اکتبر 27, 2022

چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟

چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟

چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟ این یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که بسیاری از ما می‌پرسند می‌خواهند بدانند که آیا شیوه خاصی برای جابجا کردن یخچال وجود دارد که به آن آسیب نرسد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله شیوه های خاصی برای جابجایی یخچال وجود دارد که می توانید بدون هیچ گونه آسیبی آن را حمل کنید. بنابراین از شما میخواهیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا به بررسی روش های مختلف حمل یخچال بپردازیم.

یخچال فریزر یکی از وسایلی است که معمولاً حجم بیشتری نسبت به سایر وسایل آشپزخانه دارد بنابراین جابجایی آن مشکل تر از بقیه وسیله ها است به همین دلیل کاری که باید انجام بدهید این است که از اصول اساسی جابجایی یخچال و فریزر آگاه شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را در منزل جابجا کنید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

توصیه ما به شما این است که حتما قبل از جابجایی یخچال و فریزر برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهید تا بتوانید به راحتی آن را در آشپزخانه جابجا کنید یا اینکه به طور کلی آن را از منزل خارج کنید بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که همه این کارها شیوه های منحصر به فرد خود را دارند.

اهمیت حمل اصولی یخچال و فریزر

چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟ برای این که بتوانید دستگاه خود را به درستی جابجا کنید باید از اصول و شیوه های جابجایی دستگاه به طور دقیق مطلع شوید. اگر بتوانید یخچال خود را به صورت کاملا تخصصی جابجا کنید متوجه خواهید شد که هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی شود .

اما متاسفانه گاهی اوقات افراد از روش های نا مناسب و غیر اصولی برای جابه جایی وسایل خود استفاده می کنند که این امر می‌تواند به آن آسیب جدی وارد کند. بنابر این کاری که باید انجام دهید این است که از فوت و فن های حمل یخچال و فریزر یا سایر روش های خانگی تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام بدهید‌‌.

 هنگامی که قصد اسباب کشی دارید و میخواهید وسایل مختلف خود را جابجا کنید آخرین وسیله ای که به جابجایی آن فکر میکنید یخچال و فریزر است زیرا معمولاً جابجا کردن آن کار مشکلی است و هر کسی توانایی انجام آن را ندارد بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که هنگام اسباب کشی از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه دارند و می‌توانند دستگاه شما را به صورت اصولی جابجا کنند.

دلیل اهمیت جابجایی و حمل یخچال و فریزر به دلیل بزرگ بودن و آسیب پذیر بودن این دستگاه است بنابراین این کاری که باید انجام دهید این است که اگر از حمل و جابجایی یخچال و فریزر اطلاعی ندارید این کار را به کاردان بسپارید یا از روش های مختلف جابجایی یخچال و فریزر آگاه شوید.

مراحل حمل و جابجایی یخچال و فریزر

جابجایی و حمل یخچال و فریزر کار مشکلی است بنابراین باید آن را به درستی انجام بدهید تا به آن آسیب نرسد. جابجا کردن یخچال و فریزر مراحل مخصوص به خود را دارد که با انجام درست آن می توانید بدون وارد کردن آسیب به دستگاه خود آن را به هر جایی که می خواهید منتقل کنید. پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا پاسخ سوال چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟ را به درستی به شما بدهیم.

یخچال را خالی کنید:

اولین کاری که باید برای جابجایی و حمل یخچال و فریزر خود انجام دهید این است که تمامی قفسه ها و طبقات آن را خالی کنید. بعد از اینکه کلیه مواد غذایی را از روی طبقات و قفسه های یخچال خارج کردید کاری که باید انجام دهید این است که تک تک طبقات یخچال و فریزر را که از جنس شیشه یا پلاستیک فشرده هستند را با دقت خارج کنید تا به آنها آسیب نرسد .

از آن جایی که میخواهید یخچال و فریزر خود را به جای دیگری منتقل کنید باید تمامی قفسه ها را خارج کنید تا حین حمل به آنها آسیب وارد نشود. بهتر است آنها را در محافظ مخصوص حبابدار بپیچید تا در اثر حمل و نقل اچار مشکل نشوند. کار دیگری که باید انجام دهید این است که منبع آب ریز دستگاه را به طور کامل تخلیه کنید تا حین حمل و نقل آب از دستگاه خارج نشود.

درب یخچال را ببندید:

همانطور که می دانید یخچال و فریزر یکی از حساس ترین وسایلی است که در آشپزخانه وجود دارد بنابراین جابجایی آن از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است از این رو اگر قصد جابجایی آن را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که در به دستگاه باید به طور کامل بسته شود تا حین حمل به صورت ناخودآگاه باز نشود و جلوی جابجایی را نگیرد.

برای یخچال و فریزر های معمولی بهتر است که از یک چسب نواری پهن برای بستن درب یخچال استفاده کنید اما سایر مدل ها یعنی یخچال های ساید بای ساید باید در به آنها به طور کامل از بدن جدا شود و به صورت جداگانه بسته بندی شود زیرا ممکن است حین حمل دچار آسیب شوند.

با جدا کردن درب ها از بدنه هم وزن دستگاه کمتر می‌شود و هم آسیب کمتری به آن وارد می گردد بنابراین حتما به این نکته توجه داشته باشید که حمل یخچال ساید بای ساید با یخچال معمولی کاملا متفاوت است.

یخچال را بسته بندی کنید:

بعد از اینکه مراحل قبل را به طور کامل انجام دادید یعنی قفسه ها را جدا کردید و آنها را بسته بندی کردید و درب یخچال با چسب سعدی کاری که باید انجام دهید این است که بدنه یخچال و فریزر خود را از ضربات و آسیب هایی که ممکن است در اثر حمل و نقل به آنها وارد شود در امان نگاه دارید.

برای این کار حتماً باید از کارتون اصلی دستگاه خود استفاده کنید تا کمترین میزان آسیب وارد شود و از طرفی حمله دستگاه راحت تر انجام گیرد اما متاسفانه بسیاری از افراد کارتون اصلی دستگاه خود را در اختیار ندارند.

بنابراین برای جابجایی و حمل آن است تتو استفاده می‌کنند باید به شما بگویم که استفاده از پتو چه چیزی کاملاً قدیمی است اگر می خواهید بدانید که چگونه یخچال را جابه جا کنیم؟ بحث را به شما می گوییم که بهترین روش برای جابجا کردن دستگاه شما استفاده از کارتون اصلی آن است.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید