سپتامبر 27, 2022

علت گرم نکردن اسپیلت و مصرف برق آن

علت گرم نکردن اسپیلت و مصرف برق آن

علت گرم نکردن اسپلیت و مصرف برق آن به موارد مختلفی بستگی دارد که حتماً باید توسط یک کارشناس متخصص و با تجربه مورد بررسی قرار بگیرد.

متاسفانه بسیاری از افراد بدون توجه به مشکلاتی که دستگاه آنها دارد از آن استفاده می کنند و با این کار باعث رساندن آسیب های شدید تر قطعات داخلی می‌شوند بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که به محض مشاهده کوچکترین آسیب هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت برطرف کردن آن را انجام بدهید.

بهترین مرکز تعمیر کولر گازی

مراکز و مجموعه های زیادی در زمینه تعمیر کولرگازی و اسپلیت به فعالیت می پردازند اما همه آنها به یک اندازه مهارت ندارند به طور کلی زمانی که دستگاه شما دچار مشکل می شود باید سعی کنید که مرکزی را برای برطرف کردن ایرادات دستگاه انتخاب کنید که به اندازه کافی تجربه و دانش دارد.

هرچه میزان تخصص و مهارت کارشناسان در زمینه تعمیر لوازم خانگی بیشتر باشد احتمال اینکه دستگاه شما بهتر تعمیر شود بسیار زیاد است این نیاز هر فردی است که بتواند یک مجموعه تخصصی و حرفه ای ایران برای برطرف کردن مشکلات مختلف دستگاه خود پیدا کند بنابراین ما در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات تعمیر کولر گازی آن هم به صورت تخصصی و کاملا با کیفیت نیاز شما به یک مجموعه حرفه ای را برطرف کنیم.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

از ویژگی‌های قابل توجه مرکز تعمیر آنلاین ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی در منزل مشتری است در واقع بدون نیاز به جابجایی دستگاه میتوانید تمامی مشکلات آن را برطرف کنید. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که علت گرم نکردن اسپلیت و مصرف برق آن چیست تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا به بررسی برخی از مهمترین عوامل بپردازیم.

استفاده از قابلیت گرمایشی اسپلیت

اقلید یا همان کولر گازی یکی از بهترین و مناسب ترین لوازمی است که بسیاری از افراد به خصوص کسانی که در مناطق گرم و خشک زندگی می کنند از آن استفاده می‌کنند بروز هرگونه مشکلی برای این دستگاه می تواند شما را دچار دردسر کند از این رو توصیه به شما می کنیم این است که برای برطرف کردن مشکلات جزئی از دستگاه از یک مرکز تعمیرات تخصصی کمک بگیرید تا به مرور زمان دچار مشکلات بیشتری نشود.

کولر گازی شما علاوه بر اینکه قابلیت خنک سازی محیط را دارد با انجام یکسری از تنظیمات و استفاده از قابلیت های گرمایشی هم می‌توانید از سیستم گرمایشی برای حساسیت مستان استفاده کنید اما گاهی اوقات متوجه می‌شوید که پس از روشن کردن دستگاه به جای اینکه باد گرم از آن خارج شود باد سرد به بیرون پرتاب می شود بنابراین جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل حتماً باید دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه کنید تا اگر تنظیمات آن درست نیست تنظیمات مناسب را انتخاب کنید.

اما گاهی اوقات متوجه می‌شوید که تنظیمات را به درستی انتخاب کرده اید اما چیزی که در این میان مشکل دارد آسیب به قطعات داخلی است که ممکن است باعث ایجاد چنین مشکلی شده باشد در ادامه به بررسی علت گرم نکردن اسپیلت و مصرف برق آن می پردازیم.

قطعات موثر در علت گرم کردن اسپلیت و مصرف برق آن

همانطور که گفتیم قطعات زیادی در گرم کردن اسپلیت و مصرف برق آن موثر هستند بنابراین باید با بررسی دقیق آنها به ریشه یابی مشکل و برطرف کردن هرچه سریع‌تر آنها بپردازید برخی از مهمترین قطعات که در گرم کردن کولر گازی تاثیر دارند شامل:

  • شیر برقی کولر گازی
  • اواپراتور
  • کندانسور
  • لوله مویی
  • خازن اسپلیت
  • موتور
  • و…

به ظرفیت کولر گازی خود دقت کنید

علت گرم نکردن اسپلیت و مصرف برق آن می‌تواند به دلیل عدم توجه به ظرفیت کولر گازی باشد. محمد در زمینه خرید کولر گازی اسپلیت وجود دارد و آن این است که باید بر اساس ظرفیت محیط خود انتخاب بهترین حجم از کولر گازی بپردازید داشته باشید که توان قدرت اسپلیت ها با یکدیگر متفاوت است.

برای مثال اگر شما برای یک محیط بسیار بزرگ یکی از کلیپ با ظرفیت و قدرت پایین را انتخاب کنید علاوه بر اینکه مصرف برق شما افزایش پیدا می‌کند محیط زیست به درستی گران می‌شود از این رو به شما توصیه می‌کنیم که حتما آن را به خرید اسپلیت به این مورد توجه کنید حتی اگر محیط شما کوچک باشد و یک اسپلیت با قدرت بالا خریداری کنید محیط ممکن است بیش از اندازه سرد یا در حالت گرمایشی بیش از اندازه گرم شود توجه به ظرفیت محیط و حجم کولر گازی می تواند مصرف برق شما را کاهش بدهد و علاوه بر این سلامت و طول عمر دستگاه را تضمین کند.

کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

کثیف بودن فیلتر های کولر گازی علت گرم نکردن اسپلیت و مصرف برق آن است همان‌طور که گفتیم سلامت و طول عمر دستگاه شما به عوامل زیادی بستگی دارد برای مثال هایی که مدت زمان زیادی از خرید این دستگاه گذشته است باید سعی کنید که هر چه سریعتر با انجام یکسری از اقدامات های مخصوص خروج هوای گرم اسپلیت را تمیز کنید.

ذرات گرد و غبار و آلودگی هایی که در محیط اطراف وجود دارند و مرور زمان باعث مسدود کردن فیلترهای هوا می شوند و این مانع خروج هوای گرم از کولر است پس سعی کنید و آن را در یک بار این فیلتر ها را در بیاورید و تمیز کنید‌. اگر هم که مدت زمان زیادی از خرید کولر گازی گذشته است سعی کنید آنها را تعویض کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید