فوریه 26, 2023

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟ بسیاری از افراد هنگام قرار دادن برخی از ظروف در ماشین ظرفشویی با مشکلاتی مواجه می شوند که دلیل آن را نمی دانند.

تماس با شعبات شهر تهران

شمال تهران:02126709158

غرب تهران :02144387596

مرکز تهران :02188933445

شرق تهران :02177361990

بنابراین اگر شما پس از قرار دادن قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی شاهد لکه های سیاه بر روی آنها بودید مطمئناً به دنبال پاسخ این سوال هستید چرا دچار مشکلی شده اند.

بیشتر بخوانید :

تعمیر برد یخچال
صافکاری و نقاشی درب یخچال
تعمیر موتور یخچال
هزینه تعویض موتور یخچال
تعمیر یخچال در محلتعمیر فرورفتگی درب یخچال

در این مطلب از تعمیرآنلاین به دنبال پاسخ این سوال هستیم و تمام سعی خود را میکنیم تا شما را با دلایل سیاه شدن قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

چرا از ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف روحی استفاده نکنیم؟

ماشین ظرفشویی یکی از کاربردی ترین وسایلی است که امروزه در برخی از منازل وجود دارد.

تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه فعالیت شما را سرعت می بخشد و باعث می شود که بتوانید به راحتی حجم زیادی از ظروف کثیف را در مدت زمان کوتاهی شستشو دهید بدون اینکه بخواهید فعالیت های زمان بری مانند ایستادن پشت سینک ظرفشویی کف کشیدن و آبکشی ظروف را انجام دهید.

با وجود تکنولوژی و فناوری پیشرفته که در انواع ماشین ظرفشویی طراحی شده است گاهی اوقات شما نمی توانید برای شستن برخی از ظروف از این دستگاه استفاده کنید .

زیرا جنس برخی از آنها با فرایند شستشو توسط ماشین ظرفشویی سازگار نیست بنابراین باید به شیوه دستی و سنتی این کار را انجام بدهید.

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟

برای مثال برخی از ظروف روحی با شرایط شستشو در ماشین ظرفشویی سازگار نیستند و پس از اینکه آنها را در داخل دستگاه قرار دادید ممکن است به جای تمیز و درخشان شدن لکه های سیاه روی آنها ایجاد شود.

بنابراین در چنین مواقعی ممکن است با این سوال مواجه شوید که چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟ در این مطلب تعمیرآنلاین به بررسی تخصصی این مشکل می پردازیم پس با ما همراه باشید.

دلیل اصلی سیاه شدن ظروف روحی

 مواد اولیه به کار رفته در ساخت ظروف روحی به گونه ای هستند که با هر شرایطی سازگار نمی شوند برای مثال با قرار دادن مستقیم ظروف روحی بر روی شعله آتش بیشتر از سایر ظروف در معرض سیاه شدن و لکه گرفتن قرار دارند.

علاوه بر این حرارت بالا و داغ بودن آب هم می تواند در سیاه شدن و لک گرفتن ظروف روحی تاثیر گذار باشد.

بنابراین فرایند شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی می‌تواند به ظروف شما آسیب برساند و کیفیت ظاهری آنها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

بنابراین از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی پرهیز کنید و تا جایی که امکان دارد با استفاده از روش های اصولی و به صورت دستی آنها را شستشو دهید.

روش هایی برای سفید کردن ظروف روحی

اگر پس از قرار دادن ظروف روحی در ماشین ظرفشویی یا استفاده از آنها برای پخت و پز با استفاده از حرارت مستقیم به مشکل برخورده اید و لکه های سیاه بر روی ظروف شما ایجاد شده اند می توانید با استفاده از اصول و راهکارهای علمی و مشخص اقدامات لازم جهت سفید کردن آنها را انجام دهید‌ در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها پرداختیم.

  • استفاده از سرکه و جوش شیرین برای سفید کردن ظروف روحی

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟ همانطور که اشاره کردیم دلایل مختلفی باعث سیاه شدن ظروف روحی در ماشین ظرفشویی می شود.

اما اگر با این مشکل مواجه شده اید بهتر است که به دنبال یک راهکار عملی برای برطرف کردن ان باشید.

یکی از بهترین روش های خانگی برای تمیز کردن ظروف روحی استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین است همان طور که می دانید این دو محلول به عنوان بهترین تمیز کننده ها به کمک شما می آیند تا بسیاری از ظروف یا مکان هایی که با استفاده از مواد شیمیایی قابلیت تمیز کردن را ندارند تمیز کنید.

 در صورتی که قسمت بیرونی و درونی ظروف روحی شما مانند قابلمه ها دچار لکه های سیاه شده اند بهتر است که ابتدا آنها را در زیر آب گرم قرار بدهید و با استفاده از یک اسکاچ آغشته به جوش شیرین تمامی سطح ظرف با جوش شیرین بپوشانید.

سپس از سرکه سفید یا سرکه سیب استفاده کنید و تمامی قسمتهای ظرف را به آن آغشته کنید پس از گذشت مدت زمان مشخصی مثلاً ۳۰ دقیقه با استفاده از اسکاچ سطح ظرف را به خوبی بشویید تا مانند روز اول سفید و براق شود.

  • سفید کردن ظروف روحی با استفاده از آبلیمو جوش شیرین

یکی دیگر از مهم ترین محلول های خانگی که به شما کمک می کند تا ظروف خود را مانند روز اول براق و درخشان کنید؛ استفاده از محلول آبلیمو و جوش شیرین است تمامی فرایندهای مربوط را مانند مرحله بالا یعنی استفاده از سرکه و جوش شیرین انجام دهید.

برای این کار ابتدا ظرف را زیر آب گرم قرار دهید. سپس آن را به جوش شیرین و آبلیمو آغشته کنید و پس از گذشت ۳۰ دقیقه با استفاده از اسکاچ آن را به خوبی تمیز کنید.

  • سفید کردن ظروف روحی با استفاده از صابون

چرا قابلمه روحی در ماشین ظرفشویی سیاه می شود؟ در صورتی که ظروف روحی شما در اثر قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی و تحت تاثیر حرارت بالا سیاه شده‌اند باید فوراً با استفاده از یک سری از روش ها و اقدامات لازم جهت سفید کردن آنها را انجام دهید .

برای این کار می توانید از صابون استفاده کنید و خود را به کمی صابون آغشته کنید. سپس سطح ظرف را به خوبی سیم بکشید پس از آبکشی متوجه خواهید شد که تا چه اندازه کیفیت رنگ و درخشندگی آن افزایش یافته است‌.

تعمیر ساید بای ساید بوش

دیدگاه خود را بنویسید