کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر

خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر
امتیاز دهی : post
خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر

خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر

خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر تجربه لذت بخشی است که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و بدون داشتن تجهیزات خاص سبزیجات خود را خشک کنید.‌ بنابراین اگر به دنبال اطلاعات لازم در این زمینه هستند حتماً تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

خشک کردن سبزیجات در منزل یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند شما را خوشحال کند زیرا با انجام این کار می‌توانید سبزیجات کاملاً بهداشتی و تمیز را در منزل خود آماده کنید بدون اینکه بخواهید با وسواس زیاد از بیرون خریداری کنید. روش های زیادی برای خشک کردن سبزیجات در منزل وجود دارد اما برخی از آنها زمانبر است و هر جایی قابل انجام نیست.

 برای مثال برخی از مناطق کشور وجود دارند که هوای مرطوب و نام مناسبی برای خشک کردن سبزیجات دارند به همین دلیل نبود آفتاب در طول روز این اجازه را نمیدهد که سبزیجات خود را در  منزل و با استفاده از این روش خشک کنند.

اما قضیه به همین راحتی ها تمام نمی شود به کمک تکنولوژی شما این امکان را خواهد خرید سبزیجات خود را به راحتی در منزل خشک کنیم خشک کردن سبزیجات ت و ماکروفر به آسانی قابل انجام معرفی و بررسی این موضوع و روش های مناسب خشک کردن به وسیله این دستگاه می پردازیم.

انواع روش های خشک کردن سبزی

  • خشک کردن در کوره

یکی از روش های خشک کردن سبزیجات استفاده از کوره است با اینکه این روش کمک زیادی به سرعت خشک شدن سبزیجات می کند اما عوارض نا مطلوبی مانند بد طعم شدن و بد رنگ شدن هم وجود دارد.

  • خشک کردن با هوای آزاد

روش دیگری که میتوانیم در این زمینه به عنوان ساده ترین و متداول ترین روش اشاره کنیم خشک کردن با استفاده از هوای آزاد است همانطور که گفتیم اگر از این روش برای خشک کردن سبزیجات استفاده کنید زمان بیشتری از شما گرفته خواهد شد.

خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر

علاوه بر این نیازمند شرایط مطلوب مانند بارانی نبودن هوا و تابش آفتاب به اندازه کافی است. علاوه بر این گاهی اوقات پس از استفاده از این روش برای خشک کردن سبزیجات ممکن است گرد و غب روی آنها بنشیند و این امر باعث پایین آمدن کیفیت سبزیجات خشک شده شما خواهد شد.

  • خشک کردن سبزیجات در فر و ماکروفر

یکی دیگر از جدیدترین روش هایی۰ که امروزه بسیاری از افراد برای خشک کردن سبزیجات استفاده میکنند استفاده از فر و ماکروفر است. شما می‌توانید به واسطه تکنولوژی این دو دستگاه با سرعت عمل بیشتری سبزیجات خود را خشک کنید.

با اینکه با استفاده از مایکروفر میتوانید تر و با استفاده از فضای کمتری سبزیجات را خشک کنید اما با نداشتن دقت کافی و عدم آگاهی از روش خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر این امکان وجود دارد که کیفیت کار شما بسیار پایین بیاید و نتوانید نتیجه دلخواه را بگیرید.

استفاده از دستگاه آبگیری

یکی دیگر از مهمترین روش هایی که با استفاده از آنها می توانید حجم  بیشتری از سبزیجات را خشک کنید استفاده از دستگاه آبگیری است. با استفاده از این دستگاه می توانید به تنظیم دما هم بپردازید و در زمان کوتاه تری سبزی های خود را خشک کنید. یکی از ویژگی های نامطلوب این روش صدای بیش از اندازه دستگاه آبگیری است.

خشک کردن سبزیجات در فر

خشک کردن سبزیجات در فر و ماکروفر امکان پذیر است. اما اگر قصد خشک کردن سبزیجات مقاوم‌تر مانند مریم گلی و رزماری و آویشن را دارید می توانید از فر استفاده کنید. علاوه بر این با فضای بیشتری که در اختیار شما قرار می دهد می توانید در زمان کوتاه تری تمام سبزیجات خود را خشک کنید.

یک نکته مهم در استفاده از فر برای خشک کردن سبزیجات وجود دارد و آن این است که با استفاده از این دستگاه ممکن است کیفیت خشک کردن سبزیجات تا حد قابل توجهی پایین بیاید.

اما اگر تسلط کاملی به تنظیم دمای فر داشته باشید و متوجه باشید که چه زمانی باید آنها را خارج کنید می توانید از آن به عنوان یک دستگاه حرفه ای برای خشک کردن سبزیجات استفاده کنید.

از آنجایی که فرهای مختلف دمای متفاوتی دارند می توانید با استفاده از دماسنج بهترین و مناسب ترین دما را برای خشک کردن سبزیجات در فر و ماکروفر انتخاب کنید.

نکات مهم برای خشک کردن سبزیجات در فر

 مهمترین نکاتی که برای خشک کردن سبزیجات در فر وجود دارد شامل:

اولین و مهمترین نکته برای خشک کردن سبزیجات در فر این است که برگ ها را از ساقه ها جدا کنید و به صورت مناسبی بر روی سینی فر قرار دهید. اگر می خواهید از سبزیجات نازک تری استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید که میزان دمای فر باید کمتر از میزانی باشد که برای خشک کردن سبزیجات ضخیم تر استفاده می کنید.

  • اکثر فرها دمای کمتر از ۳۸ درجه ندارند بنابراین قبل از این طرح را گرم کنید سینی را تعویض کنید و آماده قرار دادن سبزیجات باشید. دماسنج می تواند به شما کمک کند تا نقطه مطبوع دما را پیدا کنید.
  • با استفاده از یک قاشق چوبی درب را باز بگذارید تا مقداری از میزان حرارت آن کم شود.‌ پس از گذشت ۳۰ دقیقه آنها را زیر و رو کنید.
  • نیازی نیست که سبزیجات بیش از یک ساعت در دستگاه بمانند.

امیدواریم که توانسته باشیم شما را با نحوه خشک کردن سبزیجات با فر و ماکروفر آشنا کنیم.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188933445
× ارتباط با کارشناس