ژانویه 26, 2023

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده قابل انجام است اگر شما هم در منزل خود دارای یک دستگاه ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که یک قطعه مهم به نام فیلتر در این دستگاه وجود دارد که برای افزایش طول عمر آن باید هر چند وقت یکبار اقدامات لازم جهت تمیز کردن آن را انجام بدهید.

برای استفاده اصولی از لوازم برقی نیازمند بررسی نکاتی هستید که به شما کمک می کند که به بهترین شکل ممکن از لوازم برقی خود استفاده کنید. فرقی نمی کند که دارای کدام یک از لوازم برقی هستید همه آن‌ها نیازمند استفاده اصولی و سرویس‌دهی مرتب هستند.

بنابراین برای داشتن لوازم برقیچ سالم که دارای طول عمر زیادی هستند باید تمام تلاشتان را بکنید تا بر اساس دفترچه راهنمای دستگاه به استفاده از آنها بپردازید و اگر نیازمند بررسی و تمیز کردن فیلتر هستند این کار را هر چند وقت یکبار انجام بدهید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

همانطور که گفتیم ماشین ظرفشویی دارای یک قسمت به نام فیلتر می باشد این قطعه نقش مهمی در سلامت و طول عمر دستگاه شما دارد برای اینکه بتوانید برای مدت زمان طولانی از دستگاه خود استفاده کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که فیلتر باید هر چند مدت یکبار تمیز شود.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده

برای تمیز کردن فیلتر راه حل های مختلف پیش روی شما وجود دارد اما تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده هم قابل انجام است بنابراین نیازمند طی کردن مراحل مختلف نیستید.

کار فیلتر در ماشین ظرفشویی چیست؟

همانطور که گفتیم فیلتر یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد برای اینکه بدانید میزان اهمیت آن چقدر است باید به این موضوع اشاره کنیم که تمیز شدن ظروف شما در دستگاه و اینکه می توانید هر وقت که بخواهید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید به دلیل وجود فیلتر است با وجود اینکه یک قطعه کوچک می باشد تاثیر گذاری آن در کیفیت شستشو فوق‌العاده بالا است.

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر چند مدت یک بار اینترنت نیازمند تمیز کردن اصولی است از آنجایی که بسیاری از ظروفی که شما در دستگاه خود قرار می دهید دارای ذرات ریز مواد غذایی و چربی هستند.

بنابراین برای اینکه این ذرات دوباره به روی ظروف بر نگردند آن ها را در خود نگه می دارد. بنابراین از تجمع بیش از اندازه آن‌ها و تمیز نکردن فیلتر برای یک مدت طولانی ممکن است دستگاه شما دچار یک سری از اختلالات اساسی مانند نشت آب یا عدم تخلیه شود.

توصیه شما می‌کنیم این است که هر چند مدت یکبار اقدامات لازم جهت تمیز کردن فیلتر دستگاه خود را انجام بدهید تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام ۳ مرحله ساده به شما کمک می‌کند تا از بروز اختلالات جدی در دستگاه خود جلوگیری کنید‌.

مسدود شدن فیلتر و اختلال در عملکرد دستگاه

زمانی که فیلتر ماشین ظرفشویی شما مسدود میشود اختلالات و مشکلات زیادی برای عمل کرده است به وجود می آید به طور معمول پس از اینکه دستگاه خودرو به برق دید و و قصد استفاده از آن را داشتید باید با انتخاب برنامه شستشو فرایند به راحتی آغاز شود .

اما متاسفانه زمانی که فیلتر تمیز نشده است و این برای یک مدت زمان طولانی اتفاق افتاده این امکان وجود دارد که با مشکلاتی نظیر نشت آب از درب دستگاه، کار نکردن ماشین ظرفشویی و عدم تخلیه آب مواجه شوید.

وظیفه فیلتر ماشین ظرفشویی چیست؟

در تمامی ماشین ظرفشویی هایی که در بازار وجود دارند که فیلتر وجود دارد که وظیفه اصلی آن جلوگیری از ورود مواد غذایی پس از رابطه باقیمانده از آنها در دستگاه است هنگامی که استخوان های ریز یا باقیمانده برنج وارد مسیر تخلیه می‌شوند مشکلات زیادی برای دستگاه به بار می‌آید.

بنابراین فیلتر وظیفه جلوگیری از چنین مشکلاتی را دارد به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که برای استفاده اصولی از دستگاه و جلوگیری از مشکلات احتمالی حتماً به نکاتی که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی شما ذکر شده است توجه کنید و هر چند مدت یکبار اقدامات لازم جهت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را انجام دهید.

استفاده از خدمات تعمیر آنلاین

مجموعه بزرگ تعمیرآنلاین عنوان یکی از بهترین و معتبرترین نمایندگی های ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع ماشین ظرفشویی نیاز شما به یک مجموعه حرفه ای و تخصصی را برطرف میکند .

از این رو اگر در زمینه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام سه مرحله ساده سوالی داشتید یا نیازمند راهنمایی راجع به تعمیر لوازم برقی دیگر خود هستید می توانید با ما تماس بگیرید کارشناسان پس از ثبت سفارش به منزل شما مراجعه و به مشکلات به وجود آمده برای دستگاه شما رسیدگی می کنند. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی با انجام سه مرحله ساده نیازمند استفاده از یک سری از وسایل هستید این وسایل شامل:

  • تشت یا کاسه بزرگ
  • پارچه نرم
  • مسواک قدیمی
  • سرکه سفید و جوش شیرین
  1. مرحله اول تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

در مرحله اول باید ابتدا فیلتر را از داخل دستگاه خارج کنیم و معمولاً فیلتر ها دارای راهنما جهت باز کردن هستند به صورت چرخشی به راحتی باز می شوند.

  1. مرحله دوم

پس از اینکه فیلتر را از جای خود خارج کردید محلول را آماده کنید آن را در تشک بریزید و مقداری آب گرم سپس جوش شیرین و سرکه را به آن اضافه کنید. با استفاده از مسواک به آرامی روی سطح فیلتر بکشید تا آلودگی ها و چربی ها تمیز شوند.

  1. مرحله سوم

در مرحله بعد پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از یک پارچه نرم سطح فیلتر را به درستی تمیز کنید اکنون کار شما به پایان رسیده است و قدرت پاک کنندگی این محلول خانگی بسیار بالا است و نیازی به استفاده از محلول های شیمیایی نخواهید داشت.

امیدواریم که توانسته باشید تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی در سه مرحله ساده را به خاطر بسپارید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید