فوریه 3, 2022

فاصله استاندارد یخچال

فاصله استاندارد یخچال

فاصله استاندارد یخچال

به تعمیرات یخچال و فریزر  در تهران نیاز پیدا کرده و به دنبال یک تعمیرگاه معتبر لوازم خانگی  هستید؟

در صورتی که یکی از وسایل خانگی  شما از جمله یخچال و فریزر،  فر، ماکروفر، جاروبرقی، ظرفشویی، لباسشویی و… دچار مشکل شده است، کافیست با کارشناسان سرویس حاضر در مرکز تعمیر آنلاین   تماس بگیرید.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

فاصله استاندارد یخچال تا دیوار حدود ۵ سانتیمتر می باشد. در صورتی که به تازگی یخچال و فریزر خود را خریداری کرده اید و می خواهید آن را نصب کنید باید توجه داشته باشید که فاصله آن تا دیوار باید به گونه‌ای باشد که تهویه هوا به راحتی اتفاق بیفتد.

بیشتر بخوانید :

تعمیر برد یخچال
صافکاری و نقاشی درب یخچال
تعمیر موتور یخچال
هزینه تعویض موتور یخچال
تعمیر یخچال در محلتعمیر فرورفتگی درب یخچال

زمانی که فاصله یخچال تا دیوار کم باشد سیم پیچ های پشت یخچال بیش از اندازه داغ می شوند و این باعث آسیب به قطعات مختلف دستگاه می‌شود و به مرور زمان از عمر یخچال و فریزر شما کم خواهد شد‌‌.

پس باید دقت کنید که استانداردهای لازم جهت نصب یخچال و فریزر را کاملاً رعایت کنید فاصله کناره های یخچال تا دیوار یا قسمت های داخلی مانند کابینت ها باید حدود یک و نیم سانتی متر باشد .

بنابراین دقت داشته باشید که از تمامی مواردی که باعث رساندن آسیب دستگاه تا می‌شود جلوگیری کنید بسیاری از عوامل مانند تابش مستقیم آفتاب به یخچال و فریزر نیز باعث رساندن آسیب به دستگاه می شود.

به طور کلی هر چیزی که حرارت قطعات یخچال و فریزر را بالا ببرد به آن آسیب می رساند توجه داشته باشید از هر عاملی که به یخچال و فریزرتان آسیب می رساند جلوگیری کنید.

شما می‌توانید برای برطرف کردن تمامی آسیب‌هایی که به یخچال فریزر شما می رسد با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ تماس بگیرید.

فاصله استاندارد یخچال

یخچال و فریزر یکی از مهم ترین وسایلی است که در هر منزلی وجود دارد در واقع می‌توانیم بگوییم که قلب آشپزخانه به حساب می آید .

بنابراین باید به سلامت آن دقت کافی داشته باشید برای مثال توجه داشته باشید مکانی که یخچال و فریزر خود را قرار می دهید کاملا ایمن باشد .

به گونه‌ای که از هر گونه تابش مستقیم آفتاب و یا نفوذ آب به داخل آن جلوگیری شود پس باید بهترین جای آشپزخانه را برای قرار دادن یخچال و فریزر رو انتخاب کنید .

یکی از عواملی که باعث رساندن آسیب به کلیه قطعات داخلی یخچال و فریزر می شود حرارت بیش از اندازه است دستگاه شما به عنوان یک وسیله برقی به تهویه هوا نیاز دارد و باید اندازه کافی خنک شود تا عملکرد خود را به درستی انجام دهد.

برای خنک شدن از هم نیازمنده فاصله مناسب استاندارد تا دیوار است اگر این فاصله را رعایت کنید یخچال فریزر شما سلامت خود را حفظ می کند و برای مدت زمان زیادی بدون وجود هیچ گونه مشکلی شود کار می‌کند.

اما باید توجه داشته باشید که عوامل دیگری که باعث رساندن آسیب به دستگاه می‌شود را نیز کنترل کنید.

برای مثال سعی کنید که اگر درب یخچال خراب است آن را درست کنید تا به درستی بسته شود در صورتی که درب یخچال بسته نشود هوای بیرون به داخل آن نفوذ می‌کند و باعث ایجاد برفک در سطح داخلی خواهد شد.

در صورتی که فاصله بین دیوار و یخچال را رعایت نکنید با مشکلاتی نظیر:

  • خرابی کمپرسور
  • خرابی موتور
  • بالا رفتن هزینه های یخچال
  • کاهش قدرت خنک سازی
  • خرابی خازن ها
  • ایجاد سر و صدای زیاد

علائم زیادی ممکن است در یخچال فریزر شما بروز کند که نشان دهنده آسیب در قطعات داخلی است.

برای مثال اگر احساس کردید سر و صدایی یخچال شما غیر عادی شده و مانند گذشته نیز باید نسبت به این علائم حساس شوید و بررسی کنید که چه چیزی باعث به وجود آمدن این مشکل شده است .

اگر خودتان توانست به تشخیص درستی در این زمینه برسید باید با مرکز تعمیر آنلاین و تکنسین‌های متخصص تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند .

آنها پس از مراجعه به منزل شما ابتدا نحوه قرارگیری یخچال و فریزر را بررسی می کند و متوجه می‌شوند که فاصله استاندارد یخچال رعایت نشده است.

در صورتی که از همان ابتدای نصب یخچال و فریزر به درستی آن را در ناحیه مناسبی قرار ندهید امکان اینکه در اثر حرارت بیش از اندازه خود دچار آسیب داخلی شود بسیار زیاد است.

یخچال و فریزر یکی وسیله برقی بسیار حساسی است که به تهویه هوا نیازمند است از آنجایی که عملکرد آن خنک کردن فضای داخلی یخچال است .

باید از تمامی عواملی که باعث رساندن آسیب به قطعات داخلی آن می‌شود خودداری کنید عوامل نظیر ایجاد حرارت در قسمت پشتی یخچال یا تابش مستقیم نور که باعث رساندن آسیب به قطعات مختلف دستگاه می‌شود.

شما می‌توانید برای برطرف کردن تمامی آسیب هایی که یخچال و فریزر شما می رسد با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ تماس بگیرید.

نکات ضروری جهت افزایش عمر یخچال

نکات متعددی برای افزایش عمر یخچال و فریزر وجود دارد که در صورت رعایت کردن آنها می توانید به سلامت یخچال و فریزر تان کمک کنید .

همانطور که گفتیم رعایت فاصله استاندارد یخچال تا دیوار یکی از مهمترین عواملی است که به سلامت قطعات داخلی کمک می‌کند علاوه بر این عوامل دیگری نظیر

تمیز کردن مداوم یخچال و فریزر، سعی کنید قسمت های داخلی یخچال و فریزر مانند درس‌های درب یخچال را به خوبی تمیز کنید .

زیرا تجمع میکروب ها و موارد دیگر علاوه بر این که باعث می‌شود که به مواد غذایی شما آسیب برسد. باعث کاهش عمر یخچال فریزر و خرابی لاستیکی دور درب یخچال چه می شود.

تنظیم دمای یخچال نیز از عوامل مهمی است که باعث افزایش طول عمر یخچال و فریزر می شود سعی کنید که دمای آن را برای یک درجه مناسب تنظیم کنید تا از بروز آسیب به قطعات داخلی جلوگیری شود.

نکته دیگر اینکه سعی کنید که یخچال و فریزر را بیش از اندازه پر نکنید و به ظرفیت آن دقت کنید زیرا اگر بیش از حد معقول درون آن مواد غذایی قرار دهید باعث رساندن آسیب قطعات داخلی خواهید شد.

اگر علائمی را مشاهده کردید که نشان دهنده آسیب است از همان زمان های اولیه ای که به مشاهده آن پرداخته اید مرکز معتبری چون تعمیر آن را به تماس بگیرید.

تا با استفاده از تجهیزات و تکنسین های حرفه ای و متخصص اقدامات لازم جهت تعمیر آن را انجام دهند شماره تماس نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر یخچال پروفایل

دیدگاه خود را بنویسید