فوریه 10, 2023

جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی یک قطعات مهم این دستگاه است که بیشتر از سایر قسمت ها به صورت مستقیم توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

برای این که بتوانید فرایند شستشوی لباس‌های خود را آغاز کنید در ابتدا باید قسمت جاپودری را از مایع یا پودر لباسشویی پر کنید. شاید در نگاه اول این قطعه از نظر شما چندان مهم نباشد، اما وجود آسیب یا اختلال در کارکرد آن می تواند شما را به دردسر بیندازد.

جاپودری ماشین لباسشویی که از قطعات مهم و تاثیر گذار در چرخه کارکرد دستگاه است که اگر دچار مشکل یا اختلال شود به احتمال زیاد توانایی استفاده از ماشین لباسشویی خود را نخواهید داشت.

به همین دلیل می توانیم بگوییم که سلامت و کارکرد درست آن می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت شستشوی لباس ها بگذرد. این قسمت از ماشین لباسشویی از بخش های متفاوتی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

بخش اول جاپودری ماشین لباسشویی

این قسمت از جاپودری لباسشویی مخصوص ریختن پودر می باشد و با علامت (I) مشخص شده است. نکته مهم در استفاده از این قسمت از جا پودری این است که میزان پودر ریخته شده در آن باید نسبت به سایر قسمت ها کمتر باشد.

جاپودری ماشین لباسشویی

قسمت دوم جاپودری ماشین لباسشویی

دومین قسمت مهمترین بخش در جاپودری لباسشویی است. علامت آن به صورت (II) باشد. این قسمت ارتباط بیشتری با شستشوی دستگاه دارد بنابراین به میزان پودر بیشتری برای شستشوی احتیاج دارد. نسبت پودری که باید در این قسمت استفاده کنید از بخش اول بیشتر است.

بخش سوم

بخش سوم جاپودری ماشین لباسشویی مربوط به مایع نرم کننده است و با علامت (*) نشان داده شده است شما می توانید مقدار مورد نیاز از مایع نرم کننده را در این قسمت بریزید. توجه داشته باشید که میزنه آن باید بسیار زیاد باشد زیرا ممکن است باعث ایجاد سفیدک بر روی لباس های شما شود.

بخش چهارم

بخش چهارم جاپودری لباسشویی مربوط به پودر یا مایع مخصوص شستشوی لباس های رنگی است. برای مثال اگر قصد شستشوی لباس های مشکی را دارید باید از مایع مخصوص شستشوی لباس های مشکی در این قسمت بریزید.

نکاتی برای استفاده از پودر و مایع لباسشویی

برای استفاده از جاپودری لباسشویی نیازمند رعایت یک سری از نکات هستید تا بتوانید بیشترین و بهترین استفاده را از این قسمت داشته باشید. برخی از مهمترین نکات جهت استفاده از جاپودری لباسشویی شامل:

در استفاده از پودر لباسشویی به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید در قسمت مخصوص به پودر قرار بگیرد. به هیچ عنوان پودر لباسشویی را در قسمت مربوط به لباس‌های رنگی یا مایع نرم کننده نریزید.

برای استفاده از پودر لباسشویی به عواملی نظیر میزان کثیفی لباس ها و حجم آن ها توجه کنید.

برای شستشوی لباس ها با حجم پایین نیازمند استفاده از مقدار زیادی پودر لباسشویی نیست زیرا باعث ایجاد سفیدک بر روی لباس های شما می شوند.

به هیچ عنوان پودر لباسشویی را به صورت مستقیم در دیگ مخصوص شستشو نریزید حتما از قسمت مخصوص جاپودری ماشین لباسشویی استفاده کنید.

برای استفاده از قسمتهای مختلف جاپودری آن را به آرامی خارج کنید به هیچ عنوان با فشار صیاد از این قسمت استفاده نکنید زیرا باعث شکستن قسمت های مختلف آن می شود.

لباس های سبک تر مانند لباس های توری به پودر لباسشویی کمتری احتیاج دارند.

قسمت مربوط به مایع نرم کننده و مایع مربوط به شستشوی لباس های رنگی را به تومان از قسمت مکس بیشتر پر نکنید.

مایع لباسشویی را در کدام قسمت بریزیم؟

بسیاری از افراد به جای استفاده از پودر لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده می کنند ممکن است مثال برای آنها به وجود بیاید که از قسمت جاپودری لباسشویی برای ریختن مایع استفاده کنیم؟

در پاسخ باید بگوییم که جای مشخصی برای ریختن مایع لباسشویی وجود ندارد اگر آن را جایگزین پودر لباسشویی کرده اید باید در همان قسمت مربوط به پودر لباسشویی بریزید.

میزان استفاده از آن مانند پودر لباسشویی بسته به حجم و میزان کثیفی متفاوت است اگر می‌خواهید لباس های سبک تر و با حجم کمتر را بشویید معمولاً به میزان کمتری از مایع لباسشویی احتیاج دارید بنابراین رعایت این نکته می‌تواند باعث افزایش کیفیت شستشو شود.

اهمیت شستشوی جاپودری ماشین لباسشویی

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که جاپودری ماشین لباسشویی نیازی به تمیز کردن و شستشو ندارد اما باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید این قسمت از دستگاه مانند برخی دیگر قسمت های ماشین لباسشویی به صورت دوره ای و هر چند مدت یکبار نیازمند نظافت هستند .

بنابراین بهتر است که هرچند مدت یکبار آن را از قسمت خود خارج و با استفاده از یک اسکاج نرم و آب ولرم شستشو دهید. این امر می‌تواند باعث افزایش کیفیت شستشو و طول عمر و دوام دستگاه شما شود.

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی

در صورتیکه جاپودری ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است و نمی توانید به درستی از آن استفاده کنید به احتمال زیاد نیازمنده تعویض این قطعه هستید برای تعویض آن حتما باید به مراکز معتبر و مجاز مراجعه کنید. ما در این زمینه مجموعه تعمیرآنلاین را پیشنهاد می کنیم‌.

این مرکز با داشتن قطعات اورجینال و با کیفیت به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید فرآیند تعویض قطعات مختلف دستگاه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. شماره تماس مرکز جهت دریافت مشاوره و راهنمایی و همچنین ثبت سفارش تعمیر ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاه خود را بنویسید