مارس 5, 2023

تنظیم دمای یخچال قدیمی

تنظیم دمای یخچال قدیمی

تنظیم دمای یخچال قدیمی

تنظیم دمای یخچال قدیمی یکی از مهمترین مواردی است که بسیاری از خانواده ها به آن احتیاج پیدا می کنند.دلیل آن هم این است که زیاد و کم بودن دمای یخچال میتواند بعد سلامت و کیفیت مواد غذایی تاثیر بگذارد.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

دمای بیش از اندازه باعث فاسد شدن مواد غذایی و کاهش غیر استاندارد دما باعث یخ زدگی آن ها می شود.

بیشتر بخوانید :

تعمیر برد یخچال
صافکاری و نقاشی درب یخچال
تعمیر موتور یخچال
هزینه تعویض موتور یخچال
تعمیر یخچال در محلتعمیر فرورفتگی درب یخچال

به همین دلیل این سوال برای بسیاری از افراد به وجود می آید که چگونه باید به تنظیم دمای یخچال قدیمی خود بپردازند. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم.

تفاوت تنظیم دما در یخچال های قدیمی و مدرن

تنظیم دمای یخچال قدیمی با تنظیم دمای یخچال های امروزی تفاوت های بسیار زیادی دارد در یخچالهای قدیمی سیستم پیچیده برای تنظیم دما وجود ندارد .

در واقع شما با چرخاندن اهرمی که در داخل دستگاه وجود دارد می توانید بر اساس اعداد نوشته شده آن را بر روی دمای مورد نظر تنظیم کنید.

اما در یخچال فریزر های امروزی که تکنولوژی پیشرفته ای دارند، تنظیم دما به صورت خودکار صورت می‌گیرد. در واقع هنگامی که یخچال خود را نصب می کنید فرایند تنظیم دما بر اساس محیط قرار گرفته شده صورت خواهد گرفت .

البته افرادی که به نصب این دستگاه می پردازند در ابتدا به انتخاب بهترین و مناسب ترین دما بر روی پنل موجود بر روی درب دستگاه می پردازند.

تیم بزرگ تعمیرآنلاین با داشتن کارشناسان و متخصصین حرفه‌ای که با تمامی تعمیرات روز دنیا آشنایی دارند؛ تمام سعی خود را کرده اند که در این مطلب به شما کمک کنند تا با نحوه تنظیم دمای یخچال قدیمی آشنا شوید. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

نحوه تنظیم دمای یخچال قدیمی

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم نحوه تنظیم دمای یخچال قدیمی با یخچال فریزرهای مدرن متفاوت است.

 در یخچال فریزر های قدیمی برای تنظیم دما ترموستات نقش اصلی را برعهده دارد و در یخچال فریزر های جدید با استفاده از پنل می‌توانید به تنظیم دما بپردازید.

در واقع صفحه دیجیتالی کار شما را آسان کرده است زیرا می توانید به راحتی دما را مشاهده کنید و هر زمان که به انتخاب دمای نامناسب پرداخت باید با یک اعلان هشدار متوجه دستگاه خود می شوید و مجدداً به تنظیم دما میپردازید.

تنظیم دمای یخچال با ترموستات

برای اینکه تنظیم دمای یخچال قدیمی خود با استفاده از ترموستات بپردازید باید مراحل زیر را به درستی .طی کنید

  • .اهرمی که در دستگاه شما وجود دارد و معمولاً عدد ۱ تا ۵ یا ۱ تا ۹ را نشان می دهد
  • .در صورتی که درجه یخچال را روی عدد صفر قرار بدهید دستگاه شما خاموش می شود
  • .با قرار دادن درجه یخچال روی عدد ۵ یا ۹ دستگاه شما از تمام توان خود برای کار کردن استفاده می کند
  • .اگر تمایلی به انتخاب بالاترین و کمترین درجه دمای یخچال ندارید آن را در حالت میانی قرار بدهید
  • در صورتی که درجه دمای یخچال شما ۵ درجه بود آن را روی عدد میانی ۳ قرار دهید و در صورتی که .دارای ۹ عدد بود آن را روی ۴ قرار بدهید.
  • .اگر میخواهید نوشیدنی های خود را خنک نگه دارید کمی درجه دمای یخچال را بالا ببرید
  • یکی از مهمترین نکات قابل توجه در تنظیم دمای یخچال قدیمی این است که بسیاری از افراد گمان می‌کنند که به محض افزایش یا کاهش دما یخچال باید بلافاصله این اتفاق بیفتد! اما نکته قابل توجه این است که این .اتفاق رخ نمی دهد. بلکه با گذشت ۲۴ ساعت می توانید شاهد افزایش و کاهش دمای دستگاه باشید

نحوه تنظیم دما یخچال در زمستان و تابستان

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم یخچال و فریزر شما بسته به دمای محیط اطراف نیازمند تنظیم در یک دمای مشخص است.

بنابراین در فصل گرم تابستان هستید و اگر دارای یخچال های قدیمی می باشید بهتر است که کمی دمای آن را افزایش دهید. اگر دارای یخچال و فریزر های دیجیتالی هستید با استفاده از صفحه دیجیتال این کار را انجام بدهید.

در فصل زمستان هم باید یک تغییر در دمای دستگاه خود ایجاد کنید. برای انجام این کار کمی دمای دستگاه را کاهش دهید.

علت اینکه می گوییم بسته به نوع فصل و دمای محیط نیازمنده تغییر دمای یخچال هستید این است که بسیاری از مواد غذایی شما در اثر عدم تغییر دما دچار فساد یا یخ زدگی می شوند.

بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین دما برای دستگاه از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است که متاسفانه برخی از افراد نسبت به این مورد بی توجه هستند.

بنابراین اگر سلامت مواد غذایی و دستگاه تان برایتان اهمیت دارد با تنظیم دمای یخچال قدیمی آشنا شوید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید