کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

تعمیر ماکروفر مایدیا

تعمیر ماکروفر مایدیا

تعمیر ماکروفر مایدیا

به تعمیرات مایدیا در تهران احتیاج پیدا کردید و به دنبال یک تعمیرگاه معتبر لوازم مایدیا هستید؟

در صورتی که یکی از لوازم خانگی midea  شما از جمله یخچال و فریزر، فر،ماکروفر،جاروبرقی ،ظرفشویی،لباسشویی و… دچار مشکل شده است،کافیست با کارشناسان سرویس مایدیا تماس بگیرید. (02126709158)

عیب یابی و تعمیرات ماکروفر مایدیا

دلیله اینکه ماکروفر مایدیا گرم نمی کند چیست؟

در هنگامی که ماکروفر گرم نمی کند یعنی همه ی فعالیت ها بمانند چرخیدن سینی، لامپ، برنامه گریل به درستی عمل نمی کند ولی روی وضعیت امواج به غذا را گرم نمی کند.

در قدم اول اطمینان حاصل فرمایید که برنامه روی حالت ویو(امواج ماکروفر) تنظیم شده است. چنانچه نمی دانید رو چه برنامه تنظیم شده است جهت ریست دستگاه کافیست ان را از برق بکشید و دوباره ان را به برق بزنید.

اگر ایراد رفع نشد برای انجام تعمیر ماکروفر مایدیا با تعمیرگاه مایدیا در تهران تماس حاصل فرمایید.

وگرنه جهت کسب اطلاعات بیشتر قطعات زیر بایستی به وسیله کارشناسان بررسی شود.

1.ترانسفورماتور افزاینده

2.مگنترون

3.دیودها

4.خازن

چرا ماکروفرمایدیا جرقه می زند؟

چنانچه ماکروفر جرقه می زند بهتر است از ان استفاده نکنید به دلیل اینکه احتمال خسارت به قطعات و بلکه اتش سوزی هم وجود دارد.

بنابراین بهتر است برای تعمیرماکروفر مایدیا اقدامات به موقعی را به وسیله تعمیرکار مجاز و با تجربه انجام دهید.

دقت داشته باشید که گذاشتن هرمدل ظرف فلزی باعث ایجاد جرقه می شود و درواقع ادامه اینکار باعث مشکلات پرهزینه ای برای ماکروفر مایدیا شما به همراه دارد.

بهترین کاری که می توانید برای انجام تعمیر ماکروفر مایدیا در منزل انجام دهید تا قسمتی از این مشکل برطرف شود تمیز نگه داشتن داخل ان است که اینکار احتیاج به نمایندگی ها ندارد و در محل توسط اب گرم و صابون که در هر خانه ای موجود است انجام شود.

همچنین شما میتوانید جهت چربی زدایی از محلول های اب و ابلیمو یا سرکه استفاده کنید.

حال اگر این مشکل رفع نشد بایستی عوامل زیر را بررسی شود:

1.فیلتراشعه

2.لامپ اشعه

3.بدنه داخلی ماکروفر

چنانچه دیواره ها، کف وسقف ماکروفر مایدیا دچار سوختگی و پریده شدن رنگ باشد سبب جرقه زدن ان می شود.

چرا ماکروفر مایدیا نمی چرخد؟

برای قدم اول بایستی بررسی کنید تا شیارهای کف سینی برابر با کوپل زیر ان باشد. چنانچه سینی را تمیز کردید و حال نمی چرخد میتواند به این علت باشد که به درستی تنظیم نشده است.

بعد از ان دقت کنید که قسمت زیرین که ریل قرار داره کثیف نباشد زیرا پسماندهای غذا میتواند مشکلی بزرگ جهت حرکت دورانی صفحه شیشه ای باشد.

اگر موارد بالا را با دقت چک کردید احتمالا ایراد از:

1خرابی ریل چرخشی

2.اتصال دهنده شفت

3.موتور گردان

4.خرابی برد

چه موقع باید به نمایندگی و تعمیرگاه جهت تعمیر ماکروفر مایدیا مراجعه کنیم؟

هنگامی که عملکرد دچار نقص شده و مشکلاتی همانند:

 • خاموش شدن ناگهانی
 • گرم نشدن غذا
 • صدای زیاد
 • جرقه زدن
 • بوی سوختگی
 • مشاهده دود
 • بسته نشدن درب
 • روشن نشدن
 • ازکار افتادن دکمه ها
 • شکستگی شیشه
 • ازکار افتادن المنت گریل جهت پخت وپز

بالا بردن کیفیت و کارایی ماکروفر مایدیا

. قوطی های کنسرو فلزی را درون دستگاه قرار ندهید. حتی محتوی ان ها را درون ظرف مناسب خالی کرده و ان ظرف را در داخل ماکروفر بگذارید.

. چنانچه نوسانات برق مشاهده کرده از دستگاه استفاده نکنید

. دستگاه را هنگامی که خالی است روشن نکنید. درواقع این کار سبب اسیب دیدن قطعات داخلی ان می شود.

. از یسته بودن درب ماکروفر در حین کارکردن اطمینان حاصل نمایید.

. بعد از هر دفعه استفاده از دستگاه ان را تمیز کنید.درواقع این کار علاوه بر کاهش مصرف انرژی، عمر دستگاه بسیار افزایش می دهد.

. از جوشاندن آب درون ماکروفر خودداری کنید. چون که این دستگاه ها جهت این کار ساخته نشده اند.

کار کردن دکمه های پنل ماکروفر مایدیا

علت اصلی برای کار نکردن دکمه ماکروفر مایدیا میتواند یک صفحه کنترل معیوب باشد. درواقع چنانچه صفحه کنترل اصلی معیوب باشد، ممکن است با عدم نمایش عدد و خطوط روی صفحه نمایش مواجه شوید.این مشکل اکثرا به علت از بین فتن لحیم یا یک خازن معیوب ایجاد می شود.

علت دوم قطع شدن مدار میتواند باشد و راه حل این مشکل لحیم کاری است. بازهم، چنانچه شما تجربه ای در تعمیر ماکروفر مایدیا و لحیم کاری مدار سیم کشی مهارت لازم را ندارید، درواقع بهتر است با تعمیرگاه مایدیا برای رفع این مشکل تماس حاصل کنید.

 دلیل روشن نشدن چراغ ماکروفر

درواقع یکی از متداول ترین دلایل این مشکل سوختگی لامپ می باشد. جهت بررسی و رفع این ایراد، شما بایستی ابتدا ماکروفر را از برق بکشید و بعد فیوز قسمتی که ماکروفر می باشد را قطع کنید.

همچنین دریچه ی ماکروفر خود را شناسایی کنید و پنل ان را با باز کردن پیچ های ان در بیاورید. محفظه ای دارای لامپ هالوژن را پیدا کرده و روکش ان را در بیاورید. لامپ را بازکنید و ان را بیرون بیاورید و حال لامپی جدید را جایگزین ان کنید.

درواقع با توجه به ولتاژ بالا و احتمال وقوع شوک الکترونیکی ، تعویض قطعات الکترونیکی در ماکروفر خیلی خطرناک است. سپس بهتر است از یک تکنسین برای تعمیر ماکروفر مایدیا کمک بگیرید.

درواقع علت دیگری که در تعمیر ماکروفر مایدیا در نظر گرفته می شود وجود مشکلی در صفحه کنترل اصلی دستگاه می باشد. همچنین قبل از چک کردن صفحه کنترل اصلی ، مطمین شوید که لامپ، سیم کشی ها و سوکت و… همگی ، مشکلی نداشته باشند.

حالا با استفاده از یک مولتی متر ، صفحه کنترل اصلی را چک کنید. درواقع این کار به شما کمک می کند تا مطمین شوید که صفحه کنترل ، ولتاژ مناسبی به سوکت لامپ ارسال می کند.

وگرنه، امکان دارد نیاز باشد ان را تعویض کنید و این کار تنها به وسیله یک تکنسین ماکروفر حرفه ای صورت می گیرد.

همچنین مورد دیگر مشکل سوکت لامپ ان می باشد. ولی قبل از چک کردن یا عوض کردن سوکت لامپ ، بایستی لامپ را به گونه ای که در بالا ذکر شد ، عوض کنید. درواقع با این حال چنانچه چراغ هنوز کار نمی کند، شما بایستی با یک مولتی متر سوکت ان را برای تداوم جریان برق در ان چک کنید. همچنین اگر سوکت لامپ هیچ تداوم جریان الکتریکی را نشان ندهد، در این حالت شما  احتیاج به تعویض ان به وسیله یک تکنسین متخصص دارید.

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02126709158