مارس 1, 2023

دمای مناسب یخچال

دمای مناسب یخچال

دمای مناسب یخچال

دمای مناسب یخچال یکی از مهمترین نکاتی است که باید به درستی راجع به آن اطلاعات لازم را به دست بیاورید زیرا با انتخاب دمای نامناسب می‌تواند به سلامت دستگاه خود آسیب بزنید .

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

از این رو کارشناسان و تکنیسین‌های متخصص توصیه می‌کنند که حتماً از بهترین و مناسب ترین دما برای یخچال و فریزر خود استفاده کنید. در ادامه به صورت دقیق به این موضوع می پردازیم پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید :

تعمیر برد یخچال
صافکاری و نقاشی درب یخچال
تعمیر موتور یخچال
هزینه تعویض موتور یخچال
تعمیر یخچال در محلتعمیر فرورفتگی درب یخچال

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که استفاده از یخچال و فریزر بسیار راحت است و پس از اینکه آن را به برق متصل کردند آماده استفاده است.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر وسیله برقی بخصوص یخچال نیازمند مراقبت جدی و کسب آگاهی راجع به نیازهای آن است .

بنابراین پیش از آنکه از دستگاه خود استفاده کنید سعی کنید که دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه کنید. دفترچه راهنمای هر وسیله برقی شناسنامه آن محسوب می‌شود و اطلاعات مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بنابراین در صورت مواجهه با مشکلات مختلف در دستگاه حتما از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید.

دمای مناسب یخچال در برندهای مختلف متفاوت است بنابراین باید با توجه به این موضوع به انتخاب بهترین و مناسب ترین دما بپردازید.

دمای مناسب یخچال در فصل تابستان

همانطور که می‌دانید در فصل تابستان هوا بسیار گرم می شود بنابراین دستگاه شما نیازمند سرمایش بیشتری است. بنابراین باید دمای آن به صفر درجه نزدیک شود. در یخچالهای دیجیتال دما باید به صفر یا نزدیک به صفر برسد.

دمای یخچال در فصل زمستان

در فصل زمستان با کاهش دما دیگر نیازی به استفاده از درجه صفر یا کمتر از آن نیست بنابراین باید سعی کنید در فصول مختلف درجه و دمای مناسب یخچال را انتخاب کنید.

بهترین و مناسب ترین دما در فصل زمستان +۴ است. برای یخچال های دیجیتال بهترین دما برای یخچال +۳ و برای فریزر منفی ۲۰ است.

توجه داشته باشید که هرچه دمای دستگاه کاهش پیدا کند کمپرسور جهت تولید هوای سرد بیشتر کار می کند.

دمای مناسب یخچال بر اساس مواد غذایی موجود در دستگاه

توجه داشته باشید که برای انتخاب دمای مناسب یخچال حتماً به مواد غذایی موجود در دستگاه خود توجه کنید. اگر مواد غذایی موجود در دستگاه شما کم است بهترین درجه +۴ میباشد.

در صورتی که موتور دستگاه شما به صورت یکسره کار میکند این احتمال وجود دارد که دچار مشکل یا آسیب داخلی شده باشد.

بنابراین اگر پس از تنظیم دمای یخچال متوجه شدید که دستگاه شما خاموش نمی شود و به شکل یکسره کار می کند حتما با مرکز تعمیرآنلاین تماس بگیرید.

تنظیم دما در یخچال های قدیمی و جدید

تنظیم دما در یخچال های قدیمی با مدلهای جدید کاملا متفاوت است یخچال های قدیمی تر با استفاده از اهرم چرخانی که در قسمت سقف دستگاه قرار داشت قابلیت تنظیم دما را داشتند و این عمل به صورت دستی انجام می شد، ترموستات نقش مهمی در تنظیم دما داشت.

اما در یخچال فریزر های امروزی به دلیل برخورداری از تکنولوژی و سیستم پیچیده‌ای که برای آنها در نظر گرفته شده است دیگر نیازی به تنظیم دستی دما نیست .

همینکه یخچال خود را در جای مناسب قرار دادید و آن را روشن کردید خود دستگاه بر اساس نیاز خود به تنظیم بهترین و مناسب ترین دما می پردازد.

توجه داشته باشید که تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید تفاوت‌های زیادی با یخچال های قدیمی دارد. به محض تغییر دما، دمای این دستگاه تغییر نمی کند، بلکه باید از روشن شدن آن چهار ساعت گذشته باشد.

در صورتی که پس از تنظیم دمای مناسب یخچال هنوز هم دستگاه شما به این دما نزدیک نشده است نگران نباشید زیرا دمای جدید در حافظه دستگاه قرار دارد و پس از گذشت مدت زمان مشخص به دمای تعیین شده می رسد.

یکسره کار کردن یخچال

اگر احساس کردید که موتور یخچال شما به صورت یکسره کار میکند به احتمال زیاد یک آسیب یا مشکل داخلی برای آن به وجود آمده است.

در حالت معمولی یخچال پس از یک الی دو ساعت باید خاموش شود. اما متاسفانه گاهی اوقات به دلیل وجود یک سری از مشکلات داخلی به صورت یکسره کار میکند.

یکسره کار کردن یخچال را می توان از صدای آن متوجه شد، بنابراین به محض مشاهده صدای یخچال فریزر به مدت مدید حتماً با یک مجموعه تخصصی تماس بگیرید تا اقدامات لازم جهت تعمیر کمپرسور دستگاه را انجام دهد .

علاوه بر این اگر می خواهید بدانید دمای مناسب یخچال چیست؟ حتماً با پشتیبان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای دریافت خدمات تعمیروعیب یابی انواع یخچال و فریزر با مجموعه تعمیرآنلاین به شماره تماس۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان و تعمیرکاران زبده و کاربلد مجموعه توانایی عیب یابی و برطرف کردن کلیه مشکلات به وجود آمده برای دستگاه شما را دارند .

توجه داشته باشید که کلیه خدمات توسط کارشناسان در منزل شما ارائه می شود. حتی اگر در تنظیم دمای یخچال به مشکل برخورده اید، تکنسین‌ها به شما کمک می‌کنند تا بر مشکلات ایجاد شده غلبه کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید