کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن

علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن

علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن

 ما در این مقاله همراه شما خواهیم بود تا به شما بگوییم که علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن چیست ؟

داشتن اجاق گاز یکی از دلایل اصلی استفاده از گاز طبیعی در خانه است. دلایل رایج دیگر گرمایش HVAC و آبگرمکن است. اجاق گاز اگر به خوبی نگهداری شود، ابزاری بسیار مفید است.

 به طور یکنواخت پخته می شود، قطعات ساده هستند و اجاق گاز شما حتی زمانی که برق قطع می شود همچنان کار می کند. با این حال، اجاق گاز نیز خطری منحصر به فرد برای خانه و خانواده شما دارد: نشت گاز.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

گاز طبیعی تمیز می سوزد، دود یا آلاینده ایجاد نمی کند، به همین دلیل است که برای گرما در خانه های مدرن استفاده می شود. اما تنفس و مواد منفجره در غلظت های بالا نیز خطرناک است. اگر گاز از طریق گاز یا مشعل به خانه شما نشت کند، ممکن است در موقعیت بسیار خطرناکی قرار بگیرید. برای ادامه لذت بردن از اجاق گاز خود، ضروری است اقدامات لازم را برای جلوگیری از نشت گاز انجام دهید و در صورت بروز آن از خود محافظت کنید.

ما اینجا هستیم تا با چند روش برتر اجاق گاز به شما کمک کنیم این کار را انجام دهید.  شماره تماس نمایندگی تعمیر اجاق گاز در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن

1) مطمئن شوید مشعل ها به طور کامل خاموش هستند .

تنها دلیل اصلی نشت گاز در خانه روشن ماندن مشعل است. وقتی مشعل گاز روشن می شود، گاز از دریچه های مشعل خارج می شود. اگر گاز مشتعل شود، به طور تمیز و ایمن می سوزد. اما اگر گاز آتش نگیرد، نمی سوزد. در عوض، به داخل اتاق می ریزد. گاز موجود در هوا هم خطر خفگی و هم انفجار را ایجاد می کند.

شایع ترین دلیل نشتی مشعل زمانی است که مشعل ها تا آخر خاموش نباشند. دستگیره را در موقعیت خاموش می‌چرخانید، اما اگر سوپاپ واقعاً بسته نشود، مقدار کمی گاز می‌تواند از آن نشت کند و به آرامی اتاق را پر کند. 

اطمینان حاصل کنید که هر بار که آشپزی می کنید مشعل های شما کاملاً خاموش هستند. در واقع، پیشنهاد می کنیم برای اطمینان، هر بار که از کنار اجاق گاز رد می شوید، این دستگیره ها را محکم بچرخانید. 

2) از روشن شدن مشعل ها در هر زمان اطمینان حاصل کنید و علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن را پیدا کنید .

یکی دیگر از دلایل نشتی مشعل مشعل هایی است که روشن نمی شوند. هنگامی که مشعل گاز را روشن می کنید، لحظه ای حساس وجود دارد که صدای کلیک را می شنوید و گاز مشتعل می شود. برخی از اجاق گازها از چراغ پیلوت استفاده می کنند و برخی از جرقه الکتریکی استفاده می کنند. مکانیسم هرچه که باشد، مهم است که اجاق گاز شما هر بار روشن شود. 

اگر گاز روشن نشود، اتاق را پر می کند. اگر فقط آن مشعل را به قدرت پخت و پز تبدیل کرده باشید، دریچه بسیار باز است و گاز زیادی بدون شعله ور شدن از آن عبور می کند. به زودی، خطر هرگونه جرقه، حتی در اثر روشن کردن چراغ‌ها، می‌تواند خطرناک باشد یا گاز اتاق ممکن است بالا برود.

هرگز مشعل را بدون اطمینان از روشن شدن آن روشن نکنید. مخصوصاً هرگز مشعل را نچرخانید و بدون بررسی راه بروید. 

3) علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن، بدانید چگونه چراغ خلبان خود را دوباره روشن کنید (اگر دارید)

اگر اجاق گاز شما چراغ راهنما دارد، این یک شعله کوچک حفظ شده است که برای روشن کردن همه مشعل ها و احتمالاً گرمایش فر در مواقع ضروری استفاده می شود. اگر چراغ راهنما در اجاقی که از آن استفاده می کند خاموش شود، مشعل های شما نمی توانند مشتعل شوند. بدون احتراق، مشعل ها به جای روشن شدن و ایجاد گرما برای پخت و پز، تنها زمانی قادر به نشت گاز طبیعی خواهند بود.

چراغ پیلوت برای اکثر مدل های اجاق گاز در مکان متفاوتی قرار دارد، بنابراین باید بررسی کنید که آیا چراغ راهنما در اجاق گاز خود دارید و چگونه آن را روشن نگه دارید. در بیشتر موارد، شما باید ناحیه پنهانی را پیدا کنید که در آن شعله کوچکی وجود دارد. اگر آن شعله خاموش شد، می توانید به راحتی آن را با یک کبریت، فندک یا چراغ گریل دوباره روشن کنید. ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸

4) یک آشکارساز گاز در نزدیکی اتاق خواب قرار دهید و علت نشت گاز از اجاق گاز خود را بیابید .

گاز طبیعی مونوکسید کربن یا دود نیست، بنابراین در صورت نشت گاز، یک آشکارساز CO یا یک آشکارساز دود خاموش نمی شود. مهم نیست که چقدر مراقب تعمیر و نگهداری و مشعل ها هستید، همیشه این احتمال وجود دارد که نشت به خودی خود یا تصادفی رخ دهد.

 محافظت در برابر آن یک آشکارساز گاز انفجاری است. این آشکارساز را می توان در نزدیکی اجاق گاز وصل کرد و در صورتی که هوا شروع به محتوی مقدار قابل تشخیص گاز طبیعی کرد، به کل خانواده هشدار می دهد.

گاز طبیعی مانند مونوکسید کربن خطرناک است، زیرا اگر خانواده در خواب آن را تنفس کنند، ممکن است خفه شوند. با این حال، هنگامی که اجازه ایجاد شود، بسیار انفجاری تر است. داشتن یک آشکارساز گاز طبیعی بسیار مهم است تا مجبور نباشید به بینی خود اعتماد کنید و همیشه بتوانید به سرعت به نشتی پاسخ دهید. 

با این حال، تمام محدوده های گاز CO را در حین کار عادی دفع می کنند، بنابراین عاقلانه نیست که یک آشکارساز گاز را در نزدیکی اجاق گاز یا در آشپزخانه قرار دهید، هر بار که از آن استفاده می کنید خاموش می شود.

امیدواریم که در معرفی علت نشت گاز از اجاق گاز و راه حل آن موفق بوده باشیم و این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. شماره تماس نمایندگی تعمیر اجاق گاز در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02126709158