجود دارد این است که باید هر شش ماه یکبار از جرم گیر برای زدودن باکتری ها در دستگاه استفاده کنید این امر به شما کمک می‌کند که اگر دست شستشوی لباس نوزاد خود را دارید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام بدهید.

علاوه بر این استفاده از جرمگیر می‌تواند به شما کمک کند که کمتر به تعمیر لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی احتیاج پیدا کنید کارشناسان و متخصصین مجموعه تعمیرآنلاین به مشتریان خود توصیه می‌کنند که حتماً برای استفاده از ماشین لباسشویی از چند مدت یکبار از جرمگیر استفاده کنند.

شستن لباس نوزاد با دمای بالا

اگر احساس می کنید که پس از قرار دادن لباس های نوزاد در ماشین لباسشویی به خوبی آنها را شستشو میدهد یا لکه آب روی آن باقی می‌ماند یکی از مهمترین روش هایی که می توانید برای شستشو استفاده کنید این است که از آب با دمای بالا استفاده کنید این امر به شما کمک می کند تا لباس های نوزاد خود را بهتر شستشو بدهید و لکه ها ی موجود بر روی لباس از بین برود. اصول و نحوه شستشوی لباس نوزاد کاملا متفاوت با لباس بزرگسال است .

بنابراین باید با دقت از ظرفیت های مختلف دستگاه استفاده کنید علاوه بر این ماشین لباسشویی های جدید دارای برنامه شستشوی مخصوص لباس نوزاد هستند اگر دستگاه شما این برنامه شستشو را ننداز می تواند در مواردی که به آنها را نام بردیم استفاده کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید