فوریه 21, 2023

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد توسط کارشناسان و متخصصین فعال در مجموعه تعمیرآنلاین صورت می گیرد. آن ها به شما کمک می کنند. تا کلیه آسیب ها و ایرادات به وجود آمده برای دستگاه خود را بر طرف کنید.

به طور معمول پس از فشار دادن اهرم مخصوص روشن کردن اجاق گاز باید صدای جرقه به گوش شما برسد سپس گاز روشن شود.

این حالت معمولی تمامی اجاق گاز های امروزی است که نشان دهنده سلامت آنها می باشد اما اگر پس از فشار دادن اهرم و جرقه زدن هیچ گونه شعله گازی از آن خارج نشود به احتمال زیاد یک مشکل یا آسیب داخلی برای آن به وجود آمده است که باید هرچه سریعتر برطرف شود.

خوشبختانه بسیاری از مشکلات و اختلالات ای که برای اجاق گاز شما به وجود می‌آید قابل تعمیر هستند به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که اگر نیازمند تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد هستید با مراکز تخصصی و حرفه ای تماس بگیرید.

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد

آن ها به شما کمک می کنند تا هرگونه مشکل یا آسیب احتمالی برای دستگاه خود را تحت بهترین شرایط و با استفاده از بهترین ابزار برطرف کنید.

برای روشن شدن شعله اجاق گاز چه کاری انجام دهیم؟

در صورتی که پس از فشردن اهرم اجاق گاز برای روشن کردن دستگاه صدای جرقه به گوش شما رسید اما هیچگونه شعله ای از آن خارج نشد، به احتمال زیاد یکی از اختلالات داخلی برای آن وجود آمده است که ممکن است با یک تعمیر جزئی برطرف شود‌ جهت رفع این مشکل می توانید از اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. کلاهک شعله را تراز کنید

در اولین مرحله برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن شعله اجاق گاز تری کنید کلاهک آن را تنظیم کنید گاهی اوقات تنظیم نبودن این کار باعث عدم خروج شعله از گاز می شود. به همین دلیل با انجام یک اقدام ساده می توانید این مشکل را برطرف کنید. البته اگر مشکل به این دلیل باشد!

  1. مشعل را تمیز و کاملا خشک کنید

در صورتی که پس از پخت مواد غذایی متوجه شدید که شعله اجاق گاز روشن نمی شود و نیازمند

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد هستید حتماً منتظر بمانید تا چدن موجود بر روی شعله کاملا خنک شود، سپس آن را از جای خود خارج کنید و سر شعله ها و قسمت خروجی گاز را به خوبی تمیز و خشک کنید این امر می تواند راه خروجی شعله گاز را باز کند و هر عامل خارجی که باعث عدم خروج شعله می شود را برطرف کند.

  1. منبع گاز را چک کنید

در گام بعدی اگر متوجه شدید که با فشار دادن اهرم شعله گاز خارج می شود اما صدای جرقه به گوش می رسد ممکن است منبع گاز دو شعله مشکل شده باشد این به طور کل هیچگونه گازی روی اجاق گاز شما نرسد.

گاهی اوقات ممکن است چربی و کثیفی بیش از اندازه باعث شود مشعل خارج کننده گاز به طور کامل مسدود شده باشد و شما نتوانید از دستگاه استفاده کنید.

ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر با چنین مشکلی مواجه شدید ابتدا شدن های روی اجاق گاز را جدا کنید و مطمئن شوید که خنک هستند به طور کامل سرشعله ها را بردارید و حتی ممکن است نیازمند باز کردن تند پیچ باشید تا بتوانید به سرشعله ابتدایی دست پیدا کنیم سپس اگر چربی در آن نفوذ کرده است با استفاده از یک سوزن آن را پاک کنید.

  1. مشکل در اتصالات جرقه زن

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد کار مشکلی نیست اما اگر در این زمینه تخصص و دانش خاصی نداشته باشید ممکن است که به مشکل بر بخوریم و همین دلیل می توانیم به این نکته اشاره کنیم که یکی از جدی ترین عواملی که باعث ایجاد چنین مشکلاتی برای اجاق گاز شما می شود اتصالات جرقه زن است.

برای اطمینان از سالم بودن اتصالات مربوط به جرقه زن حتما سیم کشی های دستگاه را چک کنید و از عدم قطعی آنها اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این ممکن است پریز برق دچار اختلال شده باشد و این مشکلات برای اجاق گاز شما به وجود آمده باشد.

  1. تعویض جرقه زن

تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد در مراحل پیشرفته حتما باید توسط کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و کاربلد صورت بگیرد در غیر اینصورت ممکن است به هیچ عنوان آسیب یا مشکل به وجود آمده برای دستگاه شما بر طرف نشود.

در این زمینه تنها کسی که می‌تواند به شما کمک کند کارشناس و تکنسین متخصص و حرفه ای در زمینه تعمیر اجاق گاز است. در صورتی که پس از بررسی مواردی که در گام هایی پیشونی و آنها اشاره شد متوجه شدید که علت روشن نشدن اجاق گاز هیچ یک از این دلایل نیستند. به احتمال زیاد جرقه زن دستگاه دچار آسیب شده است پس باید آن را تعویض کنید.

با ما تماس بگیرید

در صورتی که نیازمند عیب یابی و برطرف کردن آسیب‌ها و مشکلات احتمالی برای دستگاه خود هستید و می‌خواهید به تعمیر روشن نشدن اجاق گاز که صدای کلیک جرقه زن می‌دهد بپردازید حتماً از کارشناسان متخصص و کاربلد مجموعه تعمیرآنلاین کمک بگیرید شماره تماس مرکز ما جهت ثبت سفارش و دریافت خدمات تعمیر در منزل ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید