نوامبر 2, 2022

سیم پیچی موتور یخچال

سیم پیچی موتور یخچال

سیم پیچی موتور یخچال

سیم پیچی موتور یخچال با سایر سیم کشی هایی که تا به حال مشاهده کرده اید کاملاً متفاوت است از آنجایی که قطعات دیگری مانند رله یا خازن وجود دارد، می‌توانیم بگوییم که عملکرد آن به طور کلی متفاوت است با سایر سیم پیچ هایی که تا به حال دیده اید.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

اگر به هر دلیلی سیم پیچ موتور یخچال دچار مشکل شد می توانید از کارشناسان و متخصصین مجموعه تعمیر آنلاین برای تعویض سیم پیچ موتور یخچال کمک بگیرید.

سیم پیچ موتور یخچال تحت تاثیر عملکرد کمپرسور قرار دارد زمانی که شما احساس می کنید که دستگاه تان به درستی کار نمی کند قطعات مختلفی در این زمینه می تواند تاثیرگذار باشند که یکی از مهم ترین آن ها همین سیم پیچ موتور است.

افراد زیادی هنگام استفاده از لوازم خانگی خود به خصوص یخچال و فریزر احساس می‌کنند که یک سری از اختلالات و مشکلات در آن به وجود آمده است و توانایی استفاده از آن را ندارند در چنین مواقعی کاری که باید انجام دهید این است که بدون اینکه دچار استرس و نگرانی شبیه با یک مرکز تعمیر حرفه ای و تخصصی تماس بگیرید تا با ارائه مشاوره و راهنمایی به شما کمک کنند تا مشکلات متعددی را که برای دستگاه شما به وجود آمده است را برطرف کنید.

یکی از مهمترین و تایرگذارترین اقداماتی که می‌توانید برای پیشگیری از آسیب دستگاه خود انجام بدهید سرویس دهی مرتب آن است، در این زمینه حتماً باید از متخصصی که در زمینه تعمیر یخچال و فریزر برند دستگاه شما تجربه دارد کمک بگیرید.

عملکرد موتور یخچال به چه صورت است؟

اگر نیازمند تعویض سیم پیچ موتور یخچال هستید ابتدا باید با نحوه عملکرد موتور دستگاه خود آشنا شوید. در ادامه شما را با نحوه تعویض سیم کشی موتور یخچال و عوامل موثر و آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

موتور یخچال از دو  نوع  سیم پیچی تشکیل شده، سیم پیچ راه انداز و سیم پیچ اصلی که در درون استاتور نصب شده اند. برای آغاز به کار استاتور و حرکت آن، سیم پیچ راه انداز با دریافت جریان برق وارد مدار می شود تا به راه اندازی سیم پیچ اصلی کمک کند.

پس از آن سیم پیچ راه انداز توسط استاتور از مدار خارج می شود و بعد سیم پیچ اصلی میدان مغناطیسی لازم را برای حرکت استاتور ایجاد میکند. به طور کلی موتور یخچال با استفاده از گاز مبرد حرارت و گرمای دستگاه را میگیرد و به جای آن هوای خنک تولید می کند و این امر باعث چرخه تولید سرما در یخچال است.

باز کردن سیم پیچی موتور یخچال

باز کردن سیم پیچ موتور یخچال کار راحتی نیست حتی یک اشتباه کوچک در این زمینه می‌تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه شما به بار بیاورد. کلیه فرایندها سرما سازی در یخچال فریزر سیم پیچ های دستگاه بستگی دارد بنابراین هرگونه اختلال و عملکردی در تعویض سیم پیچ موتور یخچال می تواند دستگاه شما را دچار مشکلات متعددی کند.

برای جدا کردن سیم ها با استفاده از پیچ گوشتی بدنه دستگاه را خارج کنید.برای تعویض سیم کشی یخچال کافی است سیم رابط کمپرسور و برق را یا همان سیمی که دو شاخه به آن متصل است را خریداری کنید و به راحتی با استفاده از روش گفته شدها تعویض نمایید.  بعد از اینکه سیم قدیمی را خارج کردید، سیم جدید را روی پایه ها متصل کنید سپس پیچ بدنه را با استفاده از پیچ گوشتی سفت کنید.

تعویض سیم پیچ موتور یخچال

سیم کشی کمپرسور یخچال تک فاز

 از ساده ترین کمپرسور ها موتورهای تک فاز هستند که بیشتر در یخچال فریزر ها به کار می روند. زیرا یخچال فریزر ها نیروی زیادی برای شروع لازم ندارند. سیم کشی موتورهای تک فاز سه سیم با رنگ های مختلف دارند، اولین سیمی که دارای رنگ قهوه ای، زرد، سبز و آبی است به دوشاخه متصل می شود.

سیم دوم از رنگ های قهوه ای ،  مشکی و آبی تشکیل شده و به ترموستات یخچال متصل است، سومین سیم هم در رنگ های آبی و قهوه ای می باشد که به استارتر وصب است.

اولین سیمی که مشاهده می کنید همان سیمی است که سر آن به دوشاخه و سر دیگر آن به کمپرسور وصل شده است، داخل بدنه سفید رنگ این سیم، سیم هایی با رنگ های گفته شده وجود دارد که هر کدام وظیفه خاص خود را انجام می دهند؛ سیم رنگ سبز به زمین متصل است و سیم های آبی به این وصل می شوند. تمام سیم های قرمز موتور یخچال نیز به فاز متصل می شوند.

 جهت سیم کشی موتور یخچال و تعویض سیم پیچ آن باید به این موضوع توجه کنید که این سیم ها روی سه پایه تعبیه شده اند، یکی از این سه پایه ها بین سیم پیچ راه انداز و سیم پیچ اصلی مشترک است که با حرف C نشان داده شده است، پایه دیگر هم به سیم پیچ اصلی مربوط است و با حرف R نشان داده می شود، پایه دیگر که روی آن حرف S نوشته شده است هم مربوط به پایه سیم پیچ راه انداز است.

تعویض سیم پیچ موتور یخچال توسط کارشناسان متخصص

اگر نیازمند تعویض سیم پیچ موتور یخچال توسط کارشناسان و تکنسین های متخصص هستید توصیه ما به شما این است که از خدمات مختلف مجموعه تعمیرآنلاین کمک بگیرید. این مجموعه با داشتن کارشناسان متخصص و حرفه ای به شما کمک می کند تا کلیه آسیب ها و ایرادات به وجود آمده برای دستگاه خود را برطرف کنید. تعویض سیم پیچ موتور یخچال کار ساده‌ای نیست و این را باید افرادی بسپارید که در این زمینه مهارت و تجربه دارند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن این کار را انجام بدهند.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید