کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی

علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی

علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی

به تعمیرات ال جی در تهران نیاز پیدا کرده و به دنبال یک تعمیرگاه معتبر لوازم خانگی ال جی هستید؟

در صورتی که یکی از وسایل خانگی LGشما از جمله یخچال و فریزر،  فر، ماکروفر، جاروبرقی، ظرفشویی، لباسشویی و… دچار مشکل شده است، کافیست با کارشناسان سرویس ال جی تماس بگیرید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

 تعمیر برد تلویزیون ال جی و علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی

تعمیر برد تلویزیون ال جی در طول اقدامات تخصصی در فضاهای کارگاهی بعد از عیب یابی و تست اولیه در محل صورت می‌گیرد . هزینه تعمیر مین برد تلویزیون ال جی از پر اهمیت ترین مواردی است که وابسته به تعویض و تعمیر تخصصی قطعات برآورد و تعیین می‌شود. شماره تماس نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد. شما میتوانید با برقراری ارتباط با مرکز امار تمامی آسیبهای به وجود آمده برای دستگاه خود را تشخیص و در صورت امکان برطرف کنید.

ضرورت تعمیر برد تلویزیون و علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی

تعمیر برد تلویزیون به دلیل تنظیم ارتباطات انجام شده بین قطعات مختلف تلویزیون مثل پردازشگر تلويزيون و حافظه رم و ورودي و خروجي هاي مختلف از جمله خروجی صدا، تصوير، يو اس بي و HDMIتحت کنترل این قطعه امری ضروری است.

علت خرابی مین برد تلویزیون ال جی چیست ؟

هنگامی که ولتاژ کانکتور خروجی برد منبع تغذیه با مولتی متر اندازه گیری شد، ولتاژ Va و Vs پایین بود. با خاموش شدن برق، تمام کانکتورهای دیگر به برد منبع تغذیه برداشته شد و دوباره روشن شد. احتمال خرابی بردهای Y support، Z-sustain یا هر دو به دلیل قدرت کار و دمای بالا با درایورهای MOSET یا IGBT زیاد است.

با راهنمای خدمات بررسی کنید، اطلاعات کمی یا محدودی برای بردهای بافر Y support، Z maintenance، کنترل و Y وجود دارد. با کمال تعجب، بسیاری از قطعات معیوب وجود دارد که هنگام آزمایش با یک مولتی متر کوتاه شده اند. این مؤلفه ها کوتاه شده اند:

  • Q709-KF7N60 (MOSFET)
  • Q712-30F124 (IGBT)
  • Q703-RJP63K2 (IGBT)
  • Q706-SUM5N25 (MOSFET)
  • D735-RF2001 (DIODE)
  • Q708-RJP30H2A (IGBT)

بعد از تعویض قطعات معیوب، اگرچه تعمیر به پایان رسید اما هنوز به پایان نرسیده است. یک بررسی سریع برد بافر Y با برد چند متری روی دیود با یک سرب در مسیر تغذیه مثبت بافر Y و سرب روی تمام سرنخ‌های کانکتورهای COF بافر Y پایین می‌آید تا تأیید شود آیا IC بافری کوتاه است یا خیر. از آنجایی که برد Y-buffer تست شده است، برد Y-sustain تعمیر شده دوباره روی شاسی مونتاژ شد.

بعد با خاموش شدن، همه اتصالات را دوباره به برد منبع تغذیه وصل می کنم به جز کانکتور به برد Y-sustain. وقتی برق دوباره روشن شد، می توانم کنترل از راه دور را فعال کنم. صدا آمد و کانال های تلویزیونی را می توان فعال کرد. 

تایید شده است که برد Y-sustain معیوب است. برد Y-sustain با شماره قطعه: EAX64286001 در بازار کمیاب و گران قیمت است، بنابراین بهترین راه حل عیب یابی در سطح قطعات است.

وقتی برق روشن است صدای تلویزیون مثل قبل برگشت اما هنوز تصویری وجود ندارد. بعد از چند دقیقه دیگر صدا شنیده نمی شود و کنترل از راه دور فعال نمی شود. برد Y-sustain مجدداً از نظر خطای احتمالی بررسی شد اما هیچ نقصی شناسایی نشد.

سپس برد Z support را بررسی کردم و چند عدد IGBT اتصال کوتاه (Q7، Q9 و Q10) با شماره قطعه پیدا کردم. RJP30H2A. دلیل اینکه کوتاهی زودتر تشخیص داده نمی‌شود، زیرا زمانی که Y support معیوب بود، منبع تغذیه Va برای برد Z پایدار به جای 55 ولت، نرمال یا کم نبود.

شماره تماس نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

فرایند تعمیر مین برد تلوزیون ال جی در مرکز تعمیر آنلاین

تصوراتی که با آسیب تلویزیون ال جی رو به رو شده اید و می خواهید هر چه زودتر این آسیب برطرف شود باید با مجموعه تعمیر آنلاین تماس بگیرید فرایند تعمیر در این مجموعه به این صورت است که کلیه سفارشات شما کاملاً به صورت اینترنتی و تلفنی ثبت می شود سپس تکنسین های متخصص تعمیر مین برد تلویزیون ال جی برای بررسی بیشتر به منزل شما مراجعه می‌کنند و فرآیند عیب یابی دستگاه را آغاز می کنند.

این مرحله مهم ترین و اصلی ترین مرحله تعمیر لوازم خانگی به شمار می‌رود و در صورتی که به درستی انجام نشود احتمال اینکه دستگاه شما برای همیشه بی کارکرد باقی بماند بسیار زیاد است پس شما به عنوان صاحب دستگاه باید تمام تلاش خود را بکنید که از یک مرکز معتبر که دارای تکنیسین‌های حرفه‌ای و کاربلد در امر تعمیر است بخواهید مشکلات به وجود آمده برای دستگاه را برطرف کنند.

 و خوشبختانه کلیه کمیسیون‌های حاضر در مرکز تعمیر آنلاین از دانش و تجربه کافی در زمینه تعمیر لوازم خانگی به خصوص تعمیر تلویزیون الجی برخوردار هستند و می توانند کلیه آسیب های به وجود آمده برای دستگاه شما را تشخیص دهند آنها برای فرایند تعمیر از بهترین و مجهزترین ابزار استفاده می کنند .

پس از اینکه فرآیند تعمیر به اتمام رسید هزینه آن را دریافت و ضمانت نامه خدمات پس از تعمیر را به شما ارائه می دهند این ضمانت نامه حاوی بندهای مهمی است که نشان دهنده توانایی شما در استفاده از تعمیرات رایگان پس از مشاهده آسیب در قطعه تازه تعمیر شده است البته یکسری مفاد در این ضمانت نامه وجود دارد که باید حتما شامل حال شما بشود. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

هزینه تعمیر مین برد تلوزیون ال جی

اگر میخواهید بدانید که هزینه تعمیر مین برد تلویزیون ال جی چقدر می شود باید با کارشناسان مرکز تعمیر آنلاین تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند البته آنها نمی‌توانند هزینه هایی تعمیر را در اختیار شما بگذارند زیرا ممکن است عمق و شدت آسیب دستگاه شما متفاوت باشد و این هزینه کمتر یا بیشتر شود.

پس برای کسب اطلاعات دقیق راجع به هزینه تعمیر مین برد تلویزیون ال جی باید از کارشناسان مرکز بخواهید برای بررسی بیشتر به منزل شما مراجعه کنند و پس از بررسی دستگاه مشخص کنند که هزینه نهایی تعمیر چه مقدار می شود. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188933445