نوامبر 28, 2022

چگونگی تمیز کردن سینی فر

چگونگی تمیز کردن سینی فر

چگونگی تمیز کردن سینی فر

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای بسیاری از افراد به درد که اساسی تبدیل شده است چگونگی تمیز کردن سینی فر می باشد در واقع آنها می خواهند بدانند که چگونه باید سینی فر را تمیز کنند تا کمترین آسیب به آن برسد و سرعت عمل آنها در نظافت بالا برود.

روش های متعددی برای این کار وجود دارد اما باید با انتخاب کوتاه ترین و موثرترین روش در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید در ادامه با ما همراه باشید تا دقیق تر این موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم.

فر یکی از مهم ترین وسایلی است که در بسیاری از منازل وجود دارد و توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که شما نمی توانید همیشه بدون نظافت و دستگاه از آن استفاده کنید!

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

از آنجایی که فر محل پخت انواع غذا است، باعث می شود که چربی های زیادی در آن تجمع پیدا کنند. بنابراین برای تمیز کردن این چربی ها یا مواد غذایی نیازمند راهکار هایی برای برطرف کردن آنها هستید.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتماً جهت دریافت اطلاعات و آگاهی راجع به چگونگی تمیز کردن سینی فر از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید، و به مطالبی که کارایی لازم برای شما ندارند اعتماد نکنید.

روش های مختلف تمیز کردن سینی فر

برای آگاهی از چگونگی تمیز کردن سینی فر باید به شما بگوییم که روش های متعددی وجود دارد که می‌تواند به کمک شما بشتابد و اجاق گاز یا فرش و ما را از شر چربی ها خلاص کند این روش ها به دو روش شیمیایی و روش های خانگی تقسیم می شود.

در روش های شیمیایی شما با استفاده از اسپری ها یا موادی که در بازار موجود است می‌توانید به تمیز کردن سینی فر بپردازید بسیاری از این روش ها کاربرد بسیار زیادی دارند و به شما کمک می کند تا بتوانید چربی های به وجود آمده بر روی سینی فر خود را از بین ببرید. اما در کنار این روش ها روش های خانگی وجود دارند که بسیار کم هزینه تر و موثرتر از روش های شیمیایی هستند؛

امروزه تعداد افرادی که به این روش علاقه مند هستند رو به افزایش است و راهکارهای ارائه شده نیز موثر تر از سایر راهکارهای شیمیایی هستند. در ادامه شما را با روش های مختلف چگونگی تمیز کردن سینی فر آشنا می کنیم.

  • استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن سینی فر

یکی از مهمترین موادی که به شما کمک می کند تا بتوانید سینی فر خود را مانند روز اول تمیز و براق کنید جوش شیرین است اما رعایت چند نکته را در نظر گرفتن فاکتور های مهم به شما کمک می کند تا به دست های خود آسیب نرسانید برای مثال استفاده از جوش شیرین و هیدروژن پراکسید تنها برای تمیز کردن سینی های استیل و روکش آلومینیوم مناسب است و جنوبی جانوران می توانید برای تمیز کردن سینی های نچسب و آلومینیومی از آن استفاده کنید.

  • استفاده از جوش شیرین و سرکه

راه حل خانگی دیگری که می‌تواند به شما کمک کند تا راحت تر سیمی پر خود را تمیز کنید استفاده از جوش شیرین و سرکه است. برای استفاده از این محلول هم نیازمند توجه به نکات مختلفی هستید برای مثال به هیچ عنوان نمی توانید از این محلول برای تمیز کردن سینی های نچسب استفاده کنید. اما استفاده برای تمیز کردن سینی های آلومینیومی یا استیل با روکش آلومینیوم مانعی وجود ندارد‌.

  • استفاده از آمونیاک برای تمیز کردن سینی فر

بسیاری از افراد برای تمیز کردن چربی های حاصل از مواد غذایی که بر روی سینی فر تجمع پیدا کرده اند از محلول آمونیاک استفاده می‌کنند این محلول به شما کمک می کند تا ذرات چربی و کثیفی ها را که مدت زمان زیادی از تجمع پیدا کرده اند به راحتی تمیز کنید اما باز هم در استفاده از این محلول نیازمند رعایت یکسری از اصول هستید.

برای انجام دادن این کار باید این موارد را رعایت کنید، پس از قرار دادن سیم ای در یک کیسه پلاستیکی ضخیم می‌توانید محلول را برای شستشو و تمیز کردن سینی های استیل با روکش آلومینیومی استفاده کنیم به هیچ عنوان برای تمیز کردن سینی های نچسب و آلومینیوم از آمونیاک استفاده نکنید.

  • استفاده از ورق آلومینیومی برای تمیز کردن سینی فر

اگر به دنبال راه حل هایی برای چگونگی تمیز کردن سینی فر هستی باید به شما بگوییم که یکی از مهم‌ترین روش هایی که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند استفاده از ورق آلومینیومی است. برای اینکار باید سیمی را مدتی در آب قرار بدهید سپس آن را خشک کنید و با استفاده از یک ورق آلومینیوم مچاله شده روی آن بکشید تا به خوبی چربی ها از بین بروند سپس با استفاده از یک محلول شستشو آن را تمیز کنید.

  • استفاده از سدیم کربنات و کرم تارتار

برای استفاده از سدیم کربنات در کرم تارتار برای هر سه مدل سینی فر یعنی سینی های استیل با روکش آلومینیومی یا سینی های آلومینیومی و نچسپ  ابتدا سینی را به مدت  ۱۰ دقیقه زیر آب گرم نگه دارید در این مدت هم می‌توانید محلول سدیم کربنات و کرم تارتار را به صورت خمیری در بیاورید.

پس از آن محلول را به خوبی بر روی تمامی قسمت های  سینی قرار بدهید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه با استفاده از یک اسکاج سطح سینیذرا به خوبی تمیز کنید و با آب ولرم بشویید.

به دست آوردن اطلاعات لازم راجع به چگونگی تمیز کردن سینی فر به شما کمک می‌کند که از هر روشی برای تمیز کردن آن استفاده نکنید همانطور که در قسمت‌های قبلی مطلب به این موضوع اشاره کردیم که تمامی روش ها برای تمام سینی های فر جواب نمی دهد.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاه خود را بنویسید