کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟
5/5 - (7 امتیاز)

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟ این یکی از سوالاتی است که بسیاری از افراد هنگام مواجهه با داغ شدن بیش از اندازه بدنه یخچال از ما می پرسند. در واقع زمانی که یخچال فریزر را به صورت یکسره کار می کند ممکن است با داغی بیش از اندازه بدنه آن روبه‌رو شوید در چنین مواقعی شما باید اقداماتی را انجام دهید تا یخچال و فریزرتان خنک شود.

یخچال و فریزر کل ضروری ترین وسایل موجود در آشپزخانه است که دائماً در برق است و برای ما کار می کند ه کارکرد آن به صورتی است که از قطعات مختلف خود برای خنک کردن یخچال فریزر استفاده می‌کند .

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

زمانی که ما اقدام به خرید این دستگاه می کنیم و آن را به برق متصل می کنیم در ابتدا بدنه آن بیش از اندازه داغ می‌شود که این یک فرایند کاملاً طبیعی است اما به مرور زمان وقتی که چند سال از خرید یخچال و فریزر گذشت امکان دارد که با داغی بیش از اندازه موتور دستگاه روبرو شوید به گونه ای که هنگام نزدیک شدن به یخچال و فریزر این حرارت را احساس کنید.

 در مواقعی ممکن است که نگران شوید که نکند موتور دستگاه دچار آسیب شده است و بخواهید بدانید که چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟ البته شما به عنوان یک فرد که دارای تخصص کافی در زمینه تعمیرات یخچال و فریزر نیز دیده دارید که نگران شوید زیرا ممکن است موتور دستگاه شما دچار آسیب شده باشد و این یک امر کاملاً نگران کننده است زیرا یخچال فریزر شما بدون موتور عملاً از کار افتاده است.

بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که اقدامات لازم جهت سرویس و عیب یابی دستگاه را انجام دهید و برای این کار تنها با مراکز معتبر که دارای کارشناسان متخصص در امر تعمیر انواع برند یخچال و فریزر است تماس بگیرید.

شما می توانید برای خنک سازی موتور یخچال از راهکارهای متعددی استفاده کنید اما در ابتدا باید بدانیم که به چه علت موتور یخچال فریزر بیش از اندازه گرم می شود.

دلایل گرم شدت موتور یخچال و فریزر

همانطور که گفتیم تو یخچال و فریزر به دلایل متعددی ممکن است داغ شود. برخی از دلایل گرم شدن بیش از اندازه موتور یخچال شامل

  • کارکرد یکسره یخچال و فریزر

یکی از عوامل گرم شدن بیش از اندازه موتور یخچال یکسره کار کردن دستگاه می باشد زمانی که دستگاه شما به صورت یکسره کار میکند موتور دستگاه فرست استراحت پیدا نمی کند و این خود باعث گرم شدن بیش از اندازه موتور می‌شود زیرا موتور هر وسیله ای قلب آن محسوب می شود و بی توجهی به آن می تواند آسیب های زیادی را به یخچال و فریزر وارد کند.

  • خرابی کمپرسور

از دیگر دلایل گرم شدن بیش از اندازه موتور یخچال خرابی کمپرسور یا موتور دستگاه می باشد زمانی که شما به خرید یخچال و فریزر می پردازید در ابتدا موتور آن خنک است ولی زمانی که آن را به بر متصل می کنید فرآیند کار موتور آغاز می شود و برای این کار باید با قطعات مختلفی مانند رادیاتور و ترموستات در ارتباط باشد تا فرآیند خنک سازی یخچال فریزر را انجام دهد.

در صورتی که در کارکرد این قطعه اختلالاتی به وجود بیاید امکان این که موتور یخچال داغ شود بسیار زیاد است در چنین مواقعی شما باید سعی کنید که با استفاده از یک سری راهکارهای علمی اقدامات لازم جهت خنک سازی موتور دستگاه را انجام دهید اما اگر دستگاه شما آسیب جدی دیده باشد.

حتماً باید از یک کارشناس متخصص تعمیر یخچال و فریزر برند خود کمک بگیرید. شماره تماس نمایندگی تعمیر یخچال فریزر در مرکز تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد کارشناسان ما در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی تماس شما عزیزان می باشند.

  • خرابی فن یخچال

یکی دیگر از دلایل گرم شدن موتور یخچال خرابی فن آن می باشد در صورتی که فرد یخچال دچار اختلال در عملکرد و مشکل در کار نکردن باشد. نمی‌تواند فرآیند تهویه و خنک سازی موتور یخچال را به درستی انجام دهد و این خود یکی از عوامل گرم شدن موتور یخچال است که بسیاری از افراد به مرکز ما تماس می گیرند و می خواهند بدانند که چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

  • فاصله یخچال تا دیوار

از دیگر عواملی که موجب گرم شدن موتور یخچال میشود اشتباه در نحوه قرار دادن یخچال و فریزر در آشپزخانه است زمانی که فاصله‌ی قسمت پشتی یخچال شما تا دیوار بسیار نزدیک باشد موتور یخچال شما جای کافی برای انجام تهویه هوا ندارد و این عامل باعث گرم شدن موتور یخچال میشود که بسیاری از افراد پس از مواجهه با گرمای موتور یخچال نگران می‌شوند.

شما باید سعی کنید که فاصله استاندارد یخچال تا دیوار را رعایت کنید که این فاصله تقریبا حدود ۵ تا ۷ سانت است اگر کمتر از عدد ذکر شده باشد احتمال اینکه موتور یخچال شما به مرور زمان دچار آسیب شود بسیار زیاد است. علاوه بر این قسمت های کناری یخچال و فریزر نیز باید تا حدی با دیوار فاصله داشته باشند که این فاصله استاندارد حدود ۱ تا ۲ سانتی متر است.

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟ (بررسی راهکارها)

همانطور که گفتیم یخچال‌فریزر شما به دلایل متعددی ممکن است بشود شما باید با استفاده از یک سری اقدامات موتور یخچال را خنک کنید حال اگر می خواهید بدانید که چگونه موتور یخچال را خنک کنیم با ما باشید تا به مرور برخی از راهکارهای عملی برای این مشکل بپردازیم.

همانطور که قبلاً هم گفتیم قببل از شروع فرآیند خنک سازی یخچال فریزر گاز مخصوص خنک کردن دستگاه در کمپرسور قرار دارد اما پس از شروع به کار یخچال و فریزر کم‌کم این گاز به قسمت‌های دیگر نظیر اوداپراتور فرستاده می‌شود، پس از آن گاز خنک کننده وارد قسمت های دیگر هم می‌شود و خنک کردن آنها نیز می پردازد و علاوه بر این گرمای آنها را میگیرد

پس از آن موتور یخچال به واسطه یک لوله این گرما را به داخل می کشد، و مجدداً این گاز در قسمت رادیاتور تحت عملیات خنک سازی قرار می‌گیرد و دوباره راهی قطعات مذکور می‌شود. این یک پروسه مداوم می باشد که توسط موتور یخچال انجام می‌شود.

تعمیر ساید جنرال الکتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188933445
× ارتباط با کارشناس