مارس 3, 2023

خرید موتور یخچال

خرید موتور یخچال

خرید موتور یخچال در مواقعی که دستگاه شما با اختلالات و آسیب های جدی روبرو شده است یکی از ضروری ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. بنابراین اگر در این زمینه به مشکل برخورده اید و دستگاه شما کار نمی کند به احتمال زیاد نیازمند خرید یک موتور جدید هستید برای این کار باید دقت کافی داشته باشید و از مراکز معتبر و تخصصی کمک بگیرید.

توجه به سلامت و کارکرد موتور یخچال

موتور به عنوان قلب دستگاه نیازمند یکسری از فرایند های اصولی است تا بتواند کارکرد خود را به خوبی انجام دهد. متاسفانه بروز یکسری از مشکلات و اختلالات برای دستگاه می‌تواند به سلامت موتور هم آسیب برساند و برخی از عوامل محیطی مانند نامناسب بودن مکان قرارگیری یخچال یا عدم رعایت فاصله آن تا دیوار از عوامل اصلی آسیب کمپرسور یا موتور دستگاه است.

برند کمپرسورگازاجرت تعویض (تومان)قیمت کمپرسور(تومان)
سامسونگ1341.500.0003.500.000
ال جی1341.500.0003.500.000
دمپر1341.500.0002.100.000
ساب کول1341.500.0001.700.000
پاناسونیک1341.500.0002.100.000
دانفوس1341.500.0004.500.000
امبراکو1341.500.0001.850.000

به همین دلیل توضیحی که شما می کنی این است که حتما جهت برطرف کردن تمامی مشکلات و ایرادات به وجود آمده برای یخچال خود از کارشناسان متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

صورتی که استانداردهای لازم جهت استفاده از یخچال و فریزر را رعایت نکنید به احتمال زیاد با مشکلات و آسیب های جدی در دستگاه خود مواجه خواهید شد از این رو حتماً باید به این موضوع توجه جدی داشته باشیم و اگر محیط آشپزخانه شما برای فرار دادن یخچال مناسبی است تمام اقدامات لازم جهت استاندارد سازی محیط را انجام بدهید.

خرید موتور یخچال

اکثر افرادی که نیازمند خرید موتور یخچال هستند کسانی می باشند که مراقبت های لازم را از دستگاه خود نکرده اند. این به این موضوع توجه جدی داشته باشید پیشگیری از عوامل آسیب زننده و قرار دادن دستگاه در یک محیط استاندارد فرصت استفاده از آن را برای سالیان طولانی فراهم می‌کند.

اما گاهی اوقات بدون این که شما بخواهید یک سری از اختلالات و مشکلات برای دستگاه به وجود می‌آید که باید هرچه سریعتر آنها را برطرف کنید برای مثال اگر در محیط مرطوب قرار بگیرد به احتمال زیاد عمر کمتری نسبت به یخچال های خواهد داشت که در محیط مناسب تر و با آب و هوای خشک هستند‌. علاوه بر این برای مراقبت از دستگاه خود باید عوامل زیر را جدی بگیرید.

عوامل تاثیر گذار در سلامت کمپرسور یخچال

همانطور که اشاره کردیم عوامل زیادی در سلامت کمپرسور یخچال و فریزر شما تاثیر گذار هستند. اگر آنها را جدی نگیرید باید به مرور زمان منتظر باشید که به طور مکرر دستگاه شما دچار آسیب و اختلال شود و همواره نیازمند مراجعه به مراکز تعمیر شوید. از مهمترین عواملی که باعث میشود سلامت دستگاه شما به خطر بیفتد و نیازمند خرید موتور یخچال باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تراز نبودن سطح زیرین یخچال
  2. مرطوب بودن محیط
  3. حمل و نقل غیر ایمن دستگاه
  4. عدم توجه به سرویس دهی مرتب دستگاه
  • تراز نبودن سطح زیرین یخچال

یکی از مهمترین مواردی که می تواند باعث شود که نیازمند خرید موتور یخچال شوید یا به عبارتی با آسیب‌ها و مشکلات متعدد مواجه گردید تراز نبودن سطح زیرین دستگاه است. گاهی اوقات افراد به دلیل عدم توجه به این موضوع بدون اینکه محل قرارگیری یخچال را مورد بررسی قرار دهند آن را در جایی به خصوصی قرار می دهند.

اگر سطح زیرین هر دستگاه شما به طور کامل هموار و صاف نباشد به احتمال زیاد با مشکلاتی مانند سر و صدای زیاد در موتور و داغ شدن بیش از حد آن مواجه خواهید شد. علاوه بر این عدم رعایت فاصله استاندارد قسمت پشتی یخچال تا دیوار نیز می‌تواند به سلامت موتور آسیب برساند.

  • مرطوب بودن محیط

در صورتی که یخچال شما در جایی قرار گرفته است که محیط کاملا مرطوب دارد. حتما باید به این عامل توجه داشته باشید که ممکن است دستگاه شما نسبت به سایر یخچال هایی که در مناطق گرم و خشک هستند عمر کمتری داشته باشد بنابراین کاری باید انجام دهید این است که بهترین و مناسب ترین محیط را برای قرار دادن آن انتخاب کنید.

  • حمل و نقل غیر ایمن دستگاه

متاسفانه بسیاری از افراد که نیازمند خرید موتور یخچال میشوند هنگام جابجایی دستگاه خود به حمل و نقل ایمن و محافظت از آن توجه نمی کنند برای مثال بدون اینکه دستگاه را در کارتون مخصوص بگذارند یا از محافظ های پلاستیکی استفاده کنند اقدام به حمل آن می کنند. این عامل در کنار سایر عوامل می تواند به کوتاه شدن عمر دستگاه شما کمک کند.

  • عدم توجه به سرویس دهی مرتب دستگاه

در صورتی که اقدامات لازم جهت سرویس دهی دستگاه خود را انجام ندهید ممکن است با اختلالات زیادی در دستگاه خود مواجه شوید و غریب به شما توصیه می‌کنیم که هنگام مواجهه با مشکلات و آسیب های مختلف در دستگاه خود هر چه سریعتر و مراکز تخصصی تعمیر تماس بگیرید تا اقدامات لازم جهت عیب یابی و تعمیر موتور دستگاه را انجام دهند.

قیمت خرید موتور یخچال

قیمت خرید موتور یخچال در آمل مختلفی بستگی دارد این که شما بخواهید از چه برندی تهیه کنید و چه مرکزی اقدامات لازم جهت تعویض موتور را انجام دهد میتواند در تعیین هزینه نهایی تاثیر گذار باشد اما نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که حتماً برای خرید موتور یخچال به مراکز معتبر و تخصصی مراجعه و از قطعات با کیفیت و اورجینال استفاده کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید