اکتبر 31, 2022

زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال

زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال

زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال به موارد مختلفی بستگی دارد اگر می‌خواهید بدانید که چگونه مواد غذایی خود را در یخچال قرار بدهید و از آنها محافظت کنید باید به کسب اطلاعات لازم راجع به نوع مواد غذایی برای مدت زمان مخصوص هریک از آنها مطلع شوید در ادامه شما را با اساسی ترین و مهم ترین مواردی که مرتبط با مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال است آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید.

یخچال و فریزر به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین وسایلی که کاربرد بسیار زیادی در آشپزخانه دارد برای نگهداری مواد غذایی در انواع مختلف متفاوت است. بنابراین مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای نگهداری مواد غذایی خود در یخچال فریزر به نوع  و مدت زمانی که باید از آنها نگهداری کنید توجه کنید.

برای مثال برخی از مواد غذایی مانند گوشت یا مرغ چند ساعت تا یک روز در یخچال می توانند نگهداری شوند در غیر این صورت باید آنها را در فریزر قرار بدهید. بنابراین توجه به این موضوع از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است بسیاری از افراد از مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال آگاهی دارند.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

اما برخی نسبت به این موضوع اشراف کافی ندارند و ممکن است با استفاده نامناسب از این دستگاه به مواد غذایی خود آسیب برسانند. بنابر این کاری که باید انجام دهید این است که حتما از نوع مواد غذایی خود و مدت زمانی که باید در دستگاه نگهداری شوند آگاه شوید با این کار بسیار بهتر می توانید انواع مواد غذایی را در یخچال نگهداری کنید.

مدت زمان نگهداری مواد غذایی پخته شده در یخچال

مدت زمانی که می توانید مواد غذایی پخته شده را در یخچال نگهداری کنید حدود چهار روز است اما توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید مواد غذایی با حرارت بالا را در دستگاه قرار بدهید با این کار به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد می شود.

زیرا غذا بیش از اندازه داده است و موتور برای خنک کردن آن به انرژی بیشتری نیاز دارد توجه کنید که اگر برای گذاشتن غذا در یخچال عجله دارید آن را در ظرف پر از یخ قرار دهید تا سریعاً دمای آن کاهش پیدا کند سپس آن را در یخچال قرار بدهید.

به طور کلی مواد غذایی پخته برای اینکه در یخچال قرار داده شوند باید دمای پایینی داشته باشند. پس حتما باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و مواد غذایی خود را بیش از ۵ روز در یخچال نگهداری نکنید زیرا باکتری ها و انگل هایی که در یخچال وجود دارند ممکن است پس از گذشت مدت زمان طولانی باعث فاسد شدن مواد غذایی شما شوند.

امنیت قرار دادن درپوش برای ظروف مواد غذایی

برای قرار دادن مواد غذایی مختلف در یخچال باید از درپوش استفاده کنید دلیل آن هم این است که ممکن است پس از خارج کردن غذا و گرم کردن آن بو و طعم آن تغییر پیدا کند. بنابراین استفاده از درپوش و مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد علاوه بر این مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال با استفاده از درپوش حدود چهار روز از پس اگر درپوش برای  مواد غذایی خود استفاده نمی کنید به هیچ عنوان برای مدت زمان طولانی آن را در دستگاه قرار ندهید.

زمان نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال

برای نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال باید مدت زمان مشخصی را اختصاص بدهید برای مثال نگهداری گوشت قرمز با نگهداری گوشت مرغ کاملا متفاوت است پس باید به تمامی این موارد توجه داشته باشید و بر اساس آن به فریز کردن یا قرار دادن مواد غذایی در یخچال توجه کنید.

مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال گوشت قرمز

برای نگهداری مواد غذایی در یخچال از جمله گوشت قرمز باید  به این موضوع توجه داشته باشید که اگر قصد قرار دادن آن را در فریزر دارید باید بیشتر از ۱۲ ماه نشود. گوشت پخته شده در یخچال بیش از ۲ تا ۴ روز نباید بماند اما گرفته فریز کردن آن را دارید تا حدود ۶ ماه می توانید آن را در فریزر نگهداری کنید.

مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال (گوشت چرخ کرده)

مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال به خصوص گوشت چرخ کرده باید به این موضوع توجه کنید که آیا گوشت قرمز است یا گوشت مرغ علاوه بر این این نکته که در این زمینه اهمیت دارد این است که نباید آن ها را بیشتر از ۴ ماه در یخچال نگهداری کنیم تفاوت زیادی با گوشت تکه شده دارند.

نگهداری تخم مرغ در یخچال

مدت زمان نگهداری تخم مرغ در یخچال به عوامل مختلفی بستگی دارد اگر بخواهید تخم مرغ خام را در یخچال نگهداری کنید می‌توانید بیش از یک ماه آیا در یخچال نگهدارید البته باید به تاریخ انقضای آن هم توجه کنید. اکثر کارشناسان راجب نگهداری مواد غذایی در یخچال به خصوص تخم مرغ پخته شده نظر منفی دارند.

بنابراین دقت نگهداری این گروه از مواد غذایی را دارید بهتر است که هر چه سریع‌تر آنها را مصرف کنید و آن را در یخچال قرار دهید و اگر این کار را انجام دادید پس از گذشت چند ساعت از آنها را خارج کنید و مورد استفاده قرار دهید در غیر این صورت ممکن است دچار آسیب شود و دیگر توانایی گرم کردن آن را نداشته باشید.

نگهداری سالاد در یخچال

برای نگهداری سلاح در یخچال باید به این موضوع توجه داشته باشید که بیش از ۳ تا ۵ روز می توانیم آن را در یخچال نگهداری کنید پس حتماً پس از گذشت چهار روز آن را مصرف کنید در غیر این صورت احتمال مسمومیت یا بسیاری از مشکلات دیگر برای شما وجود دارد.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید