اکتبر 13, 2022

نکات مهم درباره شستن لباس با آب سرد

نکات مهم درباره شستن لباس با آب سرد

نکات مهم درباره شستن لباس با آب سرد به شما کمک می کند تا اگر قصد شستشوی لباسهای خود با درجه پایین آب  دارید حتماً نکات مرتبط با آن را رعایت کنید همانطور که می‌دانید شستن لباسها با آب سرد یک سری مزایا و یک سری  معایب دارد بنابراین باید با در نظر گرفتن تمامی این نکات اقدامات لازم جهت شستشوی لباسهای خود را چه بادست و چه با ماشین لباسشویی انجام بدهید.

روش های مختلف شستشوی لباس

  • روش سنتی

یکی از مهمترین روش های شستشوی لباس روش سنتی است که با استفاده از آن بسیاری از افراد در گذشته لباس های خود را شستشو می دادند در این روش با یک تشت و مقداری آب و مواد شوینده اقدامات لازم جهت شستشوی لباس های خود را انجام می دادند.

اما امروزه این روش‌ها منسوخ شده‌اند و بسیاری از افراد دیگر از آنها استفاده نمی کنند اگرچه برای شستن برخی از لباس ها هنوز هم این روش کاربرد دارد. در روش سنتی شما می توانید با استفاده از آب گرم یا سرد اقدامات لازم جهت شستشو را انجام بدهید .

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

بنابراین اگر می خواهید بدانید که نکات مهم درباره شستن لباس با آب سرد شامل چه مواردی می شود باید حتماً تمامی نکات را رعایت کنید و با به کار بردن فاکتورهای مهم و ضروری لباس های خود را به بهترین شکل ممکن شست و شو دهید.

اگر احساس می کنید که زمانی که می خواهید با استفاده از روش دستی به شستشوی لباسهای خود بپردازید و از آب سرد استفاده کنید لباس ها به درستی تمیز نمی شوند باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً یک سری از نکات و فاکتورهای مهم در شستشوی لباس با آب سرد را رعایت کنید.

  • روش مدرن شستشوی لباس ها

در روش مدرن برای شستشوی لباس ها از دستگاهی به نام ماشین لباسشویی استفاده می شود در واقع زمانی که قصد شستشوی لباس های زیادی را دارید می توانید از ماشین لباسشویی برای این کار استفاده کنید درب ماشین لباسشویی را باز کرده و لباس های خود را درون آن قرار می دهید تا با استفاده از تنظیم تایمر برنامه شستشو می توانید برنامه مخصوص به خود را به کار ببرید.

ماشین لباسشویی دارای عملکردهای مختلف به آپشن هایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید لباس های خود را بر اساس جنس و نوع پارچه شستشو دهید در واقع می توانیم بگوییم که این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به روش دستی دارد اول اینکه دیگر لازم نیست که برای شستشو ساعات طولانی به شستشوی لباس ها با دست پردازید .

از طرفی با استفاده از روش مدرن شستشوی لباس میتوانید بر اساس جنس و نوع پارچه از برنامه مخصوص شستشو استفاده کنید که این قابلیت در روش دستی وجود ندارد بنابراین اگر می خواهید بدانید که نکات مهم درباره شستشوی لباس با آب سرد، به چه صورت از تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایای شستن لباس با آب سرد

شستن لباس با آب سرد مزایای زیادی برای لباس های شما دارد که یکی از مهمترین آنها این است که هنگامی که لباس های خود را با آب سرد می شوید پس از آبکش کردن لباس شما کمتر چروک شده و نیازی به اتو کشی طولانی‌مدت ندارد‌.

علاوه بر این انسجام بافت و رنگ لباس نیز با شستن با آب سرد حفظ می شود. ازیرو شستن لباسها با آب سرد عمر پوشاک شما را افزایش می دهد و می تواند برای مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنید از این رو جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد اگر گمان میکنید که لباس‌های شما با آب سرد زیاد تمیز نمی‌شوند در نظر داشته باشید که درباره پوشاک افزایش خواهد یافت.

اگر قصد شستشوی لباسهای خود را با ماشین لباسشویی دارید و می خواهید از آب سرد استفاده کنید توجه داشته باشید که استفاده از آب سرد می تواند باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی هم بشود یعنی علاوه بر افزایش طول عمر لباس ها ماشین لباسشویی هم کمتر به تعمیرات نیاز خواهد داشت و عمر بیشتری خواهد کرد پس توجه داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی شما زود به زود نیازمند تعمیر و سرویس دهی می شود.

باید به این موضوع توجه کنید که ممکن است استفاده بیش از حد از آب داغ باعث ایجاد مشکلات برای دستگاه شده باشد تا چه مدت زمانی را به شستشوی لباس ها با آب سرد اختصاص بدهید و اگر می خواهید بدانید که نکات مهم درباره شستشوی لباس با آب سرد شامل چه مواردی می شود مقاله ما را تا انتها مطالعه کنید.

بسیاری از لکه هایی که بر روی لباس ها باقی می ماند حتماً نیاز به شستشو با آب داغ ندارد بنابراین توجه داشته باشید که نباید همیشه از آب با دمای بالا برای شستشوی لباس ها یا سایر وسایل خود استفاده کنید.

برای مثال اگر لکه های خون بر روی پوشاک یا ملحفه های شما باقی مانده است باید توجه داشته باشید که برای تمیز کردن آن هستند باید از آب سرد استفاده کنید استفاده از آب گرم باعث باقی ماندن لک بر روی لباس ها می شود.

چه لباس هایی را با آب سرد بشوییم؟

اگر می خواهید بدانید که چه لباس هایی را با آب سرد بشویید باید به شما بگویم که برخی از لباس ها دارای بافت و پارچه هایی هستند که نیازمند شستشو با آب سرد هستند برای مثال بافت ها و پلیور های شما حتماً باید با استفاده از آب سرد شستشو شود.

زیرا در صورت شستن آنها با آب داغ بافت و شکل خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی توانید از آنها استفاده کنید اگر می خواهید بدانید که نکات مهم درباره شستشوی لباس با آب سرد شامل چه مواردی می شود باید ببینیم که لباس های بافت و پلیور و همچنین پارچه هایی که لکه های خون بر روی آنها باقی مانده است جز پوشاکی هستند که باید آب سرد دارند.

تعمیر یخچال پروفایل

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید