کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

علت برق داشتن بدنه ی پکیج چیست ؟

علت برق داشتن بدنه ی پکیج چیست ؟

علت برق داشتن بدنه ی پکیج چیست ؟

 انواع مختلف پکیج دیواری از طریق آب، برق و گاز ورودی به دستگاه مشغول به فعالیت می شوند تا اضافه بر گرم کردن آب مصرفی سیستم گرمایش ساختمان، یعنی رادیاتور شوفاژ و یا سیستم گرمایش کف ساختمان را هم گرم نگه دارند .

به همین علت برق داشتن بدنه ی پکیج به علت برد الکترونیکی و سایر قطعات برقی مانند پمپ سیرکولاتور، شیر سه راهی و فن کاملاً طبیعی بوده و برای کارکرد دستگاه حیاتی می باشد ، در ادامه ی با ما همراه باشید تا علت برق داشتن بدنه ی پکیج را برای شما معلوم کنیم .

در اطلاعات داده شده از سوی کاربران اینطور به نظر می رسد که بدنه ی پکیج آن ها برق دار شده است و می خواهند بدانند که علت برق داشتن بدنه ی پکیج چیست و چه راه حلی برای بر طرف کردن آن وجود دارد ، به حدی که در صورت لمس پکیج، در انگشتان آن ها حالت گزگز برق گرفتگی رخ می دهد .

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

هم چنین بعضی دیگر از افراد اعتراض داشتند که نه فقط بدنه پکیج آن ها برق دار شده است ، بلکه وقتی شیر آب را باز می کنند هم دچار برق گرفتگی جزئی می شوند.

به اندازه ای که بدنه شیرآلات آشپزخانه و حتی حوله خشک کن نصب شده در حمام هم همین نشانه ها را دارند .

در ادامه ی مقاله اول از همه علت برق داشتن بدنه ی پکیج را بررسی کرده و سپس راه حل هایی برای رفع آن به شما پیشنهاد خواهیم داد.

چرا پکیج باید دارای برق باشد ؟

بخش های مختلف پکیج دیواری با توجه به فن دار بودن یا بدون فن بودن دستگاه کمی متفاوت می باشند .

اما به صورت کلی اجزای پکیج به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم بندی می شوند، که قسمت مهم صحبت ما در این مطلب بیشتر به قسمت های متصل به برق یا الکتریکی پکیج مربوط می شوند.

علت برق داشتن بدنه پکیج چیست ؟(بررسی برخی از عوامل)

حالا که با منشاء برق در پکیج به منظور راه اندازی قطعات الکترونیکی آن بیشتر آشنایی پیدا کردید ، بهتر می شود علت برق داشتن بدنه ی پکیج را مورد بررسی قرار داد .بر اساس مطالعات صورت گرفته چند دلیل از جمله دلایل عمده برق دار شدن بدنه پکیج می باشند:

در قسمت بالا قطعات برقی پکیج از جمله پمپ، شیر سه راهی یا برقی و فن دستگاه را جز به جز مورد بررسی قرار دادیم .

اتصال کوتاه در واقع مداری می باشد که به جریان امکان می دهد تا از یک مسیر ناخواسته عبور کند.

  • سوختن فیوز پکیج

فیوز یکی از مهم ترین قطعات الکترونیکی پکیج می باشد که در ورودی برق اصلی به دستگاه قرار گرفته است و در مقابل هر نوع اتصال کوتاه عمل کرده و باعث قطعی برق ورودی خواهد شد .

همین علت خود می تواند یکی از دلایل برق دار شدن پکیج باشد، که در این صورت فیوز قابل تعمیر نمی باشد و فقط تنها راه این‌ است که آن را با یک فیوز جدید عوض کرد. پس می توانیم آن را یکی از پاسخ های اصلی سوال علت برق داشتن بدنه پکیج چیست؟ بدانیم.

  • اتصال سیم های رابط برق داخلی با بدنه

معمولا برای برقراری جریان برق به قطعات الکترونیکی داخل پکیج باید از اتصالات سیم برق استفاده کرد.

حالا اگر اتصال سیم برق به این قطعات بنا به علت هایی مثل نصب اشتباه و یا جابجایی پکیج دیواری قطع شود، این احتمال وجود دارد که سیم ها و قطعات داخلی دارای اتصال شوند .

  • نابود شدن روکش سیم های رابط

یکی از ساده ترین علت برق دار شدن بدنه پکیج به از بین رفتن روکش سیم های رابط برق در دستگاه یا به معنای عامیانه آن لخت شدن سیم ها مرتبط می باشد . پس این هم یکی از پاسخ های سوال علت برق داشتن بدنه پکیج چیست؟ است. شماره تماس نمایندگی تعمیر پکیج در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

  • عدم اتصال کابل ارت در پکیج

در این بخش شما را با اصلی ترین دلیل برق دار شدن پکیج آشنا خواهیم کرد و آن عدم اتصال کابل ارت پکیج می باشد .

پکیج نیز همچون دیگر وسایل برقی از نظیر ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر آبی و غیره در تمام طول سیم کشی خود و در کنار فاز و نول خود یک عدد کابل ارت دارد .

علت به کارگیری کابل ارث (earth) که برخی در زبان عامیانه به آن کابل ارت نیز می گویند، تخلیه بار الکتریکی جمع شده در دستگاه به زمین می باشد . با این توضیح که در مدارات الکتریکی داخل پکیج و قطعات الکترونیکی دستگاه ممکن است نشتی برق به وجود بیاید، که در قسمت بالا به آن ها اشاره کردیم. شماره تماس نمایندگی تعمیر پکیج در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد در صورتی که می خواهید بدانید علت برق داشتن بدنه پکیج چیست با ما در ارتباط باشید‌.

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02126709158