آوریل 7, 2023

ظرفیت کولر بر اساس متراژ

ظرفیت کولر بر اساس متراژ

ظرفیت کولر بر اساس متراژ متفاوت است. بنابراین اگر قصد خرید کولر آبی یا گازی را دارید؛ باید بر اساس حجم محیطی که قصد خنک کردن آن را دارید به انتخاب ظرفیت های متفاوت بپردازید. در این مطلب از تعمیرآنلاین با ما همراه باشید تا به بررسی نکات مهم در خرید کولر و اهمیت متراژ در ظرفیت این دستگاه بپردازیم.

خرید اشتباهی نکنید!

کولر یکی از مهم‌ترین وسایلی است که امروزه در بسیاری از منازل به خصوص در مناطق جنوبی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل های متفاوت این دستگاه با ظرفیت های مختلف به شما کمک می‌کند تا بر اساس متراژ مورد نظر؛ بهترین و مناسب ترین دستگاه را خریداری کنید.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

توجه داشته باشید که اگر کولر آبی یا گازی شما بر اساس حجم محیط کوچک یا بزرگ باشد. می توانید به طور مناسب از این دستگاه برای خنک کردن محیط یا حتی گرم کردن توسط اسپلیت ها استفاده کنید.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما بر اساس متراژ منزل یا محیطی که قصد نصب کولر آبی یا گازی برای آن را دارید به خرید کولر بپردازید.

ظرفیت کولر بر اساس متراژ

مناسب نبودن ظرفیت کولر در اساس متراژ شما را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و باعث می‌شود که نیازمند خرید یک دستگاه جدید شوید.

اهمیت متراژ محیط در خرید کولر

متراژ یا حجمی که قصد خنک کردن آن به وسیله کولر را دارید، باید کاملا متناسب با ظرفیت دستگاه شما باشد. متاسفانه بسیاری از افراد برای پرداخت هزینه‌های کمتر سعی می‌کنند که از کولر های کوچک تر استفاده کنند؛

بدون اینکه متراژ محیط را در نظر بگیرند. این در حالی است که ظرفیت کولر بر اساس متراژ تاثیر فوق‌العاده بالایی در بهبود عملکرد دستگاه شما دارد. اهمیت خرید یک کولر آبی مناسب زمانی مشخص می شود که متوجه می شوید این دستگاه توانایی خنک کردن محیط مورد نظر شما را ندارد یا بیش از اندازه خنک می کند.

برای مثال یک اتاق کوچک نیازمند یک کولر با ظرفیت زیاد نیست بنابراین باید در انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ منزل به خرج بدهید اگر برای یک محیط بزرگتر مانند باشگاه نیازمند خرید کولر هستید حتماً به ظرفیت کولر بر اساس متراژ توجه کنید.

BUT چیست؟

ظرفیت کولر بر اساس متراژ با واحد BUT بیوتی اندازه گیری می شود. به طور کلی این اصطلاح برای سنجش میزان درباره محیط و توان و قدرت آن در خنک سازی اشاره می کند. بنابراین هرچه قدرت و توان کولر شما بیشتر باشد شاخص BUT نیز افزایش خواهد یافت.

 هرچه ظرفیت و عدد برای کولر کمتر باشد برای محیط های کوچک مناسب تر است و هرچه این عدد بزرگتر باشد باید از آن برای محیط های بزرگتر استفاده کرد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که حتماً به ظرفیت کولر بر اساس متراژ توجه داشته باشید.

به هیچ عنوان برای محیط های بزرگ با متراژ بالا از کولر های کوچک استفاده نکنید زیرا علاوه بر فشاری که به موتور دستگاه وارد می شود،  نیازمند خرید یک دستگاه جدید خواهید شد. در ادامه شما را با برخی از ظرفیت های کولر بر اساس متراژ آشنا می کنیم.

شاخص BUT و انتخاب مناسب ترین کولر

همانطور که در خدمت قبلا اشاره کردیم شاخص BUT یکی از مهمترین مواردی است که مشخص می کند؛ بهترین و مناسب ترین دستگاهی که می توانید برای منزل خود تهیه کنید باید دارای چه ظرفیتی باشد بنابراین در ادامه به معرفی برخی از مهمترین ظرفیت ها و بر اساس متراژ می پردازیم.

  • کولر با ظرفیت ۹۰۰۰⬅️ ۱۲ تا ۲۰ متر مربع
  • کولر با ظرفیت ۱۲۰۰۰⬅️ ۲۰ تا ۳۰ متر مربع
  • کولر با ظرفیت ۱۸۰۰۰⬅️ ۳۰ تا ۴۵ متر مربع
  • کولر با ظرفیت ۳۶۰۰۰⬅️ ۷۵ تا ۹۰ متر مربع

توجه داشته باشید که تمامی این ظرفیت ها را برای خرید کولر آبی، گازی، پرتابل و کولرهای ایستاده و پنجره ای باید رعایت کنید.

با ما تماس بگیرید

در صورتی که نیازمند دریافت خدمات تعمیر و مشاوره در زمینه انواع کولر آبی، گازی، اسپلیت، پرتابل، پنجره ای و… هستید؛ می توانید در تمامی ساعات شبانه روز با کارشناسان ما در تماس باشید. علاوه بر این دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه زمینه ظرفیت کولر بر اساس متراژ توسط کارشناسان حرفه ای به بهترین شکل ممکن صورت خواهد گرفت. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

تعمیر یخچال پروفایل

دیدگاه خود را بنویسید