کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

ارور های یخچال آریستون

درباره ارور های یخچال آریستون

در عصر کنونی یخچال فریزرها یکی از اصلی ترین وسایل مورد نیاز هر منزلی هستند و آنها هم شبیه به هر تجهیزات دیگری دچار مشکلاتی می شوند.

نوع های جدید کلیه برند های یخچال فریزرها از هر کشوری صفحه نمایش دیجیتال دارند یکی از موئلفه های پر اهمیت این نمایشگرها مشکل یابی ساده تر یخچال فریزر می باشد به این وضعیت که وقتی یخچال فریز شما بر اساس برنامه ای که به آن داده شده فعالیتش متوقف گردد حروف و اعداد خاصی بر روی صفحه نمایش بوجود می آید که به آنها ارور های یخچال آریستون می گویند .

این کد های خطا ، مشکلات دستگاه را گزارش می کنند و هر برند و هر مدل کد خطای مخصوص به خودش را دارد در این مقاله ارور های یخچال آریستون قصد داریم تا مفهوم اصلی ارور های یخچال آریستون را برای شما بیان کنیم همچنین در ادامه ی آن برای سادگی هرچه تمام تر کار شما علل اصلی بروز این کد های خطا و راه های ازبین بردن آن را نیز توضیح خواهیم داد با تعمیر آنلاین همراه باشید.

شرح ارور های یخچال آریستون

کد خطای F01: رله تنظیم کننده کمپرسور در یخچال ایرادی اساسی برایش رخ داده است.
راه حل: رله آورولد را چک نموده و در صورت نیاز آن را تعویض نمائید.
کد خطای F02: اتصالات کمپرسور در ساید بای ساید آریستون دچار مشکلاتی گردیده است.
راه حل: رله و اورولد کمپرسور را چک نموده و در صورت نیاز آن را سرویس نمائید.
کد خطای F03: یونیت ساید بای ساید آریستون که کمپرسور دمپر و فن را چک می نماید دچار مشکلاتی گردیده است.
راه حل : یونیت دستگاه را چک نموده و مناسب ترین راه این است که آن را تعویض نمائید که به دمپر فن کمپرسور آسیبی وارد نکند.
کد خطای F04 : فن فریزر آریستون فعالیتش متوقف شده است.
راه حل : فن فریزر را چک نموده و بعد از آن به پره های آن هم نگاهی بیندازید تا دچار کثیفی یا شکستگی نشده باشند امکان دارد که لازم باشد فن را تعویض نمائید ، اتصالات و سوکت های فن که به برد الکتریکی متصل شده اند را چک کرده و در پایان به بررسی دقیق تر برد الکترونیکی بپردازید.
کد خطای F05: ترموستات فریزر دچار مشکلاتی گردیده است یا به شکل مناسب کار نمی کند.
راه حل: ترموستات را به بهترین شکل ممکن چک کنید و در صورت مشکل دار بودن بهتر است آن را تعویض نموده و بعد از آن به بررسی دقیق برد الکترونیکی بپردازید.

ادامه ی ارور های یخچال آریستون


کد خطای F06: المنت نیمه هادی سیستم که پروسه گرم نمودن را انجام می دهد ، دچار مشکلاتی گردیده است.
راه حل: المنت حرارتی را چک نموده و در صورت نیاز آن را تعویض نمائید.
کد خطای F12 : ماژول های صفحه اسکرین و بررسی یخچال آریستون ایرادی برایش رخ داده است.
راه حل : ماژول های نمایشگر و کنترل را به بهترین شکل چک نموده و در صورت بودن هر ایرادی آن ها را سرویس یا تعویض کنید بعد از آن در صورتی که اتصالات برد الکترونیکی صفحه اسکرین و برد اصلی قطع گردیده است آن را مجددا وصل کرده و در صورت نیاز برد اصلی یا برد الکترونیکی را تعویض نمائید.
کد خطای F23: اپراتور محفظه یخچال خراب شده است.
راه حل : نخست اطمینان حاصل کنید که اگر محفظه شما آهنی می باشد ، ایراد خاصب به همراه نداشته باشد و در صورت بودن هر نوع نشتی آن را تعویض نمائید و محفظه آلومینیومی خود را جای آن گذاشته در این پروسه احتیاج به شارژ و گاز و جوشکاری خواهید داشت.

مشاوره ۲۴ ساعته و رایگان در راستای رفع کد خطاهای مورد نظر توسط کارشناسان تعمیر آنلاین


کد خطای F24: قسمت اصلی دمایی یخچال آریستون خراب گردیده است.
راه حل: اطمینان حاصل کنید که یخچال نشتی شارژ و گاز به همراه نداشته باشد در صورت مناسب نبودن حجم شارژ و گاز دوباره اقدام به تزریق شارژ و گاز کرده ، برد الکترونیکی را چک نموده تا ایرادی به همراه نداشته باشد و در صورت نیاز آن را عوض کرده یا تعمیر کنید و حتما اطمینان حاصل کنید که کمپرسور ، کمپرس مناسب را در مدار داشته باشد.
کد خطای F50 : درجه دمایی محفظه آریستون کم شده است.
راه حل: در صورت بودن اواپراتور و فن یخچال آنها را چک نموده و در صورتی که آن جا نبودند فن درون فریزر و شارژ و گاز را چک کنید.
بیشتر مواردی که در این مقاله ارور های یخچال آریستون توسط کارشناسان تولید محتوای تعمیر آنلاین خدمت شما عزیزان داده شد فقط برای آگاهی شما بود و اگر شما تجربه مورد نیاز و تخصص کافی در حوزه تعمیر یخچال ندارید بهتر است تعمیر یخچال خود را به متخصصین تعمیر آنلاین بسپارید ، شرکت تعمیر آنلاین با سابقه ۲۰ سال فعالیت در استان تهران در زمینه رفع مشکلات و سرویس یخچال فریزر و تعمیر لباسشویی این گارانتی قطعی را به شما عزیزان می دهد که ارور های یخچال آریستون شما را به بهترین شکل ممکن برطرف نماید و تنها کافی است با کارشناسان تعمیر آنلاین از طریق فرم های آنلاین ارتباطی در سایت یا شماره تلفن های قرار داده شده ارتباط برقرار کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکلی شما رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02126709158