کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی
تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از مهمترین قطعاتی که در بسیاری از فرایندهای مربوط به سرویس لباسشویی مورد بررسی قرار می گیرد نیازمند بررسی و عیب یابی دقیق توسط کارشناس و تکنسین متخصص است. در صورت مواجهه با علائم و مشکلات مختلفی از کار خود بهتر است که با کارشناسان تعمیرآنلاین در ارتباط باشید.

تسمه ماشین لباسشویی چیست و چه وظایفی دارد؟

برای آشنایی با وظیفه تسمه ماشین لباسشویی باید به این موضوع اشاره کنیم که این قطعه با وجود کوچک بودن تاثیر فوق العاده بالایی در کارایی دستگاه شما دارد بنابراین نمی توانید نقش آن را در کارکرد کلی دستگاه نادیده بگیرید.

تماس با شعبات شهر تهران

شعبه شمال تهران:02126709158

شعبه غرب تهران :02144387596

شعبه مرکزی :02188933445

شعبه شرق تهران :02177361990

متاسفانه بسیاری از افراد بدون اینکه به این موضوع توجه کنند علائم مختلف دستگاه که نشان دهنده آسیب و خرابی تسمه ماشین لباسشویی است را نادیده می‌گیرند و با انجام یک سری از اقدامات نامناسب باعث شدت گرفتن این آسیب می شوند اگر هر چه سریعتر تسمه پاره شده یا پوسیده را تعویض نکنید باید منتظره آسیب های بزرگ تر و شدیدتر باشید که مطمئناً هزینه های بیشتری برای شما به دنبال دارند.

تسمه ماشین لباسشویی

همانطور که اشاره کردیم تسمه ماشین لباسشویی یک قطعه پلاستیکی است که در قسمت پشتی دیگ قرار دارد این امر باعث به حرکت درآوردن دیگ لباسشویی می شود. تسمه در میان دو پولی ماشین لباسشویی قرار دارد. و وظیفه انتقال انرژی روی محور الکتروموتور را دارد. برای افزایش طول عمر تسمه ماشین لباسشویی بهتر است که پولی کوچک و بزرگ در یک راستا قرار بگیرند.

انواع تسمه ماشسن لباسشویی

 • تسمه ماشین لباسشویی از نظر ظاهری به چهار نوع تقسیم می شوند:
 • تسمه ذوزنقه ای دارای سطح مقطع
 • تسمه ذوزنقه ای دندانه ای شکل
 • تسمه تایم یا تسمه دندانی
 • تسمه شیاری

تسمه ماشین لباسشویی از نظر طول عرض و ضخامت با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین می‌توان آنها را به انواع: A,B,D,E  ۵/۹m

 1. به ترتیب اندازه تسمه ها بزرگتر می شود‌.
 2. کوچکترین تسمه تسمه A و بزرگترین آن تسمه M است.
 3. توان خروجی و تعداد دور تسمه ها با یکدیگر تفاوت دارد.
 4. تعمیر تخصصی تسمه ماشین لباسشویی

اگر نیازمند دریافت خدمات تعمیر تسمه ماشین لباسشویی هستید و می خواهید ایرادات به وجود آمده برای آن را برطرف کنید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به یک مرکز مجاز و حرفه ای در شهر تهران مراجعه کنید. از دلایل خرابی و آسیب تسمه ماشین لباسشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شل شدن تسمه: یکی از مهمترین دلایل خرابی و نیاز به تعویض یا تعمیر تسمه ماشین لباسشویی شل شدن آن و خارج شدن آن و جدا شدن از جای قبلی است.

پاره شدن تسمه لباسشویی: همانطور که گفتیم تسمه ماشین لباسشویی یک قطعه پلاستیکی است که باعث چرخش دیگ می شود بنابراین اگر تسمه پاره شود به احتمال زیاد پس از انتخاب برنامه شستشو دیگ لباسشویی نمی چرخد.

نحوه چک کردن تسمه ماشین لباسشویی

 • دستگاه را به طور کامل خاموش کنید
 • دیگ داخل دستگاه را با دست بچرخانید.
 • در صورتی که بدون هیچ گونه مشکل و نقصی بچرخد به احتمال زیاد تسمه سالم است نیازمند تعویض نیست‌.

همانطور که گفتیم این تسمه ها در اندازه ها و ضخامت های متفاوتی تولید می‌شوند بنابراین ممکن است تسمه دستگاه شما بزرگ یا کوچک باشد این امر می‌تواند در پاره یا شل شدن آن تاثیر گذار باشد.

دستبندی که در زمینه تعمیر و تعویض تسمه ماشین لباسشویی تجربه و مهارت کافی ندارید بهتر است که از کارشناسان و متخصصین فنی مجموعه تعمیر آنلاین کمک بگیرید.

اهمیت تنظیم تسمه ماشین لباسشویی

همانطور که اشاره کردیم تسمه ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعات تأثیرگذار در چرخش دیگ محسوب می شود‌. بنابراین اگر تسمه شل باشد باعث اتلاف انرژی و سفت بودن بیش از اندازه آن باعث فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود.

در صورتی که تعویض تسمه ماشین لباسشویی را دارید می توانید تسمه خراب را به فروشگاه ببرید و از آنها بخواهید تسمه با اندازه و نوع مشابه به شما ارائه دهند.

نکات مهم در خرید تسمه ماشین لباسشویی

برای خرید تسمه ماشین لباسشویی نیازمند توجه به یک سری از نکات است تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

اولین و مهم ترین نکته حائز اهمیت این است که حتماً به طول عرض و ضخامت تسمه انتخابی دقت داشته باشید.

به نوع تسمه خریداری شده توجه داشته باشید، همان طور که گفتیم از لحاظ مدل به انواع شیار دار، دندانه ای و… تقسیم شده اند.

جهت اندازه گیری کسی نه از واحد اینچ و میلیمتر استفاده می شود‌.

با ما تماس بگیرید

اگر نیازمند دریافت خدمات تعمیر یا تعویض تسمه ماشین لباسشویی هستید و میخواهید این فرآیند به بهترین شکل ممکن انجام شود حتما از کارشناسان تکنسین های متخصص مجموعه تعمیر آنلاین کمک بگیرید‌.

تعمیرکاران مجموعه ما در زمینه عیب یابی و برطرف کردن مشکلات لوازم برقی مهارت بالایی دارند و می‌توانند به شما کمک کنند تا هرچه سریعتر تمام ایرادات به وجود آمده برای دستگاه خود را برطرف کنید. شماره تماس مرکز جهت ثبت سفارش و دریافت خدمات تعمیر ۰۲۱۲۶۷۰۹۱۵۸ می باشد.

تعمیر ساید بای ساید بوش

ثبت آنلاین درخواست تعمیر

[contact-form-7 id=”1332″ title=”ثبت آنلاین درخواست”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188933445