مارس 12, 2023

دمپر یخچال چیست؟

دمپر یخچال چیست؟

دمپر یخچال چیست؟

دمپر یخچال چیست؟ این قطعه یکی از مهمترین قطعاتی است که باعث انتقال سرما از فریزر به یخچال می شود بنابراین اگر دچار مشکل اختلال شود ممکن است در دمای داخلی دستگاه شما نیز اختلالاتی به وجود بیاید. در چنین مواقعی سعی کنید که با مرکز تعمیر آنلاین تماس بگیرید .

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

دمپر یک قطعه دارای پره و موتور است که باعث انتقال سرما از فریزر به یخچال می شود مابین فریزر و یخچال چندین دریچه وجود دارد که دمپر میان این دریچه ها یا حفره ها قرار گرفته است .

بنابراین با گرفتن دستور از ترموستات یا برد باعث باز یا بسته شدن دریچه می شود. توجه داشته باشید که بسته به نوع و برند دستگاه شما دو یا چند حفره میان یخچال و فریزر وجود دارد بنابراین وظیفه دمپر به طور کلی کنترل دمای فریزر و انتقال سرما از فریزر به یخچال است.

دمپر چگونه کار می کند؟

عملکرد دمپر در دستگاه شما به دو صورت است:

در یخچال های مکانیکی و نیمه مکانیکی هنگامی که دما ای قسمت یخچال کافی نباشد ترموستات به دمپر دستور می‌دهد که دریچه ها را باز کند تا سرما از فریزر به یخچال منتقل شود. هنگامی که دما به حد نصاب رسید این دریچه ها به دست ترموستات بسته می شوند.

دمپر یخچال چیست؟

در یخچال و فریزر های الکترونیکی این دستور از طرف برد به دمپر ارسال می شود. بنابراین هنگامی که درباره قسمت یخچال کافی نباشد برد الکتریکی از طریق سنسور های موجود در کابین اطلاعات لازم را دریافت و اقدام به انتقال سرما از فریزر به یخچال می کند.

بسیاری از افراد نمی‌دانند که دمپر یخچال چیست؟ یادگیری نحوه عملکرد آن به شما کمک می کند تا اطلاعات کافی راجع به دست بیاورید.

علائم خرابی دمپر یخچال چیست؟

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که علامت خرابی دمپر یخچال چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که هنگامی که این قطعه دچار مشکل می‌شود یکسری از علائم و نشانه ها در دستگاه شما بروز می کند، که نشان می دهد یخچال و فریزر شما نیازمند عیب یابی و بررسی است. برخی از مهمترین علائم شامل:

تغییر در دمای یخچال و فریزر یکی از مهمترین علائمی است که نشان می دهد دمپر یخچال دچار مشکل شده است. هنگامی که با باز کردن درب فریزر متوجه سرمای معمولی در آن می شوید اما درب یخچال را که باز می کنید متوجه می شوید که دمای آن تغییر جدی پیدا کرده است.

به احتمال زیاد است ممکن است دمپر دچار اختلال یا آسیب شده باشد البته تغییر دمای یخچال می‌تواند به دلیل آسیب و خرابی قطعات دیگر هم باشد.

اما از آنجایی که دمپر وظیفه مهمی در انتقال سرما از فریزر به یخچال دارد یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در چنین مواقعی کارشناسان تعمیر به سراغ آن می‌روند.

در یخچال فریزر های قدیمی که به صورت بالا و پایین است ممکن است در قسمت فریزر، لوله های تخلیه سیستم دیفراست دچار یخ زدگی شده باشند‌. این امر می‌تواند باعث مسدود شدن دریچه ها دمپر شود و این خود عامل عدم انتقال سرما از فریزر به یخچال است.

  • گرم شدن یخچال

اگر قسمت کابین یخچال شما بیش از اندازه گرم شده است. ممکن است دمپر دچار مشکل شده باشد. اختلال در کارکرد این قطعه باعث عدم انتقال سرما از فریزر به یخچال می شود و این باعث افزایش دمای قسمت یخچال خواهد شد.

  • سرد شدن بیش از اندازه یخچال

سرد شدن بیش از اندازه قسمت یخچال که باعث یخ زدگی برخی اژ مواد غذایی می شود یکی از مهم ترین دلایل خرابی دمپر است. در چه مواقعی کاری باید انجام دهید این است که به یک مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه و کارشناسان بخواهید اقدامات لازم جهت عیب یابی این قطعه را انجام دهند.

تست خرابی دمپر یخچال چیست؟

خرابی دمپر یخچال یکی از مهم‌ترین آزمایشاتی است که کارشناسان و متخصصین تعمیر پس از مواجهه با علائم و مشکلات مختلف در دست ها انجام می دهند تا مطمئن شوند که این قطعه در سلامت کامل قرار دارد.

وجود هرگونه آسیب یا اختلال در دمپر یخچال می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگتر برای دستگاه شما شود بنابراین انجام تست سلامت این قطعه به شما کمک می کند تا هر چه سریعتر بر آسیب ایجاد شده غلبه کنید.

بهترین مرکز تعمیر دمپر یخچال

اگر می‌خواهید بدانید نام بهترین مرکز تعمیر دمپر یخچال چیست؟ فعالیت آن برای تعمیر و عیب یابی این قطعه به چه صورت است باید به شما بگوییم که مجموعه بزرگ تعمیرآنلاین به عنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیر به شما کمک می کند تا هرگونه آسیب یا اختلال به وجود آمده برای دستگاه خود را به بهترین شکل ممکن برطرف کنید.

این مجموعه کلیه خدمات مربوط را در منزل مشتری ارائه می‌کند شماره تماس ها جهت ثبت سفارش و دریافت خدمات تعمیر ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد‌.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید