فوریه 9, 2023

نصب موتور لباسشویی

نصب موتور لباسشویی

نصب موتور لباسشویی یکی از تخصصی ترین فعالیت هایی است که حتما باید توسط کارشناسان و تعمیرکاران متخصص مجموعه تعمیر آنلاین صورت بگیرد. اگر با آسیب ها و مشکلاتی در استفاده از لوازم برقی خود مواجه شده‌اید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تماس فوری با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

ماشین لباسشویی که از مهم‌ترین برف ضروری ترین وسایلی است که امروزه توسط افراد بسیار زیادی خریداری می شود. از آنجایی که تنوع بازار لوازم خانگی بسیار زیاد است، برندهای متنوع از ماشین لباسشویی نیز در آن ها به فروش می رسد.

قطعات برندهای ماشین لباسشویی با یکدیگر متفاوت است برای مثال موتور ماشین لباسشویی ال جی با موتور ماشین لباسشویی بوش متفاوت است.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

در واقع موتور های ماشین لباسشویی به سه نوع کلی آسنکرون یا القایی، گیربکسی و سنکرون. جالب است که بدانید رایج ترین نوع موتور مورد استفاده در انواع ماشین لباسشویی آسنکرون است. در ادامه به بررسی نحوه نصب موتور لباسشویی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

نحوه راه اندازی و نصب موتور لباسشویی آسنکرون ۵ فیش

نحوه نصب موتور لباسشویی پنج فیش و شیش فیش شباهت زیادی به یکدیگر دارند و تنها تفاوت آن در سوکت C است. در موتور ۵ فیش جهت کاهش هزینه ها و صرفه اقتصادی یک‌راه حل وجود دارد و آن این است که برای فعالیت در دورهای آرام و سریع دستگاه از یک سوکت مشترک استفاده می‌شود که به‌اصطلاح به آن کام گفته می‌شود. در حال حاضر برای اینکه موفق به پیدا کردن دور تند و دور کند دستگاه بشوید نیاز است اهم گیری کنید.

بررسی عملکرد موتور آسنکرون

همانطور که اشاره کردیم موتور ماشین لباسشویی ها در سه نوع مختلف هستند که در برند های متعدد نیز تا حد زیاد متفاوت است. بنابراین اگر می خواهید با آن نصب موتور لباسشویی آشنا شوید ابتدا باید به برند اختصاصی خود توجه کنید عدم توجه به این موضوع می‌تواند شما را با مشکلات متعددی مواجه کند.

برای مثال موتور آسنکرون برای راه اندازی به خازن نیاز دارد‌. این موتور ماشین لباسشویی در دو دور کند و تند قابل استفاده است.

در صورتی که قصد استفاده از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی را دارید می توانید از دور کند استفاده کنید در غیر این صورت هنگام خشک کردن لباس ها نیازمند استفاده از دور تند هستید‌. توجه داشته باشید که نهایت قدرت ماشین لباسشویی سه هزار دور در دقیقه است. و به هیچ عنوان از این مقدار فراتر نمی رود.

  • هنگام استفاده از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی مخصوص شستشو در حالت کند به دو جهت چپ و راست حرکت می کند. این در حالی است که هنگام خشک کردن لباس ها چرخش تنها در یک جهت صورت می گیرد.
  • موتور آسنکرون به دو صورت ۵ و۶ فیش در بازار موجود است.

چگونه فیش‌های R,S,C و دور کند و تند موتور لباسشویی آسنکرون را پیدا کنیم؟

 جهت حل این موضوع نیاز به اهم‌متر دارید به خاطر اینکه تنها با نگاه کردن اطلاعات زیادی به دست نمی آوردید. بنابراین به این ترتیب ردیف اول R,S,C را در نظر بگیرید بعد از آن با اهم‌متر آن‌ها را بسنجید.

با کم یا زیاد بودن اهم می‌توان به فیش‌های مربوط به دور تند و کند موتور توجه کنید. فراموش نکنید که  درصورت اتصال نادرست فیش‌ها این موضوع باعث آسیب موتور ماشین لباسشویی می شود.

نحوه تست موتور آسنکرون دستگاه ماشین لباسشویی که دارای ۶ فیش می‌باشد

در ردیفی که سه سوکت وجود دارد، درصورتی‌که راهی با یکدیگر نداشته باشند نشان‌دهنده این است که موتور ماشین لباسشویی شما آسیب‌دیده است. همچنین فیش‌هایی که مربوط به دورهای تند و کند دستگاه هستند نباید به یکدیگر راه پیدا کنند و در آخر این راه بدنه به سوکت است که نباید راهی وجود داشته باشد.

اهمیت نصب موتور لباسشویی

توجه داشته باشید که نصب موتور لباسشویی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است‌ اگر به این موضوع توجه جدی نداشته باشید. به احتمال زیاد با مشکلاتی در استفاده از دستان مواجه خواهید شد بسیاری از افراد گزارش می‌کند که پس از انتخاب برنامه مخصوص توانایی استفاده اصولی از ماشین لباسشویی خود را ندارند دلیل آن این است که نصب موتور لباسشویی به درستی صورت نگرفته است.

اخبار سیاسی در زمینه نصب موتور ماشین لباسشویی به فعالیت می پردازند اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر فردی در این زمینه تخصص و مهارت بالا ندارد تنها کسی که می‌تواند فرآیند نصب موتور لباسشویی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد کارشناس و متخصص حرفه ای در امر تعمیر لوازم برقی است.

خوشبختانه تکنیسین‌های حرفه‌ای مجموعه تعمیرآنلاین با داشتن تجربه و دانش تخصصی تمام تلاش خود را می‌کنند تا ایرادات به وجود آمده برای دستگاه شما را به بهترین شکل ممکن برطرف کنند.

با ما تماس بگیرید

در صورتی که توانایی نصب موتور لباسشویی را ندارید و میخواهید این کار را به دست افراد متخصص و حرفه ای بسپارید. به شما توصیه می‌کنیم که حتماً با کارشناسان و متخصصین هپی مجموعه تعمیرآنلاین تماس بگیرید.

آن ها برای برطرف کردن مشکلات مختلفی دستگاه شما از بهترین ابزار استفاده می کنند برای تعمیر و عیب یابی نیز در منزل شما صورت می گیرد. شماره تماس مرکز جهت ثبت سفارش ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید