مارس 22, 2023

سنسور یخچال چیست؟

سنسور یخچال چیست؟

سنسور یخچال چیست؟ یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که کاربرد سنسور در دستگاه شما چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید باید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا به بررسی این موضوع بپردازیم‌.

یخچال و فریزر یکی از مهم‌ترین وسایلی است که با تولید سرما باعث می شود که مواد غذایی شما در سلامت کامل بمانند. بنابراین به وجود آمدن هر گونه مشکل یا اختلال برای دمای یخچال می تواند باعث شود که مواد غذایی شما کیفیت خود را از دست بدهند.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

بنابراین ممکن است پس از بازکردن درب دستگاه متوجه شدید که اختلال مشخصی در دمای آن به وجود آمده است‌.

در چنین شرایطی به احتمال زیاد یک سری از قطعات مهم دستگاه شما دچار مشکل شده است. بنابراین باید برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود به مراکز تخصصی مراجعه کنید. در ادامه شما را با بهترین مرکز تعمیر یخچال فریزر آشنا می کنیم.

 اهمیت مطلوب بودن دمای یخچال

همانطور که اشاره کردیم دمای یخچال تاثیر بسیار زیادی در نحوه استفاده از دستگاه شما دارد. در صورتی که پس از باز کردن درب دستگاه متوجه شدید که دمای داخلی آن بیش از اندازه گرم یا سرد است مطمئنا به دنبال علت یابی آن می روید، تا متوجه شوید که دقیقاً چه عاملی باعث شده که دستگاه شما با اختلال مواجه شود.

 نامناسب بودن دمای یخچال یعنی بیش از اندازه گرم بودن یا سرد بودن می‌تواند مشکلاتی برای شما به وجود بیاورد برای مثال دمای پایین یخچال و فریزر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در یخچال شود برای مثال مواد غذایی مختلف مانند میوه جات و سبزیجات اگر در دمای بسیار پایین قرار بگیرند دچار یخ زدگی و خرابی می شوند.

سنسور یخچال چیست؟

 بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که اقدامات لازم جهت بررسی و عیب یابی دستگاه را انجام بدهید تا متوجه شوید که چه عواملی باعث ایجاد دمای بسیار پایین را در دستگاه شما شده اند.

علاوه بر این بالا بودن بیش از اندازه در ماه می تواند مشکلاتی برای دستگاه شما به وجود بیاورد قطعات مختلفی در ایجاد دمای مطلوب در دستگاه شما تاثیرگذار هستند که یکی از آنها سنسور است. اگر نمی‌دانید سنسور یخچال چیست؟ حتماً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

سنسور چیست و چه کاری انجام می دهد؟

سنسوری یکی از مهم ترین قطعات یخچال و فریزر است که تاثیر بسیار زیادی در دمای یخچال دارد. سنسور با تبدیل کمیت های فیزیکی مانند دما و رطوبت به کمیت های الکتریکی باعث ایجاد هوای سرد در داخل دستگاه می شود‌‌.

نقش سنسور در یخچال شما این است که باعث می‌شود دمای دستگاه در یک حالت مطلوب قرار بگیرد. برای مثال اگر دمای دستگاه شما روی عدد ۵ تنظیم شده باشد و به دلیل وجود اختلالات در دستگاه از این عدد فاصله بگیرد سنسور این موضوع را متوجه می شود و هرچه سریعتر گزارش آن را به برد الکتریکی ارسال می کند.

  ارسال فرمان به بعد دکتر ایتی نشان می دهد که دستگاه شما باید کار کند یا یا خیر. برای مثال اگر دمای مطلوب ۶ باشد کمپرسور دستگاه کار می کند تا آن را به این عدد برساند.

بنابراین در حال حاضر باید متوجه شده باشید که سنسور نقش مهمی در دستگاه شما دارد و نبود آن می تواند اختلالات زیادی برای یخچال به وجود بیاورد بنابراین اگر به دنبال علت این مشکل هستید هر چه سریعتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

انواع سنسور یخچال

همانطور که اشاره کردیم سنسور در یخچال شما نقش موثری دارد. بنابراین باید از نحوه استفاده و علائم خرابی آن مطلع شوید تا بتوانید هنگام مواجهه با مشکلات هرچه سریع‌تر آن را برطرف کنید. به طور کلی سنسور یخچال چند نوع است:

  • سنسور دمای فریزر

سنسوری که از مهم‌ترین قطعاتی است که در فریزر وجود دارد این قطعه به اندازه گیری دمای داخل فریزر می پردازد و این اجازه را نمی دهد که دما از یک حالت مشخص خارج شود. بالا یا پایین رفتن بیش از اندازه دما می تواند دستگاه شما را با مشکلات متعددی مواجه کند.

  • سنسور دمای محیط

سنسور دمای محیط یا سنسور محیطی یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که به اندازه گیری دمای یخچال و فریزر می پردازد. برای اندازه گیری ولتاژ دمای کمپرسور اطلاعات دمای یخچال  را به برد ارسال می کند.

  • سنسور یخ زدایی یا دیفراست

 دیفراست به معنای برفک زدایی است. یخچال و فریزر های جدید به سیستم دیفراست و برفک سودا مجهز هستند تا از تجمع برفک در دیواره های یخچال و فریزر جلوگیری کنند. به طور کلی وظیفه سنسور این است که دمای محیط را بررسی کند و پس از اینکه به دمای مطلوب برای آب کردن برفک ها رسید فرمان خاموش می دهد.

  • سنسور درب یخچال

حالا که می دانید سنسور یخچال چیست؟ حتما باید با سنسور درب یخچال آشنا شوید. در یخچال و فریزر های جدید مانند یخچال های ساید بای ساید سامسونگ یا ال جی هنگامی که درب دستگاه را باز میکنید و فراموش می کنید که هر چه سریع‌تر آن را ببندید به احتمال زیاد با یک صدای بوق یا چراغ مواجه می شوید. این اطلاعات به دلیل فرمان سنسور صورت می گیرد و باعث جلوگیری ورود هوای گرم به دستگاه می شود‌.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید