اکتبر 27, 2022

نحوه راه اندازی یخساز یخچال

نحوه راه اندازی یخساز یخچال

نحوه راه اندازی یخساز یخچال به صورتی است که شما می‌توانید با به کارگیری آن از قابلیت های مختلف دستگاه خود به راحتی استفاده کنید بنابراین اگر نمی دانید که چگونه باید این کار را انجام بدهید از شما می‌خواهیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی روش های مختلف راه اندازی یخساز یخچال بپردازیم.

یخچال های امروزی از تکنولوژی یخساز اتوماتیک برخوردار هستند به گونه‌ای که شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و بدون اینکه بخواهید خودتان به صورت دستی این کار را انجام بدهید از این قابلیت دستگاه خود استفاده کنید بنابراین می‌توانیم بگوییم که یخساز یکی از مهمترین قابلیت های یخچال و فریزر های جدید است.

از این رو توصیه به شما می کنیم این است که برای استفاده از یخساز دستگاه خود حتماً از روش های مختلف راه اندازی یخساز یخچال آگاه شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را به کار ببرید. بسیاری از افراد پس از خرید یخچال فریزر جدید از بسیاری از قابلیت‌های آن آگاه نیستند و می دانند که به چه شیوه ای از آن استفاده کنند.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که اگر به درستی از راه اندازی یخساز یخچال اگاه نیستید نمی دانید که چگونه باید از آن استفاده کنید برای مثال نحوه روشن و خاموش کردن آن یا فعال کردن آن، تمامی این ها توسط فردی که در این زمینه دانش و تجربه دارد کار آسانی است .

اما بسیاری از افراد از آن اطلاع ندارند و ممکن است با تنظیمات اشتباه و استفاده از قابلیت های متفاوت آن باعث رساندن آسیب به دستگاه خود شوند بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که حتما دفترچه راهنمای دستگاه خود استفاده کنید تا از راه اندازی یخساز یخچال آگاه شوید و به درستی از آن استفاده کنید.

انواع یخساز

یخچال ها انواع مختلفی دارند به گونه‌ای که شما می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. اولین و ساده ترین نوع یک ساز از ساز های دستی هستند. یخچال های دستی به صورتی هستند که شما می توانید به راحتی آن ها را با آب شهری پر کنید سپس آنها را در داخل دستگاه قرار بدهیم تا پس از گذشت مدت زمانی منجمد شوند.

بعد از منجمد شدن یخ ها می توانید با چرخاندن ساز دستی یخ را خارج کنید و آنها را به داخل لیوان منتقل کنید. با اینکه استفاده از روش دستی برای تولید یخ کار مشکلی نیست تکنولوژی به افراد این امکان را داده است تا بتوانند به راحتی و بدون اینکه بخواهند جا یخی را از دستگاه خارج کنند و آن را پر کنند همیشه مقداری یخ در دستگاه داشته باشند‌. بنابراین می توانیم بگوییم که استفاده از روش جدید که تکنولوژی نوین است در طول این امکان را می‌دهد تا بسیار بهتر از قابلیت های مختلف دستگاه خود استفاده کنند.

انواع یخساز اتوماتیک

  • یخساز چدنی
  • یخساز پلاستیکی

یخچال چدنی نوعی از یخچال اتوماتیک است که دارای المنت و بازو هایی برای خارج کردن یخ است‌.

اما یخچال های پلاستیکی با داشتن خاصیت ارتجاعی یخ ها را به بیرون می اندازند.

یخچال های اتوماتیک با پر کردن و خالی کردن خودکار قالب های یخ به شما این امکان را میدهد تا همیشه در یخچال خود یخ داشته باشید بنابراین شما می توانید با فعال کردن و راه اندازی یخساز یخچال در روز‌های گرم تابستان همیشه از قالب های یخ استفاده کنید. اما نکته مهمی که در راه اندازی یخساز یخچال وجود دارد این است که شما باید این کار را با دقت انجام دهید و با دستکاری تنظیمات به عملکرد دستگاه خود آسیب نرسانید.

یخچال در کجای دستگاه قرار دارد؟

بسیاری از افراد که قصد خرید یخچال و فریزر را دارند می خواهند بدانند که آیا یخساز های زیادی را در یخچال اشغال می کند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یخ ساز اتوماتیک ‌های زیادی است که به یخچال های جدید اضافه شده است در مدل‌های قدیمی تر یخچال در کابین فریزر قرار داشت به گونه ای که دیگر شما توانایی قرار دادن مواد غذایی در آن را نداشتید.

در واقع می توانیم بگوییم که فضای زیادی را در یخچال اشغال می کرد. اما در مدل های جدید یخچال و فریزر به دلیل اینکه یخساز در قسمت درب دستگاه تعبیه شده است افراد می ‌توانند از قفسه ها و کابین های فریزر برای قرار دادن مواد غذایی استفاده کنند و دیگر فضای زیادی از دستگاه آن ها اشغال نشود.

خروج یخ از یخساز

پس از این که قابلیت ایجاد یخ در یخچال را فعال کردید باید منتظر خارج شدن یخ ها به شیوه های متعدد باشیم همانطور که می دانید یخساز اتوماتیک این قابلیت را دارد که بتواند یخ را به شکل های مختلفی تولید کند اشکال خود شده و درشت به راحتی از دستگاه خارج میشود بدون اینکه می توانید آن را به راحتی است قسمت خروجی یخساز خارج کنید و مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از گزینه ice type

شما می‌توانید با استفاده از قابلیت ice type در یخچال ساید بای ساید نوع یخی که می خواهید را انتخاب کنید همانطور که گفتیم یخچال ساید بای ساید شما قابلیت تولید یخ به صورت درشت و خرد شده را دارد بنابراین می‌توانید با انتخاب این گزینه نوع یخی را که می خواهید انتخاب کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید