نوامبر 26, 2022

دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال

دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال

دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال می‌تواند به دلیل وجود اختلالات داخلی برای قطعات مختلفی دستگاه باشد بنابراین باید با انجام این اقدامات ضروری و کمک گرفتن از کسانی که در این زمینه دانش و تجربه تخصصی دارند ایرادات به وجود آمده برای دستگاه خود را برطرف کنید.

کارکرد یخچال به صورتی است که سیستم مبرد به جذب گرما از طریق محفظه ذخیره داخلی می پردازد. و با این کار به ایجاد سرما در داخل یخچال و فریزر می پردازد این فرآیند به صورت مداوم انجام می‌شود تا شما بتوانید به راحتی از دستگاه خود استفاده کنید.

کمپرسور با تغییر گاز مبرد به حالت مایع انتقال گرما را با سهولت بیشتری همراه می‌کند و این فرآیند به صورت مداوم تکرار می شود. صدایی که از دستگاه شما به گوش می رسد همان صدای کمپرسور یا موتور یخچال شما است.

اما سوال اصلی این است که دلیل یکسره کار کردن یخچال چیست؟ یا اینکه چرا گاهی اوقات با از کار افتادن کمپرسور مواجه می شویم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یخچال شما از عکس های مختلفی نظیر ترموستات، برد الکتریکی، فن، تایمر و کلیدهای اضافه تشکیل شده است .

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

همه آنها در کارکرد دستگاه شما تاثیر گذار هستند و باعث میشوند که بتوانید به راحتی مواد غذایی خود را بدون اینکه فاصله چند برای مدتها در آن قرار بدهید. بنابراین وجود مشکل در هر یک از این قطعات باعث می‌شود که موتور به صورت یکسره کار کند یا از کار بیفتد در ادامه شما را با دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال آشنا می کنیم.

بررسی دلیل یکسره کار کردن یخچال

یخچال از مهمترین و ضروری ترین وسایلی است که در آشپزخانه شما وجود دارد بنابراین توجه به سلامت آن و استفاده اصولی از آپشن های مختلف دستگاه به شما کمک می کند تا بتوانید سال های سال بدون اینکه به مراکز تعمیر مراجعه کنید از دستگاه خود استفاده کنید.

بنابراین سعی کنید برای برطرف کردن مشکلات مختلف دستگاه خود به مراکز تعمیر مراجعه کنید. سرویس دهی و عیب یابی مرتب دستگاه به شما کمک می کند تا بتوانید با مشاهده جزئی ترین و کوچکترین آسیب آن را برطرف کنید تا دچار مشکلات بزرگ تر مانند خرابی موتور یا کمپرسور نشوید.

علل و عوامل متعددی در ایجاد آسیب در کمپرسور موتور دستگاه شما تاثیر گذار هستند که باید با تشخیص هر چه سریع‌تر آنها و برطرف کردن به موقع سلامت دستگاه را به آن بازگردانید در ادامه شما را با دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال آشنا می کنیم.

  • نامناسب بودن محیط یخچال

یکی از مهمترین دلایل یکسره کار کردن یخچال نامناسب بودن محیطی است که در آن قرار داده اید برای مثال برخی از افراد بدون توجه به تراز بودن قسمت پایینی یخچال یا رعایت فاصله دستگاه تا دیوار، از آن استفاده می‌کنند بدون  اینکه فکر کنند ممکن است  با این کار به دستگاه خود آسیب برسانید.

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که فاصله‌ی قسمت پشتی یخچال تا دیوار باید حدود ۵ سانتیمتر باشد. همانطور که گفتیم یخچال فریزر عمل کرده مشابهی با دستگاه تهویه هوا در منزل شما دارد بنابراین باید گرمای حاصل از کار کردن قطعات را از قسمت پشتی دستگاه یا همان فن خارج کند‌.

بنابراین اگر میزان فاصله کم باشد این حرارت در دستگاه باقی می ماند و باعث رساندن آسیب به آن می شود. دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال می‌تواند رعایت نکردن فاصله قسمت پشتی دستگاه تا دیوار باشد.

  • خرابی کمپرسور

دلیل اصلی از کار افتادن یخچال می تواند خرابی کمپرسور باشد همانطور که گفتیم کمپرسور یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که باعث می‌شود دستگاه شما به درستی کار کند. اگر دچار آسیب شود یا مشکلات مختلفی برای آن به وجود بیاید کاری که باید انجام دهید این است که با مرکز تعمیر آنلاین که به عنوان نمایندگی تخصصی تعمیر یخچال به فعالیت می پردازد تماس بگیرید تعمیرکاران حرفه ای این مرکز با بررسی مشکلات مختلف برای کنترل صدا وجود آمده است اقدامات لازم جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه را انجام می دهند.

شما بر اساس صدای دستگاه متوجه می شوید که آیا آیا به درستی کار می کند یا خیر. به طور کلی عملکرد صحیح دستگاه شما به موارد مختلفی بستگی دارد اما اصلی ترین علت آن خرابی کمپرسور است عنوان قلب دستگاه نقش اساسی در ایجاد سرما و فرایند خنک سازی دارد.

  • کم بودن میزان گاز یخچال

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که میتوان آن را به عنوان دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال در نظر گرفته شدن گاز دستگاه است اگر گاز یخچال شما کاهش پیدا کند کارکرد آن هم دچار مشکل می شود.

بنابراین باید با انجام اقدامات لازم جهت شارژ گاز یخچال است ایرادات به وجود آمده برای آن را برطرف کنید البته توجه داشته باشید که نباید در لوله های پشت یخچال روزنه ای وجود داشته باشد که باعث نشت گاز شود. به این دلیل است که گاز موجود در یخچال نشت می کند. برای انجام شارژ گاز یخچال می توانید با نمایندگی های تخصصی تعمیر آنلاین در شهر تهران تماس بگیرید.

  • خرابی تایمر دیفراست

دلیل اصلی یکسره کار کردن یخچال می تواند خرابی تایمر دیفراست باشد. وظیفه اصلی دیفراست برفک زدایی است. میزان برفک در دستگاه شما افزایش پیدا کند باعث ایجاد یک سری از مشکلات مانند یکسره کار کردن یخچال می شود و این امر به امروز زمان باعث سوختن موتور یخچال می شود.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید