فوریه 20, 2023

روش تست کمپرسور کولرگازی

روش تست کمپرسور کولرگازی

روش تست کمپرسور کولرگازی

روش تست کمپرسور کولرگازی به صورتی است که به شما کمک می کند با انجام آن متوجه شوید که میزان کارایی دستگاه به چه اندازه است آیا نیازمند تعویض آن هستید یا خیر! تیم تعمیرآنلاین در تلاش است تا مطلب مناسبی را در اختیار شما قرار دهد پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.

کمپرسور قلب کولرگازی

کمپرسور یا موتور کولر گازی یکی از مهمترین قطعاتی است که در این دستگاه قرار دارد و باعث می شود که بتوانید به راحتی از باد خنک کولر استفاده کنید. گاهی اوقات پس از روشن کردن دستگاه متوجه میشویم که کولر مانند قبل کار نمی کند یا نسیم آن خنک نیست!

در چنین مواقعی احتمال دارد که موتور یا کمپرسور دستگاه دچار مشکل شده باشد به همین دلیل باید با انجام روش های کاملا استاندارد و اصولی به تست کمپرسور بپردازید. روش تست کمپرسور کولرگازی کاملا مشخص و استاندارد است و توسط افراد با تجربه و ماهر مانند کارشناسان مجموعه تعمیر آنلاین صورت می گیرد.

اما اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید سعی می‌کنیم در این زمینه به راهنمایی شما بپردازیم البته توصیه ای که به شما می‌کنیم این است که حتی المقدور از تعمیرکاران و تکنسین های متخصص کمک بگیرید.

اهمیت تست موتور کولر گازی

موتور در کولر گازی و سایر وسایل برقی به عنوان مهمترین قطعه کارکرد کلی دستگاه را برعهده گرفته است. به همین دلیل از کار افتادن و غیر قابل استفاده شدن آن دیگر شما توانایی استفاده از کولر خود را نخواهید داشت و همین دلیل نیازمند تعویض آن خواهید شد.

روش تست کمپرسور کولرگازی

از آنجایی که اگر موتور یا کمپرسور کولر گازی بسوزد قابل تعمیر نخواهد بود حتماً باید اقدامات لازم جهت تعویض آن را انجام بدهید اما پیش از آن باید با روش تست کمپرسور کولرگازی آشنا شوید.

زمان تست کمپرسور کولرگازی

بسیاری از افراد که از روش تست کمپرسور کولرگازی اطلاع ندارند می خواهند بدانند که زمان مناسب چه موقع است و با چه روشی باید آن را انجام دهند. مسلماً کولر گازی مانند سایر وسایل برقی نیازمند عیب یابی و بررسی های دقیق جهت تشخیص آسیب و مشکلاتی است که برای آن به وجود آمده است.

به همین دلیل باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید زیرا اگر متوجه دستگاه شما دچار مشکلات مهمی شد دیگر قابل تعمیر نیست و نباید آن را تعویض کنید مرحله آخر و خرابی موتور آن بسیار جدی است زیرا عملکرد کولر گازی به صورتی است که پس از سوختن به هیچ عنوان  قابلیت تعمیر ندارد.

برای اگر در زمان مناسب به تست موتور کولر گازی و پردازی این امکان وجود دارد که مشکلات جدی تر نجات دهید. از مهمترین علائم که نشان دهنده زمان تست موتور یا کمپرسور کولر گازی است توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پس از روشن کردن کولر متوجه می‌شوید که باد خنک از آن خارج نمی شود با وجود اینکه دما را در پایین ترین حد ممکن تنظیم کرده اید.
 2. پس از روشن کردن کولر گازی فن داخلی آن کار می کند. و هنگامی که کمپرسور وارد مدار می‌شود فیوز کار می کند اما کمپرسور خاموش می شود.
 3. با وجود روشن شدن فن بیرونی کمپرسور روشن نمی‌ شود.
 4. با وجود رسیدن برق به دستگاه کمپرسور روشن نمی شود.
 5. با وجود قدرت کافی ولتاژ ورودی کمپرسور روشن نمی شود.

روش تست کمپرسور کولرگازی اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین اگر با مشکلاتی در استفاده از این دستگاه مواجه شده اید و نتوانستید آن را بر طرف کنید حتما با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

بررسی روش های تست کمپرسور کولر گازی

برای تست کمپرسور کولر گازی ۳ روش مجزا وجود دارد که با استفاده از آن می توانید از سلامت این قطعه اطمینان حاصل کنید. در ادامه به بررسی مختصر و مفید این روش ها می پردازیم.

تست سیم پیچ کمپرسور کولر گازی

 • در اولین مرحله باید درب ترمینال کمپرسور را باز کنید و سوکت های آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که سوکت ها آغشته به روغن باشند ارتباط میان سوکت و ترمینال مسدود می شود‌.
 • هنگامی که این روغن ها را پاک کنید ارتباط بین سوکت و ترمینال بر قرار می شود.

تست فشار موتور کولرگازی

روش تست کمپرسور کولرگازی با استفاده از تست فشار به صورت زیر انجام می شود:

 • گاز دستگاه را خالی کنید در مرحله بعد لوله‌های ورودی و خروجی یونیت را باز کرده و قسمتی که در خارج از محل کولر نصب شده است را آزاد کنید بعد از اتمام این کار گ به یکی از دو روش استفاده از گیج مانوفیلد و یا به صورت دستی تست فشار کمپرسور کولر را انجام دهید.
 • با استفاده از روش دستی ابتدا در مورد کولر را تا حد زیادی پایین بیاورید تا سرد شود.
 • پس از آن کولر گازی خود را روشن کنید و دستتان را مقابل لوله خروجی کمپرسور قرار دهید.
 • پس از گذشت ۳ تا ۵ ثانیه اگر دست شما توسط کمپرسور دفع شد. موتور دستگاه کاملا سالم است.
 • در صورتی که دست دشمن در جای خود قرار بگیرد با دفع کمپرسور مواجه گردد به احتمال زیاد با افت فشار گاز مواجه شده و نیازمند تعمیر یا تعویض است.

تست فشار موتور کولر گازی با گیج مانوفیلد

روش تست کمپرسور کولرگازی در مرحله سوم تست فشار موتور کولر با گیج مانوفیلد است.

برای انجام تست گیج مانوفیلد را به لوله خروجی متصل کنید سپس  پس دستگاه را روشن کنید تا میزان فشار وارده توسط کمپرسور توسط گیج اندازه گیری شود.

در صورتی که عقربه گیج به سمت رنگ آبی باشد، یعنی فشار کم است و اگر به سمت رنگ قرمز برود، یعنی فشار زیاد است.

دیدگاه خود را بنویسید