سپتامبر 23, 2022

علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی چیست؟ این از رایج ترین سوالی است که بسیاری از افراد از ما می پرسند.

اگر احساس می کنید که دستگاه شما دچار مشکل شده است و قصد برطرف کردن آن را دارید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به مراکز معتبر و تخصصی در زمینه تعمیر مراجعه کنید تا هر چه سریعتر ایرادات به وجود آمده برای دستگاه شما را برطرف کنند. شماره تماس مرکز ما ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

بهترین مرکز تشخیص علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

مرکز تعمیر آنلاین به عنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی در شهر تهران سال های سال است که به فعالیت می پردازد.

بیشتر بخوانید :

تعمیر برد یخچال
صافکاری و نقاشی درب یخچال
تعمیر موتور یخچال
هزینه تعویض موتور یخچال
تعمیر یخچال در محلتعمیر فرورفتگی درب یخچال

این مجموعه برای برطرف کردن مشکلات در زمینه لوازم خانگی به خصوص لوازم برقی آمادگی دارد و بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد اگر احساس می کنید که کولر گازی شما دچار یک سری از مشکلات شده است و توانایی برطرف کردن آن را ندارید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

توصیه ما به شما این است که در ابتدا دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنید و در مراحل بعدی با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان متخصصان اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

مجموعه ما دارای کارشناسان و تکنسین های حرفه ای در زمینه تعمیر است که همه آنها دارای تخصص در زمینه تعمیر برند های مختلف هستند.

از همین رو به شما توصیه می کنیم که به جای مراجعه به مراکز تعمیر عمومی از همان پیتزا مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی و اسپلیت را انتخاب کنید.

مجموعه ما دارای نمایندگی های مختلفی در سراسر شهر تهران است که همه برندهای کولر گازی و اسپلیت را تحت پوشش قرار می دهد.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی چیست حتماً در مراحل اولیه آسیب به مرکز ما مراجعه کنید. شماره تماس تعمیر آنلاین ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

 علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی (بررسی دلایل)

برای بررسی علت اتومات نکردن کولر گازی یک سری از عوامل را باید به طور دقیق و حساب شده از نظر بگذرانیم بنابراین با ما همراه باشید تا به بررسی آنها بپردازیم.

  • خرابی برد کنترل اصلی

برد نقش مهمی در تامین ولتاژ کولر گازی دارد بنابراین اگر دچار مشکل یا اختلال شود. ممکن است دستور فعالیت به کمپرسور آن دهد .

بنابراین بهترین و مناسب ترین اقدامی که می توانید در این زمینه انجام دهید این است که از کارشناس و تکنسین متخصص بخواهید سلامت برد دستگاه را مورد بررسی قرار بدهد تا اگر مشکلی در آن وجود دارد هر چه سریع‌تر آن را برطرف کند.

خرابی ترمیستور

اگر می خواهید بدانید که علت اتومات نکردن کولر گازی چیست یکی از مهمترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم.

خرابی ترمیستور دستگاه است از مهمترین و موثرترین قطعاتی است که به شناسایی دمای محیط می پردازد و به دستگاه اجازه اتومات کردن را می دهد.

بنابراین اگر دچار مشکل شود به هیچ عنوان نمی تواند فرمانه مناسب نبودن دما را به کمپرسور بدهد به همین دلیل مشکلاتی مانند اتومات نکردن دستگاه اتفاق می افتد.

  • کثیف شدن کویل های کندانسور

کویل های کندانسور گرمای مبرد را جذب می کند و باعث کنترل گاز کولر گازی میشود. برطرفی باعث خاموش شدن کولر گازی میشود.

در صورتی که کل های کندانسور کثیف شده باشد. گرما را جذب نمی کند و باعث می شود که کولر گازی اسپلیت شما برای سرد شدن بیشتر کار کند در واقع علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی ممکن است به دلیل همین مشکل باشد.

  • خراب شدن ترموستات کولر گازی

علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی چیست؟ برای پاسخ به این سوال می توانیم به موارد مختلفی اشاره کنیم عملی که از مهمترین آنها خراب شدن ترموستات کولر گازی است.

ترموستات نقش مهمی در کنترل دستگاه شما برعهده دارد بنابراین دچار آسیب یا نقص فنی شود ممکن است مشکلات زیادی برای دستگاه شما به وجود بیاید.

به طور کلی خراب شدن ترموستات مساویست با یکسره کار کردن اسپلیت شما ارتباط دارد .

بنابراین می‌توانیم بگوییم که یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که باعث می‌شود دستگاه شما در سلامت کامل کار کند.

اگر این قطعه دچار مشکل این خلق می‌شود دیر یا زود از کار شما به طور کلی از کار می افتد .

بنابراین باید به کوچکترین آسیب ها هم حساس باشید و جهت برطرف کردن آنها به مراکز معتبر تعمیر مراجعه کنید.

به طور کلی در دستور کار کردن و متوقف شدن فعالیت کولر گازی بر عهده ترموستات از این رو اگر دچار مشکل شود ممکن است که اسپلیت به صورت یکسره کار کند.

  • خرابی برد کنترل دما

علت آف شدن یا خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی  می تواند خرابی برد کنترل دما باشد همانطور که گفتیم دستگاه شما باید اطلاعاتی از قبیل مناسب نبودن دمای محیط را دریافت کند تا اتومات کند.

اما اگر این اطلاعات به او نرسد باعث می شود که دستگاه شما به صورت ناگهانی خاموش شود. بنابراین یکی از مهم‌ترین قطعاتی که با استفاده از وجود آوردن چنین مشکلی می شود، خرابی برد کنترل دما است.

اهمیت سلامت کولر گازی

کولر گازی یکی از مهم‌ترین وسایلی است که در هر منزلی باید وجود داشته باشد به طور کلی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به جای کولر آبی از کولر گازی استفاده کنند.

اما متاسفانه گاهی اوقات یکی از مشکلات و اختلالات برای دستگاه شما به وجود می‌آید که مجبور می شوید جهت برطرف کردن آنها به مراکز تعمیر مراجعه کنید.

توصیه به شما می کنیم این است که حتما جهت برطرف کردن تمامی ایرادات دستگاه و مراکز معتبر و تخصصی که در عیب یابی و تعمیر حرف اول را می‌زنند مراجعه کنید.

مجموعه تعمیرآنلاین به عنوان مرکز تخصصی تعمیر انواع کولر گازی این توانایی را دارد تا تمامی آسیب‌ها و ایرادات به وجود آمده برای دستگاه شما را برطرف کند. شماره تماس جهت ثبت سفارش ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر ساید بای ساید فریجیدر

دیدگاه خود را بنویسید