نوامبر 2, 2022

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی، به صورتی است که باید با استفاده از دفترچه راهنما آن را به درستی فعال و تنظیم کنید. به طور کلی سختی آب تاثیر بسیار زیادی در کیفیت آن دارد. بنابراین باید به آن توجه داشته باشید و به درستی این کار را انجام بدهید.

بسیاری از افراد از تمیز نشدن اصولی ظروف خود گلایه‌مند هستند می خواهند بدانند که به چه روشی ظروف خود را شستشو دهند تا بهترین نتیجه را بگیرند. برخی از افراد هم نسبت به این موضوع حساس هستند که پس از شستشوی ظروف در دستگاه ظرفشویی لکه هایی بر روی ظروف به خصوص ظروف شیشه ای باقی می ماند. دلیل به وجود آمدن چنین لکه هایی بر روی ظروف عدم استفاده از درجه تنظیم سختی آب در دستگاه است.

افت عملکرد دستگاه شما و پایین آمدن کیفیت شستشو به دلیل تنظیم نبودن بسیاری از آپشن های دستگاه است. از این رو کاری که باید انجام دهید این است که حتماً با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه خود از نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی آگاه شوید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

کارشناسان و متخصصین که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی به فعالیت می پردازند افراد توصیه می کنند که حتماً برای افزایش عملکرد دستگاه خود از همه تنظیماتی که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی وجود دارد اطلاع پیدا کنند و با رعایت آنها به بهترین شکل ممکن از دستگاه های خود استفاده کنند.

کارشناسان متخصص این مجموعه تعمیر آنلاین با داشتن تجربه و دانش تخصصی در زمینه تعمیر و تنظیم سختی آب در ظرفشویی به شما این امکان را می‌دهند تا کیفیت شستشوی خود را افزایش دهید و به بهترین شکل ممکن ظروف خود را بشویید.

سختی آب به چه معناست؟

سختی آب شاخصی از کیفیت آن است، از آنجایی که در داخل آب مقدار زیادی مواد معدنی مانند کلسیم منیزیم و نمک وجود دارد. باید به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است لکه های زیادی بر روی ظروف شما باقی بماند.

بنابراین باید تنظیم سختی آب ظرفشویی را به درستی انجام بدهید. برای تنظیم سختی آب شما باید از پی هاش یا افزایش درجه آب استفاده کنید به طور کلی عملکرد ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است که به صورت خودکار این کار را انجام می دهد اما باید تنظیمات آن را به درستی انجام بدهید.

معیار تنظیم درجه سختی آب

برای تنظیم سختیه آب باید بسیاری از معیارها را در نظر بگیرید حال ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که از چه منبعی باید نسبت به این موضوع آگاه شوید. در ادامه شما را با اصول مختلف شستشو آشنا می کنیم.

  1. تماس با سازمان آب منطقه
  2. انجام تست به وسیله کاغذ معروفی که همراه بسیاری از ماشینهای ظرفشویی وجود دارد.
  3. تحقیق و جستجو در اینترنت برای پیدا کردن تنظیم سختی آب در ظرفشویی.

سختی آب دارای معیار مشخصی نیست بنابراین شما باید برای پیدا کردن استاندارد آن به منابعی مراجعه کنید که اطلاعات لازم را در اختیار شما می گذارند.

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی ال جی

در این بخش نحوه تنظیم درجه سختی آب در سیستم نرم کننده آب ماشین ظرفشویی ال جی را آموزش می دهیم. چند مدل متفاوت از این برند را بررسی می کنیم. مدل های دیگر ظرفشویی ال جی هم مشابه با یکی از این مدل ها هستند. بهترین کار مراجعه به دفترچه و دنبال کردن مراحل گفته شده است. انواع دفترچه راهنمای ظرفشویی ال جی را دانلود نمایید. نحوه تنظیم سیستم به صورت زیر است:

ماشین ظرفشویی ال جی به شکل پیش فرض بر روی درجه H2 تنظیم شده است. برای تغییر این مقدار به طور همزمان دکمه Power و Half Load را فشار دهید. تنظیمات فعلی که همان H2 است نشان داده می شود. دکمه Delay Start را فشار دهید و درجه مورد نظر از میان 5 حالت را تعیین کنید. حال دکمه Start را برای ذخیره فشار دهید. پس از این دستگاه برای اعمال تنظیمات خاموش می شود.

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی بوش

ابتدا درب ماشین را باز کنید و سپس دکمه Power را فشار دهید  و دستگاه را روشن نمایید. با توجه به اینکه در مدل های متعدد برنامه های متفاوتی وجود دارد، دکمه برنامه ای که در سمت راست نمایشگر و در بالا قرار دارد را فشار بدهید .

سپس آن را نگه دارید و  دکمه Start را چندین بار فشار دهید تا عبارت H:00 بر روی نمایشگر نمایان شود. اکنون هر دو دکمه را رها کنید. چراغ دکمه برنامه ای که گرفته بودید چشمک زن می شود و مقدار فعلی تنظیمات نشان داده خواهد شد.

در حال حاضر برای تغییر این مقدار، دکمه برنامه ای که دو ردیف پایینتر از دکمه برنامه اولی هست را فشار بدهید. یعنی سومین دکمه از بالا که در سمت راست نمایشگر قرار دارد. هر بار انتخاب این دکمه یک مرتبه درجه سختی را افزایش می دهد. برای ذخیره سازی تنظیمات دکمه Start را فشار دهید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید